wibako

Komatsu problem elektryczny

Komatsu problem elektryczny

Postprzez Ogrodens » 16 Sie 2018 09:51

Witam, mam problem z odpaleniem Komatsu pw160. Na początku było tak że po przekręceniu kluczyka zapalał się panel komputera, ale po wyjęciu kluczyka nie gasił się, trzeba było odpiąć klemy, żeby odłączyć prąd. Dzisiaj znowu próba odpalenia i całkowity brak prądu, nawet panel się nie zapala. Sprawdziłem akumulatory i wszystko jest z nimi w porządku. Moje pytanie, co to może być? Stacyjka? Dodam, że jestem laikiem w takich sprawach.

Ogrodens
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 16 Sie 2018 09:35

Maszyna: Komatsu pw-160-7k

Firma: ANDAW


Reklama

simmet

Re: Komatsu problem elektryczny

Postprzez Jamar » 21 Sie 2018 22:35

Idź po przewodach plusowych od akumulatora, dojdziesz do hebla elektrycznego który musisz sprawdzić.

-- 21 Sie 2018 22:35 --

Idź po przewodach plusowych od akumulatora, dojdziesz do hebla elektrycznego który musisz sprawdzić.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1386
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Komatsu problem elektryczny

Postprzez k1rzysiek2 » 27 Sie 2018 22:31

Najpierw sprawdź bezpieczniki w kabinie (najlepiej miernikiem),później dwa bezpieczniki przy akumulatorach (takie czarne wtyczki na kablach).Uszkodzone oczywiście wymienić.
Jeśli po tych zabiegach odnajdziesz prąd,ale w dalszym ciągu po włączeniu i wyłączeniu zapłony wyświetlacz nie zgaśnie a silnik nie kręci to oddaj alternator do sprawdzenia (problem z sygnałem D+ z alternatora).

k1rzysiek2
Pomocnik operatora


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej