wibako

koparka łańcuchowa

koparka łańcuchowa

Postprzez Pavlo1 » 26 Sie 2015 19:04

Witam. Od jakiegoś czasu myślę o zakupie małej koparki łańcuchowej. Główne zadania tej maszyny to usługi kopania dla klientów indywidualnych i małych firm. Często klienci dzwonią o przekopanie pod prąd, gaz itp. są to zwykle krótkie odcinki 30-40 metrów na które koparko-ładowarkę szkoda odpalać a i z minikoparką mało kto chce do tego jechać. łańcuchówkę można przewieźć zwykłym busem a może też się przydać pod usługi dla firm zajmujących się nawodnieniami i rozciąganiem świateł po ogrodach.
Myślałem o czymś takim:
http://allegro.pl/koparka-lancuchowa-ve ... 72661.html
lub coś tańszego:
http://olx.pl/oferta/koparka-lancuchowa ... 6b96cd9787
pytanie jest tylko takie jak zachowa się łańcuch takiej maszyny w spotkaniu z dużym kamieniem... szlak go trafi? czy będzie się jeszcze do czegoś nadawał? Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie?

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Reklama

simmet

koparka łańcuchowa

Postprzez wojtas4327 » 26 Sie 2015 22:07

Moim zdaniem na takie zadania to się ona zupełnie nie nadaje. Najważniejsza sprawa wykopać wykopiesz, a zasypywać będziesz jak? Ręcznie? Takich maszyn używa się pomocniczo w czystym terenie żeby nie "dziabać" koparką. Fajnym rozwiązaniem jakie widziałem był białorus z łańcuchową z tyłu i spychem z przodu, ale tego to na busa nie załadujesz :szczerbaty: Co do kamieni to nie wiem ale wszystkie "niezinwentaryzowane" media lecą aż miło.

wojtas4327
Młodszy operator

Maszyna: BENMAC 3.08 R, HANOMAG 55C, LIEBHERR 902, SCANIA T143H

Firma: Ciasna


Re: koparka łańcuchowa

Postprzez Pavlo1 » 26 Sie 2015 23:16

zasypanie to nie problem, można i do tego jakiś kawałek pługa dorobić. większość wykopów w miejscach bez kolizji, a te gdzie są jakieś kwiatki to idą na konto właściciela. chodzi o to że za wykop np 30 metrów który zrobię szybko biorę 120zł bez zasypania a kosztów mam kilkanaście złotych. mini na taki wykop nie chce jechać, pracownika fizycznego w naszych stronach ze świecą trzeba szukać a zrobić robotę nie zaszkodzi bo to daje klientów na większe roboty innymi sprzętami.
ciekaw jestem tylko reakcji na gruzy, duże kamienie i jakie są koszty eksploatacji..

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


koparka łańcuchowa

Postprzez Maciej-hydro » 13 Gru 2015 20:07

No jeżeli chcesz kopać na metry to jedyne wyjście to jest zakup Case 25+4 albo case 360 albo ditch witch czy vermera w wadze 1500-3000 kg.
Wtedy masz łyżkę z drugiej strony, i pług. Jeżeli trafisz na większy kamień możesz go wykopać. Koszty eksploatacji są dosyć spore bo łańcuch 4mb, produkcji ditch witch kosztuje ok 4000zł. ząb kosztuje jakieś 22 zł (potrzebujesz od 20-25 zębów na łańcuch) za metr wykopu możesz wziąć od 3 do 4 zł za metr.

Maciej-hydro
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 17 Sty 2015 22:27

Maszyna: Case 360, case 25+4

Firma: H-S


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej