wibako

Prośba o opinie kilka ogłoszeń sprzedaży koparko-ładowarki


Reklama

simmet

Prośba o opinie kilka ogłoszeń sprzedaży koparko-ładowarki

Postprzez zeppelin zm 15 » 08 Cze 2018 08:43

JCB z tyłu które mają obrót ramię na listwie to sobie odpuść bo luz na tym jest ogromny a koszt regeneracji również a efekt regeneracji średni. JCB z przedostatniego ogłoszenia ma tylko obrót na siłownikach. Mecelac chwalą sobie maszyna robi różne prace w ciasnych miejscach ale większość jest już dość wyeksploatowanych zwłaszcza w tej cenie. Kto ma dobrego to zazwyczaj trzyma go dla siebie. Obserwując forum osób co poszukują mecalaca to nawet przy cenie podwójnej niż ten ,nic ciekawego nie ma. Niebieski cat widać że handlarz nie sprzedaje bo jest dość "brudny" być może warto go obejrzeć. W celu informacji bolączek tego modelu musiałbyś poczekać na info kolegi MECHANIOR-a.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Prośba o opinie kilka ogłoszeń sprzedaży koparko-ładowarki

Postprzez dzierzan » 08 Cze 2018 19:30

Ten Cat to jest raczej 424D (jeden siłownik do otwierania przedniej łyżki). Te 80 tys. to brutto czy netto :?:
W Gotkowicach chyba byłem w zeszłym roku szukając CATa, nie ma tam po co jechać.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Prośba o opinie kilka ogłoszeń sprzedaży koparko-ładowarki

Postprzez xnicram » 08 Cze 2018 22:42

te 80 tys. to tak bardziej brutto :) W ogóle jak wpadłem na pomysł zakupu koparko-ładowarki to liczyłem że coś do 50 brutto ale czytając i szukając wychodzi że to za mało no i tak rozciągam ten budżet do granic możliwości

xnicram
Pomocnik operatora

Maszyna: Case 580SLE Raid control

Firma: Jeszcze nie pracuję


Prośba o opinie kilka ogłoszeń sprzedaży koparko-ładowarki

Postprzez mechanior » 09 Cze 2018 00:26

CAT ma na zdjęciach różne opony z przodu, na jednych drogowe na innych budowlane, coś tu jest kombinowane...
Dobra maszyna z tego rocznika kosztuje prawie 2x więcej... pachnie przekrętem
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Prośba o opinie kilka ogłoszeń sprzedaży koparko-ładowar

Postprzez xnicram » 09 Cze 2018 10:00

Przeglądając ogłoszenia tego użytkownika wygląda na to że ma dwie takie koparko-ładowarki na sprzedaż.

mechanior napisał(a):Dobra maszyna z tego rocznika kosztuje prawie 2x więcej... pachnie przekrętem

Czy to znaczy że za około 70tys zł nie kupię koparko-ładowarki którą da się zarabiać? Zdaję sobie sprawę że maszyna która ma około 20lat (bo w tej cenie tylko takie znajduję) nie będzie nowa i trzeba się liczyć z pewnymi nakładami finansowymi. Liczyłem na to że kupię maszynę którą uda mi się dorobić nieco grosza i powiedzmy na koniec przyszłego roku kupię coś lepszego lub wyremontuję to co będę miał. Dodam jeszcze że maszyną będę pracował osobiście, na pewno nie będę też, przynajmniej w tym roku, eksploatował maszyny kilkanaście godzin na dobę, liczę że tygodniowo w tym roku będzie to maksymalnie 20h tygodniowo. Minusem pewnie dla maszyny może być to że nie jestem doświadczonym operatorem i tak na prawdę będę się dopiero uczył, jednak uczę się szybko i raczej jestem myślącym operatorem no i zapewne przynajmniej na początku będę unikał jakichś trudnych/wymagających zleceń.

xnicram
Pomocnik operatora

Maszyna: Case 580SLE Raid control

Firma: Jeszcze nie pracuję


Prośba o opinie kilka ogłoszeń sprzedaży koparko-ładowarki

Postprzez zeppelin zm 15 » 09 Cze 2018 11:55

Zakup używki zawsze to loteria. Weź kogoś ogarniętego na oględziny. Nieraz kupisz za 2x większą cenę a później się okaże że i tak musisz 20k wrzucić.. nieraz lepiej kupić trochę tańszą zrobić co trzeba i wiesz że masz zrobione....
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Prośba o opinie kilka ogłoszeń sprzedaży koparko-ładowar

Postprzez saklawi » 18 Cze 2018 22:20

Xnicram skąd jesteś bo znajomy dealer ma zadbanego new hollanda z drugiej ręki ale na dolnym śląsku. Ofertę mogę mogę przesłać na maila

saklawi
Pomocnik operatora

Maszyna: Case 580 SR

Firma: Firma uslugowa


Prośba o opinie kilka ogłoszeń sprzedaży koparko-ładowarki

Postprzez xnicram » 19 Cze 2018 23:55

Ja z Łodzi jestem

xnicram
Pomocnik operatora

Maszyna: Case 580SLE Raid control

Firma: Jeszcze nie pracuję


Prośba o opinie kilka ogłoszeń sprzedaży koparko-ładowarki

Postprzez mechanior » 21 Cze 2018 00:49

W tej chwili trzeba wydać 130-150 tyś żeby kupić coś co będzie solidne.
Nie mówię że za 70-80 nie kupisz sprawnej maszyny ale to już raczej loteria czy bardziej kwestia mozolnych poszukiwań... i oczywiście trzeba się na tym znać.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Prośba o opinie kilka ogłoszeń sprzedaży koparko-ładowar

Postprzez JacekO » 26 Cze 2018 09:59

Nie no za taki sprzęt i to porzadny to minimum 150 tysięcy. Ja kiedyś kupiłem taniej to nie dość że się zepsuło to jeesxz3 części znaleźć to była tragedia

JacekO
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 26 Cze 2018 09:50

Maszyna: Iveco

Firma: Bud


Prośba o opinie kilka ogłoszeń sprzedaży koparko-ładowarki

Postprzez gabi1983 » 02 Lip 2018 19:11

W tej cenie 80000 ciężko ci będzie coś znaleźć sensownego jeśli chodzi o 428d ,co ja się najeździłem to nieporozumienie ,nalazłem za 89tyś, ale po tygodniu siadł przełącznik jazdy ,po kilku dniach poszły dwa węże :lol: ,a po 2 miesiącach poszła pompa wtryskowa :wall: więc w przeciągu dwóch miesięcy wydałem dodatkowo jakieś 16 tyś .Uczulam cie żebyś miał jakiś zapas gotówki bo będzie ryk i krzyk.Albo celuj w model niżej lub zabezpiecz się w dodatkowy grosz a i nerwy ze stali są bardzo pożądane bo co nie którzy myślą że ot kupił koparkę i zarabia cash tylko nie mają pojęcia czym to się je i ile nerwów potrafi to zszargać.życzę powodzenia w szukaniu tej jedynej.

gabi1983
Młodszy operator

  • Posty: 109
  • Rejestracja: 11 Cze 2016 13:15
  • Miejscowość: Poznań
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat428d

Firma: P.S.


Prośba o opinie kilka ogłoszeń sprzedaży koparko-ładowarki

Postprzez dzierzan » 03 Lip 2018 19:05

Ja pod koniec zeszłego roku szukałem 428D i mam podobne wspomnienia, z resztą gdzieś na forum opisywałem swoje perypetie. W końcu kupiłem 428D2 `04 za ok. 100 000 netto i żadnych większych, niespodziewanych wydatków jak dotąd (odpukać) nie miałem. Zaraz po zakupie zrobiłem kompletny serwis olejowy, a zimą tulejowanie konika, ale to wydatki z którymi liczyłem się przy zakupie. Były jakieś pierdoły typu ślizgi podpór i teleskopu czy pęknięte węże, ale to norma.

Tulejowanie to jedna z pierwszych rzeczy jakie będziesz musiał zrobić w CAT`cie w tej kwocie, nawet jeśli sprzedający twierdzi że była tulejowana, więc lepiej bierz to pod uwagę. Generalnie za ok. 80 000 brutto szukaj 428C, 428D moim zdaniem zdrowej nie kupisz w tym budżecie.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Prośba o opinie kilka ogłoszeń sprzedaży koparko-ładowarki

Postprzez saklawi » 03 Lip 2018 22:52

Ile kolego płaciłeś za tulejowanie i jak dlugo trwa?

saklawi
Pomocnik operatora

Maszyna: Case 580 SR

Firma: Firma uslugowa


Prośba o opinie kilka ogłoszeń sprzedaży koparko-ładowarki

Postprzez dzierzan » 04 Lip 2018 13:21

Tulejowanie robiliśmy sami, kilka otworów trzeba było poprawić na wytaczarce, sanki też były do roboty. Z częściami całość wyszła jakieś 2500 jeśli dobrze pamiętam, z tym że w starszych maszynach nie ma wymiennych tulei i trzeba otwory regenerować więc na pewno wyjdzie więcej. Cała operacja zajęła jakiś tydzień, głównie przez konieczność zawiezienia sanek i konika do obróbki, przy dobrej organizacji i zapleczu pewnie dałoby się to zrobić w 3-4 dni.

dzierzan
Fachoperator

  • Posty: 663
  • Rejestracja: 19 Kwi 2010 10:26
  • Miejscowość: Włocławek
  • Pochwały: 22

Maszyna: JCB 3CX
MB Actros 2635 PK12000
MB Actros 3241

Firma: Transportowa


Prośba o opinie kilka ogłoszeń sprzedaży koparko-ładowarki

Postprzez mechanior » 09 Lip 2018 15:34

Tulejowanie konika w B, C oraz D około 2000-2500, zestaw DOBRYCH JAKOŚCIOWO sworzni i tulejek do konika i sanek około 2000 (nic nie dorabiane, wszystko z fabryki we Włoszech), czasem trzeba regenerować oś dolną ramienia BOOM (banan) oraz oś pionową sanek, zależy od stopnia dewastacji... to dodatkowe 1000-1200 za oś.

To same koszty części i obróbki ślusarskiej, wykonanie tego wszystkiego w naszym serwisie to od 2000 do 5000 a nawet więcej zależnie od zakresu i ilości fakapów po drodze (urwane śruby, rozkalibrowane otwory, zatarte sworznie nie do wyjęcia).
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Prośba o opinie kilka ogłoszeń sprzedaży koparko-ładowarki

Postprzez makumba » 09 Lip 2018 18:20

będę miał maszynę cat 428 b do sprzedania , 12 lat w moich rękach , tylko ja na niej pracuję i dbam , chyba łezka mi się zakręci jak ją sprzedam

makumba
Operator

Maszyna: cat 428 b,cat 432e,zetor forterra, bumar p184,dzwig fablok

Firma: własna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej