wibako

3CX SUPER

3CX SUPER

Postprzez Wyszo » 18 Gru 2015 00:34

Witam wszystkich, poszukuję 3CX Super, obecnie w internecie moją uwagę przykuły 2 maszynki poniżej linki.
16 tysięcy różnicy a tu rok 2007 i 2003. Co o tym sądzicie ???

http://otomoto.pl/oferta/jcb-jcb-3cx-su ... y8DJb.html

http://www.ww.bestkop.pl/oferta/koparko ... super.html

Wyszo
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 18 Gru 2015 00:23

Maszyna: JCB 3CX

Firma: BUD-KOP


Reklama

simmet

3CX SUPER

Postprzez konrad2512 » 18 Gru 2015 19:26

Jestem ciekaw ile zajęło im czasu na odpicowanie tych maszyn xD

konrad2512
Fizol

Maszyna: jcb

Firma: prywatna


Re: 3CX SUPER

Postprzez Wyszo » 19 Gru 2015 10:39

:) hehe. Jest opcja aby znalesc cos dobrego do 130 N tysiakow ?

Wyszo
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 18 Gru 2015 00:23

Maszyna: JCB 3CX

Firma: BUD-KOP


3CX SUPER

Postprzez Mar.jcb3cx » 19 Gru 2015 14:57

Na pewno można znaleźć coś dobrego w tej cenie, z tym że wiadomo trzeba się naszukać, niestety trzeba niekiedy cierpliwości, nie jest powiedziane że te co pokazałeś nie są godne zobaczenia, to że są dobrze wymyte i dobrze wyczyszczone w kabinie to dla mnie jak najbardziej na plus bo skoro coś się sprzedaje to tak powinno to wyglądać, a resztę badać na miejscu :)

Mar.jcb3cx
Pomocnik operatora

  • Posty: 60
  • Rejestracja: 04 Maj 2011 18:05
  • Miejscowość: łódzkie
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX ECO 2010r.

Firma: Trans-kop


Re: 3CX SUPER

Postprzez Wyszo » 20 Gru 2015 13:06

Resztę z tego co mi wiadomo to odpalanie na zimno, luzy na urządzeniach roboczych, ogólny dzwięk silnika. Czy może jest coś jeszcze na co laik powinien zwrócić uwagę i co może wychwycić bez eksperta ?
Co do odpicowania to szczerze jak się sprzedaje samochód to też się go czyści. Lepiej oglądać czysty sprzęt niż uwalony...

Wyszo
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 18 Gru 2015 00:23

Maszyna: JCB 3CX

Firma: BUD-KOP


3CX SUPER

Postprzez Brandix » 21 Gru 2015 15:17

Ważne jest także sprawdzenie, czy po rozgrzaniu maszyna nie zaczyna słabnąć.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Re: 3CX SUPER

Postprzez puszek_ZGY » 28 Gru 2015 23:39

Każdy handlarz picuje maszynę "dla oka". Jedź i sprawdź maszynę na miejscu. Dobrze jakby miał jakiś plac, na którym mógłbyś sprawdzić maszynę w najbliższym jej otoczeniu, czyli terenie.

Poczytaj temat z linku:

viewtopic.php?f=19&t=27445

BTW Tak czytam ten swój ówczesny temat i trochę dziwię się co za "kwiatki" tam urosły. Choć jak w tamtym temacie wspomniałem informacje były zaczerpnięte z forum przy pomocy kopiuj/wklej więc nie ma co się dziwić. Dlatego jeśli chodzi o płyn hamulcowy to nie bierz tego tak do siebie, ciemnoczerwony nie musi być, być może dotyczyło to stricte jakieś konkretnej maszyny ;)

W JCB oryginalny płyn hamulcowy zalecany przez producenta to HP15. Ma kolor żółtawy. Przy sprawdzeniu po prostu ma być klarowny, nie zmętniały ;) To chyba tyle.

Dodatkowo w 3CX SUPER sprawdź wszystkie tryby jazdy. Czy wszystko funkcjonuje jak należy, bez przykrych dźwięków.

Generalnie przykopcić, pewnie przykopci, bądź i nie, często jest to efektem "przegazu", czyli zbyt gwałtowne wciśnięcie pedału gazu do oporu. Ważne aby jego dźwięk podczas pracy nie był przerywany. Dlatego trzeba wykonać STALL TEST, aby wykluczyć wszystkie wątpliwości co do sprawności silnika i skrzyni biegów.

Zapewne handlarz nie będzie miał terenu do urabiania gruntu, także ten test dużo powie ci o stanie technicznym maszyny. Jak wykonać stall test? Wpisz w wyszukiwarce forum.

Tak jak kolega Brandix wspomniał. Sprawdź czy maszyna, jak się w pełni rozgrzeje ma tyle samo siły co zimna. Jeśli słabnie, to już jest w stanie przedagonalnym. I ważne, NIE KUPUJ uszkodzonej maszyny! Nawet drobna błahostka może przeistoczyć się w mega problem.

Nie chce Cię zniechęcać, ale pojęcie "uczciwy handlarz" może istnieje, ale tylko w bajkach pisanych przez samych handlarzy :mrgreen:

Grunt to, nie napalaj się, maszyn jest w brud. Nie ta maszyna, to inna ;)
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


Re: 3CX SUPER

Postprzez Marcindrze » 06 Sty 2016 13:09

Koledzy należy przyjąć ze średnio roczny przebieg maszyny to 1500-2000H rocznie . To co można sprawdzić optycznie to sprawdzamy. Odnośnie skrzyni i silnika okaże się po pewnym przebiegu no chyba że wezwiesz serwis do pomiaru ciśnień ciekawe co na to handlarz. Należy przyjąć że po zakupie przynajmniej 10tys zł trzeba wydać na drobne naprawy. Cudów nie ma bo maszyny w tym roczniku mają już blisko 10000h i zaczynają wychodzić w nich bolączki.

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


3CX SUPER

Postprzez Wyszo » 09 Lut 2016 13:16

Czołem Koledzy, co sądzicie o tej maszynie http://otomoto.pl/oferta/jcb-3cx-3cx-su ... ygKBj.html
Na pierwszy rzut oka wygląda ładnie, chciałbym poznać wasze zdanie...

Wyszo
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 18 Gru 2015 00:23

Maszyna: JCB 3CX

Firma: BUD-KOP


3CX SUPER

Postprzez Brandix » 09 Lut 2016 14:21

Ze zdjęć mogę jedynie powiedzieć, że:
-Przednie opony wydają się już powoli kończyć, chociaż całkiem łyse jeszcze nie są (na 1 ze zdjęć z boku maszyny widać - zdjęcie z prawej strony maszyny).
-Lekko wygięta też jest szczęka, przez co się łyżka nie domyka do końca - widać dobrze na zdjęciu z przodu maszyny.
-Poza tym maszyna gdzieś zgubiła prawy przedni błotnik, lewy jest uszkodzony - ale to już jest szczegół, który naprawdę nie wpływa na to, czy maszyna jest ok, czy też nie
Poza tym nie ma się do czego przyczepić na podstawie zdjęć. Maszyna jest wyczyszczona, ale nie można powiedzieć, żeby była odpicowana aż do przesady. Wydaje mi się, że warto się nią zainteresować.
Jednak przydałyby się także opinie innych użytkowników.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej