wibako

Jaka koparka kołowa do kanalizacji

Jaka koparka kołowa do kanalizacji

Postprzez mechanior » 08 Kwi 2015 23:48

OK i NH odradzam - serwis i części, Liebherr chyba najlepszy, JCB dobra maszyna ale zwróć uwagę na to kto ci ją naprawi, CAT spali więcej ale i swoje zrobi, poza tym prosty silnik, dużo części używanych i zamienników.
Każdy operator co robił na Liebherze mówi że inne "mają na noc" do tej maszyny.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Reklama

simmet

Jaka koparka kołowa do kanalizacji

Postprzez peckiel » 09 Kwi 2015 19:41

Ja mam i JCB i Liebherr. Do JCB mało kiedy wsiadam, a jak przesiadam się do Liebherra to nawet w kabinie jest jakoś inaczej na plus Liebherra, a o czułości i działaniu hydrauliki nie wspomina, chociaż dla JCB też nic nie brakuje, bo u nas wpizde dostaje jak mało gdzie indziej. Ogólnie jak mam porównywać te dwie marki to Liebherr wygrywa. Ogólnie obserwuje rynek maszyn używanych w mojej okolicy to Liebherrów przybyło jak grzybów po deszczu. Szczególnie kołówek.

Do Liebherra kwestii serwisu nie ma żadnej. Każdy kto ogarnia CAT ten ogarnie podwiezie w Liebherze, bo to jest ZF. Części też możesz kupować w ZF. Hydraulika też jest producentów ogólnie dostępnych. Mechanik, który na prawdę się zna, a nie Wiesiek co c360 naprawiał w stodole ogarnie praktycznie każdą maszynę z tym, że najlepiej kupować marki, które do dziś produkują i do dziś istnieją w PL z serwisem autoryzowanym. Wtedy wiadomo, że jak części nie kupisz w innych źródłach to kupisz u autoryzowanego co jest ostatecznością w przypadku JCB, Liebherr czy CAT.
Po za tym. Co ma się psuć? U mnie tylko siłownik jakiś tam cieknie a uszczelnień nie muszę kupować w serwisie. Silnik? Jak dbasz tak masz. Olej, filtry na czas i może 0,5 doleje na 500 h a i tak wymieniam co 350. Może mało godzin rocznie robię, ale od 3 lat nie zaglądałem do niczego, a podejrzewam że moja ma naście tys. godz. bo na pewno nie 10 tys.

KTO MI USUWA POSTY? A MOŻE JAK W TYM MOMENCIE AKURAT EDYTUJE? MOŻE WARTO POCZEKAĆ PARĘ MINUT ZANIM SIĘ WPROWADZI INGERENCJĘ W CZYJŚ POST?
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Jaka koparka kołowa do kanalizacji

Postprzez mechanior » 09 Kwi 2015 23:57

Albo coś się sra na serwerze...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Jaka koparka kołowa do kanalizacji

Postprzez HubertRinkon » 13 Kwi 2015 21:10

Ok coś już tam wiem :) ... niewiele ale ... :mrgreen:

wrzucę tutaj do oceny może ktoś będzie miał ochotę wypowiedzieć się / pomóc

opcja drozsza i tansza jeśli kupić droższą to dlaczego itp ?

1. http://otomoto.pl/caterpillar-K287907.html
2. http://otomoto.pl/caterpillar-K287783.html

Dzięki

Pozdrawiam

HubertRinkon
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 02 Kwi 2015 17:11

Maszyna: Różne

Firma: www.rinkon.pl


Jaka koparka kołowa do kanalizacji

Postprzez mechanior » 14 Kwi 2015 00:15

ad 1. - brak instalacji młota/chwytaka, jeśli kiedyś będziesz potrzebował cokolwiek podpiąć oprócz skarpówki to będzie kosztowało dodatkowe grube tysiące.
ad 2 - rok produkcji 2005 poniżej już 2006, szybko młodnieje :faja:
przebieg 5000 mth przez 10 lat? Za doniczkę u rolnika robiła? Uwierzę jak podepnę komputer, powinna mieć co najmniej 8-9 tysięcy, jeszcze mi się nie zdarzyło stwierdzić czy nawet usłyszeć by ktoś u pana B. kupił maszynę zgodną z opisem, z prawdziwym przebiegiem i w 100% sprawną ale może się coś zmieniło, jedno jest niezmienne: są pięknie odpicowane i wyczyszczone jak nówki... nawet niemieckie naklejki serwisowe kleją.
Poszukaj opinii o tym handlarzu na forum.

315 ma silnik czterocylindrowy (Perkins 1104, pompa ) moim zdaniem zbyt słaby i wysilony do tej maszyny, już kilka razy robiłem w takich kapitalki co prawda po wyraźnych zaniedbaniach w obsłudze codziennej.
316 posiada nieśmiertelną 6tkę (Perkins 1106) o większej mocy, momencie i kulturze pracy, generalnie jest większa i mocniejsza, ma większy zasięg kopania i udźwig.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Jaka koparka kołowa do kanalizacji

Postprzez Pisak312 » 14 Kwi 2015 08:36

Obiło mi się o uszy ze pana B nazywają "pan ropa " bo wszystkie maszyny po umyciu są wycierane ropa żeby się błyszczaly:)

Pisak312
Operator

Maszyna: Liebherr 316

Firma: usługi sprzętowe


Jaka koparka kołowa do kanalizacji

Postprzez HubertRinkon » 14 Kwi 2015 08:36

Dzięki za uwagi :)

Te 5000 mth w drugiej maszynie nie dotyczy tej koarki ( to reklama innej ale w tym samym ogłoszeniu ) . Ta ma coś ponad 10 tyś co też może być wątpliwe .
Jeśli chodzi o to ze ładnie umyta mi to nie przeszkadza o ile koparka nie udrutowana .

Rozważam jeszcze zakup Liebherr 316 09r 5000 mth z "salonu" Libherr Polska maszyna w pelni wyposażona cena ciut wysoka 285 netto .

HubertRinkon
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 02 Kwi 2015 17:11

Maszyna: Różne

Firma: www.rinkon.pl


Jaka koparka kołowa do kanalizacji

Postprzez Pisak312 » 14 Kwi 2015 10:37

Liebherr to liebherr ;)

Pisak312
Operator

Maszyna: Liebherr 316

Firma: usługi sprzętowe


Jaka koparka kołowa do kanalizacji

Postprzez mechanior » 14 Kwi 2015 22:55

Powtarzam - poszukaj opinii na temat handlarzy na forum...
No ale stara zasada sprzedawców samochodów brzmi: PRZYJDZIE GUPI I KUPI więc to tylko kwestia czasu i ktoś mało doświadczony, nie słuchając rad i tak weźmie tą maszynę niezależnie od tego czy i jak jest zajechana.
Jeździłem i jeżdżę z klientami na oględziny przed zakupem, uwierzcie że nabywcy kupują najbardziej OCZAMI i kieszenią a nie głową...
Picowanie maszyny nie mam na celu PRZESZKADZANIE tylko zatarcie śladów niechlujnej eksploatacji i katowania sprzętu, efekty zobaczysz dopiero po kilku dniach intensywnej pracy a w umowie na 100% będzie klauzula o zapoznaniu ze stanem technicznym maszyny i zaniechaniu prawa do rękojmi ...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej