wibako

poszukiwanie minikoparki

poszukiwanie minikoparki

Postprzez jedynak82 » 20 Gru 2014 18:19

http://olx.pl/oferta/minikoparka-schaef ... d8e9e0116a http://olx.pl/oferta/minikoparka-zeppel ... d4cb576822 Witam drodzy forumowicze wiem ze było jest i będzie wiele pytań na taki temat ale noszę się z zamiarem zakupu minikoparki, budżet nie wielki do maks.35000zł. W moim rejonie do 250km od domu udało mi się narazie znaleźć takie mini.Co o nich sadzicie ?czy to prawda że są to bliźniacze koparki?A może ma ktoś do sprzedania ,lub jakiegoś zaufanego handlarza ze ściany wschodniej .Wielkie dzięki za odpowiedzi i za informacje.

jedynak82
Młodszy operator

  • Posty: 104
  • Rejestracja: 06 Mar 2012 19:32
  • Miejscowość: Biała Podlaska
  • Pochwały: 1

Maszyna: liebherr316 atlas1704 scania113 iveco35c11 niskopodwozie

Firma: Bartłomiej Jedynak


Reklama

simmet

Re: poszukiwanie minikoparki

Postprzez puszek_ZGY » 22 Gru 2014 16:07

Z tego co mi wiadomo, na chwilę obecną, to firma "Schaeff" została przejęta przez Terex, natomiast "Zeppelin" został przejęty przez CAT'a.

Choć jeśli chodzi przykładowo o ładowarki Zeppelin serii ZL to również bliźniaki ładowarek Schaeff serii SKL, być może z minikoparkami tychże producentów jest podobnie.

Maszyny nie kupuje się "wizualnie". Trzeba pojechać i przetestować. Rozgrzać silnik oraz hydraulikę, sprawdzić na okoliczność wszelakich wycieków i innych niedomagań, więcej informacji znajdziesz w linku poniżej, w temacie, w którym miałem okazję się rzeczowo wypowiedzieć:

viewtopic.php?f=19&t=27445

Dodatkowo, jeśli chodzi stricte o koparkę to również zaczerpnięte informacje z forum, odnośnie konkretnych miejsc, które bezwzględnie należy sprawdzić przed zakupem maszyny:

- wszelkie wycieki lub świeżo umyte miejsca
- złącze obrotowe hydrauliki
- luz na obrocie, jego płynne działanie bez zacięć i trzasków
- siłowniki czy nie porysowane i nie ciekną z głowic
- silnik czy nie dymi przy odpalaniu lub przyspieszaniu obrotów
- czy wszystkie przełączniki działają
- joysticki poruszają się płynnie z jednakowym lekkim oporem
- działają systemy bezpieczeństwa: hamulec obrotu, podłokietnik/dźwignia bezpieczeństwa tzw bramka

EDIT

Dodatkowo dla gąski sprawdź:

- zużycie kół zębatych wprawiających gąski w ruch; jeśli końcówki zębów przypominają ostrze noża, to ich miejsce jest w kontenerze złomowym
- uszczelnienie pomiędzy piastą a napędem
- maszyna musi równo się prowadzić, są tzw "widełki", czyli dopuszczalne odchylenie, które wynosi kilka metrów na przejechanych 100MB; ściąganie w którąkolwiek ze stron obwinia hydromotor, rozdzielacz, zwolnice, bądź nawet agonalny stan rolek czy gąsienic
- olej w zwolnicach; ma być klarowny; szarawy, ciemny, bądź nawet czarny świadczy o zaniedbaniu eksploatacyjnym
- sprawdź stan tulei łańcucha gąsienicy na okoliczność pęknięć, bądź nawet otworów, przez które widać sworznie łączące ogniwa
- rolki podwozia powinny mieć równomierne zużycie
- najlepiej gdybyś miał osobę towarzyszącą, która nasłuchiwałaby odgłosy z okolic zwolnicy. Tzn podczas jazdy na wprost, skręcaniu a następnie unosząc każdą ze stron (z osobna) do góry. Jeśli da się wysłuchać nieregularne "pukanie" to znak, że napęd znajduje się w stanie przed agonalnym

Powyższy tekst mówiący o miejscach sprawdzenia maszyny przed zakupem zawiera konkretne cytaty z forum, także jeśli ktoś zobaczy swoje słowa, proszę potraktować to z wyrozumiałością i beztroską pomocą koledze po fachu ;)
Ostatnio edytowany przez puszek_ZGY, 22 Gru 2014 21:13, edytowano w sumie 1 raz
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


poszukiwanie minikoparki

Postprzez MARIO/MECALAC » 22 Gru 2014 16:45

Kolego puszek opis który dałeś tyczy się koparki kołowej w większości ten opis a kolega szuka mini.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


poszukiwanie minikoparki

Postprzez puszek_ZGY » 22 Gru 2014 21:14

Przyznaję się... post pisany "na szybko", ale wniosłem poprawki także jest już ambitny i klarowny ;)
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


poszukiwanie minikoparki

Postprzez rado735 » 30 Gru 2014 22:56

Kolego, wizualnie ładne te maszyny ale drogie jak na roczniki, ja wiem, że rokiem się nie robi(są też niekiedy uzasadnione opinie, że babcie są solidniejsze) ale nowszą łatwiej sprzedać, za tą kasę powinieneś szukać kurdupelka z okolic 2005

rado735
Operator

  • Posty: 364
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 23:19
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 15

Maszyna: liebherr a310, FK E70 SR

Firma: .


poszukiwanie minikoparki

Postprzez Seba350 » 04 Sty 2015 19:18

Ale najpierw trzeba popracować a sprzedawać się bedzie może kiedyś - także wolałbym coś starszego i droższego co pracowało 3 dni w tygodniu niż nowego co ryło 7dni w tygodniu po 24h/dobę :) Jak coś jest ładne z wyglądu, w oryginale, to już jest jakiś + i świadczy o właścicielu.
Fiat-Kobelco FB200.2
Hanomag 55D

Seba350
Fachoperator

  • Posty: 726
  • Rejestracja: 21 Lut 2010 17:31
  • Miejscowość: wlkp
  • Pochwały: 12

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej