wibako

case 580 ranger

case 580 ranger

Postprzez Dżin » 08 Lut 2014 23:00

Oglądałem dzisiaj tego case580
http://tablica.pl/oferta/koparko-ladowa ... ef767fd24a
wcześniej szukałem mecalaca ale u nas nie ma komu tego naprawić.
Więc kupie kop-ład.
Co możecie powiedzieć o tej maszynie?
Mnie spodobała się siła na przodzie- idzie dobrze w hałde,fajne sterowanie przednią łyżką, maszyna masywna w porównaniu do jcb3cx,osłona na wale.
Ale luzy na tylnych kołach-właściciel mówi że to pestka,rekin w środku nie domyka skrzywiony,luzy z przodu na dolnych sworzniach łyżki,ciekną 3 siłowniki.

Dżin
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 12 Sty 2014 21:54
  • Miejscowość: Mielec

Maszyna: JCB 3CX

Firma: własna


Reklama

simmet

case 580 ranger

Postprzez korba71 » 09 Lut 2014 14:56

Kolego to moja pierwsza maszyna bud. do jakiej wsiadłem i pracowałem. Niestety nie mam wideł, wszystko ściągaliśmy na pasach. Skrzywiony rekin w tych maszynach to norma, trzeba dojechać do jakiegoś kamienia i wyprostować :D Widły z uchwytami i trzpieniami można kupić i samemu wspawać. Cieknące siłowniki to też nie sensacja, we wszystkich starszych maszynach jakiś cieknie. Dobrze umyta to znak, że nie pracuje wiec albo nie potrzebna właścicielowi albo ma usterki i trzeba ją pocisnąć jakiemuś pechowcowi. Starsze kop-ład Case mają problemy z zapłonem. Parę razy wymienialiśmy rozrusznik. Mieliśmy kilka Case 580, częsta usterka teleskopu i wyłącznika elektromag. zapłonu, często musieliśmy oddawać przedni most do regeneracji. Sprawdź gniazda zamocowania zwrotnicy, hydroklapy się zacinały. Sądzę, że cena wygórowana jak na maszynę z tego roku. Na koniec dodam, że fajnie mi się pracowało na tych maszynach.

Autor postu otrzymał pochwałę

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: case 580 ranger

Postprzez Dżin » 09 Lut 2014 22:54

Trochę mnie naprowadziłeś co sprawdzać :idea:
Teraz jak myślę to wielu rzeczy nie sprawdziłem, przedniej belki wcale,na teleskopie był luz jak diabli.
Zastanawia mnie że druga z kolei case580 miała luzy na kołach-czy to przypadek czy poważna usterka?
Nie chcą palić Case? Nie mają świec żarowych czy jak?

Dżin
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 12 Sty 2014 21:54
  • Miejscowość: Mielec

Maszyna: JCB 3CX

Firma: własna


case 580 ranger

Postprzez korba71 » 09 Lut 2014 23:26

Mają świece płomieniowe, wymienialiśmy często. Nie jestem mechanikiem kolego więc wielu przyczyn nie znam, ale ten ciągły problem z zapłonem był wkurw... Wygodna i spora kabina z dobrym nawiewem i ogrzewaniem, mieliśmy wersje z klimą, zrekompensuje ci niektóre usterki.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


case 580 ranger

Postprzez Patryk case » 11 Lut 2014 22:55

Ja polecam te koparki my robiliśmy te luzy na kołach fakt jak to części do maszyn trochę nas wyniosły ale ja ciągle powtarzam że maszyna zarabia na siebie i ma prawo coś w niej robić ;)
Nasza to 2000r najczęściej to rozrusznik regeneracja ale tak to maszyna ok chodzi my mieliśmy problem z wolnym opadaniem i pękającym siłownikiem tylnego ramienia tym od podnoszenia ramienia okazało się ze to tylko ''zamek hydrauliczny'' ale odkręciliśmy go założyliśmy dorobiony przewód i chodzi .Na widłach spokojnie paletę z kostką 8cm bierze ,maszynka w miarę oszczędna wytrzymała.
Pozdro ;)

Patryk case
Młodszy operator

Maszyna: Case sle 580


case 580 ranger

Postprzez Dżin » 11 Lut 2014 23:37

W mojej okolicy króluje JCB,ciekawi mnie porównanie dostępności i cen części Case i JCB.
Maszyna ma być na własne potrzeby. Ciekawi mnie też porównanie apetytu na paliwo
JCB3cx wolnossący-jcb3cx turbo -CASE 580sle będę wdzięczny :mrgreen:

Dżin
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 12 Sty 2014 21:54
  • Miejscowość: Mielec

Maszyna: JCB 3CX

Firma: własna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej