wibako

3 cx

3 cx

Postprzez Thygerrr » 27 Lip 2016 19:15

http://olx.pl/oferta/jcb-3cx-1985-4x4-t ... c222cf613b czy chodzi o ten zawór a raczej suwak w skrzyni?

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Reklama

simmet

Re: 3 cx

Postprzez Lolo » 27 Lip 2016 22:44

Moim zdaniem nie ma już co zbierać z tego sprzętu...

Najbardziej mnie odstrasza to:

Cytat z ogłoszenia napisał(a):Z powodu rozbicia samochodu, urodzenia dziecka i kilku innych wydatków nie jestem w stanie teraz jej naprawić dlatego ją sprzedaje.
Ewentualnie zamienię na minikoparkę ( około 1000-120 0 kg)


Wyczuwalna jest chęć pozbycia się sprzętu

Awatar użytkownika
Lolo
Pomocnik operatora

Maszyna: CAT 424D

Firma: Lolo


3 cx

Postprzez puszek_ZGY » 29 Lip 2016 20:28

Jest żelazna zasada, nie kupuj uszkodzonej maszyny. Jeśli "tylko" zawór to czemu sam nie wymieni? Rozbity samochód, dziecko, co za tłumaczenie, ręce cycki opadają...

Poza tym uwzględnia zamianę, ale brakuje mu kasy, toż to jakiś absurd. Po prostu hipokryta...
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


Re: 3 cx

Postprzez Pavlo1 » 30 Lip 2016 16:05

aj koledzy czepiacie się.. Może rzeczywiście nie mieć kasy i zmieni na mini pod warunkiem że ktoś mu z 10 koła dorzuci. Maszynę pod względem hydrauliki da się sprawdzić. Na podniesionej napędy chodzą więc mosty też sprawdzi.
Więc moim zdaniem nie ma żadnych problemów. Jeśli cała reszta ok to od średniej rynkowej odejmij koszt całej skrzyni, zaworów, zmiennika i robocizny za wymianę, ponegocjuj i może akurat cena okazać się odpowiednia.

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Re: 3 cx

Postprzez puszek_ZGY » 30 Lip 2016 17:14

Tak jak sugerujesz kolego Pavlo1 to wedle mojego uznania to 20tys zł to maksimum jakie mógłby dostać ten człowiek za maszynę w takim stanie. Takie jest moje zdanie.

Jeśli miałbyś zawór na podmianę, możesz śmiało jechać i zobaczyć czy "ożyje" :mrgreen:
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


3 cx

Postprzez Brandix » 30 Lip 2016 20:09

Też jeszcze dorzucę swoje 3 grosze do tego tematu - jeśli jest tak jak właściciel twierdzi - na skutek uszkodzonego zaworu jest zbyt niskie ciśnienie na tarczkach i maszyna pod obciążeniem nie chce ruszyć, ale z kołami w górze jazda jako tako działa, to raczej na wymianie samego zaworu się nie skończy, bo nie wiadomo jak długo maszyna była użytkowana w takim stanie (może się okazać, że przez takie traktowanie z tarczek już za wiele nie zostanie - bo jeśli ciśnienia nie ma (lub jest, ale minimalne), to sprzęgło się nie uruchomi wcale, ale jeśli ciśnienie jest niskie ale sprzęgło w jakiś sposób się włączy, to na skutek słabego docisku występuje poślizg na tarczkach...
Może warto spróbować, ale z pewnością należałoby się jeszcze trochę potargować.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Re: 3 cx

Postprzez Pavlo1 » 31 Lip 2016 14:53

Powiem tak, wszystko sprowadza się zawsze do kasy. Trzeba pojechać i obejrzeć, a później myśleć. Nieraz oglądałem maszyny gdzie średnio warte są 30 tys i nie chciałem ich kupić nawet za 12 tysięcy bo był tam tylko metal a poza tym szrot..

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


3 cx

Postprzez Thygerrr » 31 Lip 2016 18:03

Oglądałem tą koparczyne, ogólnie po podniesieniu powoli kręcą się koła ale można je spokojnie ręką zatrzymać, także napędu tak owego nie ma w ogóle,czy to do przodu czy do tyłu, luz na obrocie tak z 1 metr :) właściciel przepompował koparkę i zapaliła na strzał, silnik ładnie chodził o dziwo nie dymił jak na te lata,maszyna podniosła się na ramionach na wolnych obrotach,gdyby nie ten luz to nawet okay, miała spawaną obręcz w tylnej feldze prawie że dookoła, spawany jeden siłownik przy sworzniu od zamykania łyżki(przód)
Facet mówił coś że dawał zmiennik do niklowania czy coś takiego i że sam grzebał gdzieś tam pod spodem przy tym zaworze no i że to się zdupcyło.
O tym że napisał o rozbitym samochodzie to prawda bo faktycznie stał jakiś rozwalony.

Ogółem gdyby nie ta jazda a właściwie jej brak mógłbym ją kupić bo przydała by mi się druga kop-ład do pracy na bazie przy załadunkach i przy wyjazdach na prywatki.

znalazłem też FORDA 655C za około 30,000 co o tym myślicie?jak z częściami do tego?

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Re: 3 cx

Postprzez Pavlo1 » 31 Lip 2016 18:25

tu może być problem z częściami. Do JCB części na telefon w ciągu dwóch dni praktycznie wszystkie dostaniesz.
Luz na obrocie to norma ze względu na listwę a nie siłowniki z tyłu. po wymianie listwy i sworznia wraz ze 20cm zostaje :D
A za ile chciał ten sprzęt oddać?

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


3 cx

Postprzez Thygerrr » 31 Lip 2016 19:04

Mówił że kupił za 26,000 a chce sprzedać za 24,000 ale według mnie 20,000 to jest max, a najgorsze jest to że nie wiadomo co dokładnie jest zepsute.

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej