wibako

JCB 3cx z 1996 roku co myslicie?

JCB 3cx z 1996 roku co myslicie?

Postprzez marcinwlodarczuk » 28 Wrz 2014 14:53

Marka i model maszyny: JCB 3cx
Rok produkcji: 1996

Witam wszystkich jestem aktualnie na kursie koparko ładowarki i niebawem chce otworzyc działalnosc usług, powiedzcie mi jak na chwile obecną jest z tego typu robotami czy zaczynajac od zera jest ciezko nabrac zlecen? dodam ze mieszkam w gminie gdzie nie ma tutaj tego typu usług ani koparek gminna jest jakis stary trup co sie co chwile psuje. do wiekszego miasta mam 20km i wiele jezior dookola gdzie jest wiele turystów.
tak samo kursy koparko ladowarek odbywaja sie najblizej 70km z tego powodu nie ma tu konkurencji.
Podpowiedzcie mi czy warto zaczynac od zera? dodam tylko ze jestem w miare obrotowym czlowiekiem i szybko łapie tego typu sprzety jak wczesniej troche sie bawilem.

Pytanie drugie mam troche odłozonych pieniedzy i 20 tys z urzedu pracy chce kupic na poczatek jcb 3cx z 1996 roku Po remoncie skrzyni i wymianie olei. Użytkowana przez jedną osobę od nowosci. takze człowiek o to dbał raczej. co prawda wiadomo ze koszty jakies sa. w linku nizej daje moja propozycje jaka mnie interesuje.

http://olx.pl/oferta/koparko-ladowarka- ... eca7684723

powiedzcie mi na co zwrocic uwage w tym sprzecie z tego roku.
z góry dziekuje.

marcinwlodarczuk
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 28 Wrz 2014 14:41
  • Miejscowość: Sosnowica

Maszyna: New Holland B100B

Firma: Ordowski Górki


Reklama

simmet

JCB 3cx z 1996 roku co myslicie?

Postprzez karolcio211 » 12 Paź 2014 08:33

Zaczynając od podstaw będzie ciężko sie utrzymać tylko z tego wręcz bym powiedział że to niemożliwe. Przy tych stawkach to wogóle bym sie radził dobrze zastanowić nad zakupem. Jeśli nie będziesz robił jakiś robót do których będzie tobie potrzebna przy okazji taka maszyna np przyłącza, instalacje, kostka brukowa lub duża firma budowlana ale tylko pod wynajem to daj sobie spokoj a pieniądze zainwesruj w co inne. A co do maszyny z 1996r to nie licz ze ktoś ją kupił zeby stala. Najczęściej są to maszyny polizingowe pozabierane przez banki a wymiany oleju nie widziały od nowości. Trafienie sztuki bez wkładu w naprawy równe jest wygranej w totolotka. Te maszyny maja zarabiać w ciezkiej pracy a nie srać I pachniec a części sa nie oszukujmy sie do tanich nie naleža.
karol

karolcio211
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 24 Kwi 2010 10:29
  • Miejscowość: Strzałków

Maszyna: JCB 3cx SUPER

Firma: TK-BUDOWNICTWO


JCB 3cx z 1996 roku co myslicie?

Postprzez MARIO/MECALAC » 12 Paź 2014 11:01

Kolega wyżej napisał wszystko odnośnie sprzętu i pracy od 0. Ile masz doświadczenia w pracy na koparko ładowarce? Jeśli nie masz doświadczenia i pojedziesz na jedną dwie może trzy roboty to się rozejdzie wieść że nie masz doświadczenia, ze wolno robisz, że nie dokładnie, oraz że się męczysz. Ja tylko daje przykłady nie koniecznie one mogą być prawdą ale wszystko trzeba brać pod uwagę tym bardziej że nie napisałeś nic o doświadczeniu. Nie chce Cię odstraszać bo konkurencją dla mnie jesteś żadną z tego względu że tam gdzie ja mieszkam nie ma jezior :lol: :lol: :lol: ale piszę jakie są realia na prywatkach. Jeśli chcesz zaistnieć by ktoś o Ciebie usłyszał lub przeczytał to ogłoszenie w lokalnej gazecie, jakiś banner, wizytówki.

Co do Maszyny widać styrana robotą. Musisz podjechać obejrzeć czy nie ma wycieków czy niema za dużych luzów itp. Jak silnik i hydraulika się zachowuje na zimnym i na rozgrzanym oleju. Jak przeprowadzić testy poszukaj na forum bo już były kilka razy poruszane te tematy
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej