wibako

mini koparka rozrusznik nie ma siły zakręcić silnikiem

mini koparka rozrusznik nie ma siły zakręcić silnikiem

Postprzez zyleta210 » 23 Kwi 2018 21:48

Marka i model maszyny: Komatsu pc 16R HS
Rok produkcji: 2011
Numer seryjny: F71072

Dziś rano moja kopareczka -dotąd niezawodna -zawiodła.
Tzn. grzanie świec nie działało (normalnie grzeje po przekręceniu kluczyka w przeciwną stronę do zapłonu), następnie po przekręceniu stacyjki kontrolki dziwnie przygasały, mrugały jak gdyby było jakieś zwarcie, (zaznaczam że w nocy ostro lało maszyna stała na dworze) po przekręceniu stacyjki do pozycji zapłonu wszystko gasło (kompletny brak reakcji rozrusznika. ) maszyna została w domy reszta ekipy na budowę. Po powrocie zacząłem kombinować co jest grane. W skrócie podpiąłem baterie koparki pod odpalone auto odczekałem chwile i próbowalem odpalić - (w międzyczasie bezpieczniki , przekaźniki , ten przycisk przy lewym joju odłączający rozrusznik ) po chwili ładowania i grzebania w przekaźnikach wróciło mi grzanie kontrolki zaczęły się zachowywać normalnie jednak po przekręceniu w pozycję zapłonu ostro tryka a rozrusznik nie kręci.
rozrusznik wykręciłem podpiąłem na krótko pod inny aku i bez oporu silnika wyrzuca i kręci. założyłem go z powrotem i próbowałem odpalić maszynęna krótko zwierając rozrusznik ( ten cienki kabelek ze śruba na którą idzie prąd z aku). (bateria koparki cały czas podpięta pod odpalone auto) niestety rozrusznik nie jest w stanie zakręcić silnikiem , lekko go ruszy dosłownie 2 sekundy ale nie chce kręcić nie ma mowy o odpaleniu.
co czynić bo zgłupiałem?
Ostatnio edytowany przez zyleta210, 23 Kwi 2018 22:13, edytowano w sumie 1 raz

zyleta210
Pomocnik operatora

  • Posty: 87
  • Rejestracja: 27 Lut 2011 19:12
  • Miejscowość: zielona góra

Reklama

simmet

rozrusznik nie ma siły zakręcić silnikiem

Postprzez krzysiek1234 » 23 Kwi 2018 22:00

Witam, a ręcznie jesteś w stanie obrócić silnikiem?

krzysiek1234
Pomocnik operatora

  • Posty: 75
  • Rejestracja: 29 Sie 2010 13:35
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 1

rozrusznik nie ma siły zakręcić silnikiem

Postprzez zyleta210 » 23 Kwi 2018 22:09

Bierz poprawkę na to że zemnie laik nie mechanik , nie próbowałem . Jak to zrobić ? tym wieńcem gdzie rozrusznik wchodzi? powinno iść na tyle lekko że ręką bez problemu ruszę? z samego rana jutro spróbuje

zyleta210
Pomocnik operatora

  • Posty: 87
  • Rejestracja: 27 Lut 2011 19:12
  • Miejscowość: zielona góra

mini koparka rozrusznik nie ma siły zakręcić silnikiem

Postprzez zeppelin zm 15 » 23 Kwi 2018 22:29

Gdzie masz filtr powietrza? Nie ma przypadkiem możliwości "zalania go wodą" podczas ulewy?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: mini koparka rozrusznik nie ma siły zakręcić silnikiem

Postprzez krzysiek1234 » 23 Kwi 2018 22:43

Za wentylator możesz ciągnąć. Miałem tak raz że w ciągniku padła uszczelka pod głowicą i zalała jeden cylinder płynem silnik miał tylko ruch na 1 sekunde i blokada.

-- 23 Kwi 2018, o 21:38 --

Tak jak kolega sugeruje silnik mógł zazaciągnąć wodę przez filtr powietrza lub wydech. Troche naciągane ale możliwość jest.

-- 23 Kwi 2018, o 21:43 --

Za wentylator dasz rade spokojnie krecić. Ciśnienie na cylindrach bedzie troche blokowało silnik. Jak bedzie woda na cylindrze to dojdziesz do pewnego punktu i zablokuje sie silnik.

krzysiek1234
Pomocnik operatora

  • Posty: 75
  • Rejestracja: 29 Sie 2010 13:35
  • Miejscowość: Polska
  • Pochwały: 1

mini koparka rozrusznik nie ma siły zakręcić silnikiem

Postprzez Kamal » 12 Sie 2018 14:24

Najpierw akumulator sprawdź. Bo wszystko na niego wskazuje.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej