wibako

Waszym fachowym okiem Cat 302.5 co myślicie ?

Waszym fachowym okiem Cat 302.5 co myślicie ?

Postprzez Bart88 » 28 Lut 2016 02:12

Witam wszystkich
"Mój pierwszy.. post" :oops:
Tak wiec: czy może ktoś rzucić okiem na tą mini kopaczke
http://olx.pl/i2/oferta/caterpillar-302 ... 9e1adb74eb
wiem ze po samych fotkach ciężko coś powiedzieć ale bede wdzieczny za kazda odp i opinie :D Nosze sie z powaznym zamiarem zakupu takiego sprzetu dlatego wole zapytać Was co o tym modelu sądzicie z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi i zainteresowanie.

Bart88
Fizol

  • Posty: 24
  • Rejestracja: 28 Lut 2016 01:51

Maszyna: Cat 302.5C 2008r

Firma: Argo


Reklama

simmet

Re: Waszym fachowym okiem Cat 302.5 co myślicie ?

Postprzez MilimetrXX » 03 Mar 2016 21:01

Na oko fajna ale jak będziesz kupował to poproś żeby sprzedający wykopał przy tobie tym sprzętem dziurę o głębokości 3,8 m. Trochę picuje. Moja koparka ma prawie 4 tony i ledwo kopie 3,2m, druga JCB ma 2,8 tony i potrafi wykopać do 2,5m.

MilimetrXX
Młodszy operator

  • Posty: 108
  • Rejestracja: 09 Kwi 2011 21:14

Maszyna: JCB 802.4
JCB 8035 ZTS
JCB 3CX CONTRACTOR

Firma: GP-KOP


Waszym fachowym okiem Cat 302.5 co myślicie ?

Postprzez Brandix » 03 Mar 2016 21:29

Według danych producenta w zależności od rodzaju ramienia (krótkie/długie) głębokość kopania to 2,64 lub 2,93 [m]. Chyba, że po podniesieniu się maksymalnie na pługu z tyłu głębokość się zwiększy (zwiększy się napewno, ale czy aż o tyle...).
Na pierwszy rzut oka nie ma tragedii - ale nie podoba mi się komora silnika (na 100% myte - ale to pół biedy - przynajmniej widać wszystko - tylko ten zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodniczego jakoś mi się nie podoba - jakbyś sprawdzał maszynę, to przyjrzyj się, czy płyn jest i ile go jest). Szkoda, że skarpówka nie jest hydrauliczna - nie jest to niby konieczne, ale bardzo ułatwia sprawę. Góra tylnej maski i przeciwwaga raczej były malowane - bo mało kiedy się zdarza, że nie ma na nich żadnego śladu, tym bardziej, że środkowa (bardziej schowana) część jest zarysowana, odblasków w zagłębieniach brak, a śladu po nich nie ma (np. po kleju, który sam nie schodzi - na ogół trzeba skrobać, albo użyć rozpuszczalnika). Tyle uwag z mojej strony - nie są to jakieś rażące rzeczy, ale warto im się przyjrzeć (malowanie jest akurat najmniej ważne - właściwie wcale).
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Re: Waszym fachowym okiem Cat 302.5 co myślicie ?

Postprzez excavatorman » 04 Mar 2016 16:38

No i ciekawe jest to że nie ma podanych żadnych danych jeżeli chodzi o motogodziny ani nie ma zdjęcia licznika mechanicznego/wyświetlacza. Ogólnie maszyna wygląda ok ale polecam odwiedzić sprzedającego i sprawdzić maszynę samemu.

excavatorman
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 04 Lis 2013 15:23

Maszyna: Liebherr, Cat, Volvo, Powerscreen,

Firma: Lupher sp.j. /DHB sp. z o.o.


Waszym fachowym okiem Cat 302.5 co myślicie ?

Postprzez Bart88 » 06 Mar 2016 18:58

Witam po pierwsze dziękuję za wszystkie opinie i porady :ok: wykopu na 3.8m nawet się nie podejmowałem :lol: właściciel przyznał ze cześć była malowana ponieważ była dość porysowana jak i klapa plastikowa która była pęknięta , moto godziny 3300 rok prod czerwiec 2008 r . Maszynę sprawdziłem razem ze znajomym nie miala jakiś większych problemów z hydraulika ,napedem ,obrotem ,jak i samym silnikiem . Tak więc maszyna juz zakupiona :banan: teraz czas na wymianę olejów w silniku , filtrów ,dolewekę oleju hydraulicznego tylko nie wiem jaki olej z jakimi parametrami zalać do silnika , jaki do hydrauliki i jaki do zwolnic czy to co jest wypisane na tej stronie mogę się tego trzymac czy polecacie coś innego http://www.fuchs-oil.pl/akademia-fuchsa.html

Bart88
Fizol

  • Posty: 24
  • Rejestracja: 28 Lut 2016 01:51

Maszyna: Cat 302.5C 2008r

Firma: Argo


Waszym fachowym okiem Cat 302.5 co myślicie ?

Postprzez Brandix » 06 Mar 2016 22:41

Jutro Ci wstawię tabelę środków smarnych. Do hydrauliki będzie sae 10w lub 10w30 TO-4. Do zwolnic był raczej przekładniowy, ale jaki konkretnie nie pamiętam teraz - chyba 80w90 albo 75w90 gl-5 powinien być dobry, ale jutro Ci to potwierdzę...
Co do hydrauliki:
Zaleca się używania oleju UTTO SAE 10W lub STOU 10W30,
UTTO - hydrauliczno-przekładniowy
STOU - uniwersalny, wielosystemowy: silnikowo-przekładniowo-hydrauliczny
Przykładami takiego oleju (posłużę się tematem dotyczącym większych maszyn, ale akurat olej jest ten sam).
FUCHS TITAN UTTO TO-4 SAE 10
TEXACO TEXTRAN HD 10
MOBIL DELVAC HYDRAULIC SAE 10

Edit: Jak obiecałem, tak wrzucam:
Rodzaje oleju dopuszczalne przez producenta i pojemności układów (zbiorników) - na dole, z prawej strony są dane z broszury, więc mogą nie być zbyt dokładne.
302.png


Autor postu otrzymał pochwałę
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej