wibako

Zakup Komatsu WB97s

Zakup Komatsu WB97s

Postprzez Kujawskibhp » 21 Mar 2015 20:00

Witam
Jestem tu nowy i proszę o poradę mam zamiar zakupić tą maszynę http://otomoto.pl/komatsu-wb97s-netto-8 ... 82574.html czy ktoś z was może wypowiedzieć się o takim sprzęcie,jakie wady jakie spalanie.
Ostatnio edytowany przez peckiel, 21 Mar 2015 20:50, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Temat przeniesiony do odpowiedniego działu. Tematy dotyczące zakupów maszyny mają swoje działy!

Kujawskibhp
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 Mar 2015 15:34

Maszyna: new holland

Firma: Kujawskibhp


Reklama

simmet

Re: Zakup Komatsu WB97s

Postprzez Piotrekk » 22 Mar 2015 09:26

poczytaj na forum. coś tam mi się obiło o uszy że montowane były wadliwe pompy hydrauliczne

Piotrekk
Młodszy operator

Maszyna: cat 428 series 2


Zakup Komatsu WB97s

Postprzez kysa » 22 Mar 2015 10:00

Tak to prawda, w byłej mojej firmie mieliśmy trzy takie maszyny od nowości i w dwóch pompy siadły. Silnik w nich to Iveco strasznie głośny i paliwożerny. Skrzynia biegów strasznie szarpie przy zmianie biegów, w trybie automat startuje od jedynki a żeby weszła czwórka trzeba zablokować skrętne tylne koła. Przy składaniu wideł można dostać przepukliny, takie ciężkie są, że wyrywają mocowanie z łyżki. Z poczatku użytkowania elektryka świrowała ale na gwarancji to opanowali. Jako ciekawostkę dodam, ze wystawili jedna z pompą uszkodzoną na sprzedaż, przyjechał gościu i kupił wszystkie trzy na raz :D
Forumowy czat, zapraszamy http://xat.com/Kopaczka
jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA!

Awatar użytkownika
kysa
Operator

Maszyna: Liebherr 954b

Firma: kamieniołom


Zakup Komatsu WB97s

Postprzez Kujawskibhp » 22 Mar 2015 21:39

Zaczynam rozważać zakup innej maszyny,trochę poczytałem forum i mało pozytywnych opini a co byście polecali tak za ok 80tyś z 2001r-05r? czytałem trochę o volvo bl i tak w miarę wydają się ok.
Koparka ma służyć do robót brukarskich w własnej firmie i na usługi.

Kujawskibhp
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 Mar 2015 15:34

Maszyna: new holland

Firma: Kujawskibhp


Re: Zakup Komatsu WB97s

Postprzez puszek_ZGY » 22 Mar 2015 22:29

Komatsu bym odradzał. Dostęp do części (pomijając części przeglądowe/eksploatacyjne, m.in. filtry, uszczelki itp.) - słaby, a i przeważnie tylko oryginał (brak zamienników), czego powiedzieć nie można o najpopularniejszych na budowach maszyn: CAT czy JCB.

Dlatego jeśli masz budżet 80 tys zł to ogarniętą "Dżejkę", czy CATa na pewno znajdziesz. Części mnóstwo, mało tego do wyboru: oryginał, zamiennik tańszy/droższy a jak się uprzesz to możesz sobie używkę znaleźć (części używanych również w brud) - dosłownie do wyboru do koloru. Silnik Perkins - części dostępne nawet w poczciwej "Agromie".

CAT czy JCB to ponad pół maszyny możesz znaleźć w używce, a Komatsu, Fiat Hitach/Kobelco, New Holland itp - jak dobrze poszukasz, bądź trafisz to coś używanego znajdziesz ;)

Nie oszukujmy się, na każdej większej budowie jest maszyna JCB, czy CAT. Dlatego dostęp do części też jest ogromny.
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


Zakup Komatsu WB97s

Postprzez Kujawskibhp » 23 Mar 2015 15:56

Znalazłem taką oto ofertę http://otomoto.pl/volvo-bl-71-2006-rok-K277643.html
Maszyna podobno 100% sprawna,
Wygląda na silną i masywną.
Ale znów się wgłębiłem i na forum jest na mieszano z opinią o volvo bl 71 :wall:

Kujawskibhp
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 Mar 2015 15:34

Maszyna: new holland

Firma: Kujawskibhp


Re: Wywrotka do 30-40K PLN?

Postprzez owczarekniemiec » 23 Mar 2015 18:58

Omijaj ten Nowy Sącz z daleka !!!!! Tam są same padaki.

Autor postu otrzymał pochwałę
Usługi koparko-ładowarką Cat 428C, Przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe, wykonanie drenażu opaskowego hydroizolacje fundamentów montaż przydomowych oczyszczalni ścieków. Wszelkiego rodzaju roboty ziemne. Jastrzębie Zdrój tel. 796-565-717

Awatar użytkownika
owczarekniemiec
Fachoperator

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 10 Lis 2010 21:21
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: Cat 428C 2000r.


Zakup Komatsu WB97s

Postprzez fromKRK » 23 Mar 2015 19:58

j/w, zdaleka od Nowego Sącza, tam jedną maszyne "składają" z kilku, aby tylko sprzedać, a co do kupna to może do Twoich prac brukarskich, wystarczy ci JCb 2cx? maszyna też daje rade, a w tych pieniądzach kupisz troszkę młodszą nić 3cx lub cata?? poszukaj i poczytaj na forum o 2cx.

Autor postu otrzymał pochwałę

Awatar użytkownika
fromKRK
Młodszy operator

  • Posty: 141
  • Rejestracja: 24 Sty 2011 16:54
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 6

Maszyna: JCB 3CX, JCB 8015, ISUZU NPR,

Firma: własna


Zakup Komatsu WB97s

Postprzez TOYA » 23 Mar 2015 20:27

Kujawski jak trafisz zadbane volvo to się nie zastanawiaj ja kupiłem ok rok temu i powiem że volvo jest bardziej dopasowane pod operatora jedyny minus na dłuższych przejazdach to hałas części wcale nie takie drogie ale i tak wybór należy do ciebie,

Autor postu otrzymał pochwałę

TOYA
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 13 Kwi 2011 14:16
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 3

Maszyna: VOLVO BL71 cat 302,5 iveco 3510

Firma: WŁASNA


Zakup Komatsu WB97s

Postprzez Kujawskibhp » 23 Mar 2015 21:08

Dzięki za ten Nowy Sącz.Dał bym ciała pewnie.
A są jakieś place z koparko ładowarkami w mazowieckim lub lubelskim godne polecenia ?
Może tam coś znajdę.

Kujawskibhp
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 Mar 2015 15:34

Maszyna: new holland

Firma: Kujawskibhp


Zakup Komatsu WB97s

Postprzez dawids20 » 25 Mar 2015 17:35

Bo w Sączu wszystkie firmy znacie i każda sprzedaje złom...
Weźcie się trochę zastanówcie zanim znów palniecie taką głupotę, zna może jeden z drugim ze słyszenia o jakiejś firmie i od razu siejecie opinie jak te stare dewotki.
Tak samo jest wszędzie indziej są uczciwi i oszuści...

Nie usprawiedliwiam sprzedawców, ale też krytykuje takie zachowanie j/w, apropo tej tezy, w Nowym Sączu jest również firma dosyć zaufana, ale odpuszczę sobie jej przytaczanie...

dawids20
Pomocnik operatora


Zakup Komatsu WB97s

Postprzez Kujawskibhp » 25 Mar 2015 20:17

dawids20 Panowie odradzili firmę do której podałem załączony link i wypowiedzi tyczyły się w/w firmy a nie firm z całego Nowego Sącz.

Kujawskibhp
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 Mar 2015 15:34

Maszyna: new holland

Firma: Kujawskibhp


Re: Zakup Komatsu WB97s

Postprzez Piotrek8912 » 25 Mar 2015 21:08

Ja jestem z okolic nowego sącza i popieram kolegę wyżej,że jest kilku handlarzy co dość dobre maszyny sprowadzaja:)
...kiedy jesteś na zakręcie....redukcja, but i odcięcie!!:)
..zapraszamy na czacik.. http://xat.com/Kopaczka

Awatar użytkownika
Piotrek8912
Operator

  • Posty: 204
  • Rejestracja: 04 Lut 2011 11:16
  • Miejscowość: Krynica-zdrój

Maszyna: Jcb 3cx ; Jcb 8032 ; Mercedes-Benz 1722 ; Benford ps 6500


Zakup Komatsu WB97s

Postprzez Kujawskibhp » 26 Mar 2015 18:42

Wobec tego jakie miejsca/place
polecacie ?

Kujawskibhp
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 Mar 2015 15:34

Maszyna: new holland

Firma: Kujawskibhp


Re: Zakup Komatsu WB97s

Postprzez puszek_ZGY » 06 Kwi 2015 17:38

Uczciwego handlarza ze świecą szukaj :mrgreen: Poszukaj po stronach ogłoszeniowych prywatnych sprzedających, podjedź, obejrzyj/przetestuj maszynę bo to najważniejsze. Do handlarzy często jedzie się "na darmo". Ale to Twój wybór.

Jak chcesz sprawdzić maszynę, kiedyś kilka razy wypowiadałem się na co należałoby zwrócić uwagę przy zakupię. Poniżej link, zapewne coś pomoże:

viewtopic.php?f=19&t=27445 ;)
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


Re: Zakup Komatsu WB97s

Postprzez firepunch » 23 Maj 2015 00:37

Piotrek8912 napisał(a):Ja jestem z okolic nowego sącza i popieram kolegę wyżej,że jest kilku handlarzy co dość dobre maszyny sprowadzaja:)


mozesz podpowiedziec do kogo warto jechac?

firepunch
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 19 Maj 2015 13:11
  • Miejscowość: Rzeszów

Maszyna: brak

Firma: brak


Re: Zakup Komatsu WB97s

Postprzez TRANSKOP81 » 23 Maj 2015 18:12

hehe a mam kolegę co ma wb97s kilka lat i teraz będzie kupował nową kop-ład i co dziwne też komatsu innej nie chce a niby taka lipa .panuje takie pier.olenie że tylko jcb i cat a tak naprawdę to jeszcze gorsze gówno niż komatsu case czy volvo ,poczytaj sobie kolego tematy o jcb czy cat to zobaczysz jakie ludzie mają problemy z tymi maszynami

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


Zakup Komatsu WB97s

Postprzez dzierzan » 23 Maj 2015 19:11

Nie chodzi mi o to żeby bronić jakiejkolwiek marki, ale to trochę tak jak z samochodami. Które są najczęściej widywane u mechanika? Te najpopularniejsze bo jest ich najwięcej, z maszynami jest podobnie :wink:

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Zakup Komatsu WB97s

Postprzez szymonl » 23 Maj 2015 19:19

Tematów o JCB czy Cacie jest więcej bo te maszyny są po prostu popularniejsze od Komatsu czy Volvo. Prowadzi to do tego, że więcej awarii jest opisanych na forum i przez to można mieć takie wrażenie, że nie wiadomo jak często te maszyny się psują.

Co do samego Komatsu, to mam klienta, maszyny kilku(nasto?) letnie przebiegi powyżej 10k mtg i jak na razie bez poważniejszych awarii, głównie jakieś rzeczy które psują/zużywają się we wszystkich maszynach.

szymonl
Młodszy operator

  • Posty: 115
  • Rejestracja: 16 Kwi 2013 22:12
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: .

Firma: .


Re: Zakup Komatsu WB97s

Postprzez TRANSKOP81 » 23 Maj 2015 21:14

no właśnie maszyna mało popularna a negatywnych opinii do h.ja

TRANSKOP81
Fachoperator

Maszyna: zeppelin 19 ,case1288,MAN 8x8,tatra 815 ,HANOMAG 60E

Firma: ROBOTY ZIEMNE I DROGOWE


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej