wibako

Case 580SLE - Kalisz

Case 580SLE - Kalisz

Postprzez xnicram » 04 Lip 2018 01:08

https://www.olx.pl/oferta/case-580sle-CID5-IDuSGOr.html
Byłem oglądałem, myślałem że kupię ale... Koparko-ładowarka nie ma siły unieść przodu na przedniej łyżce po dodaniu gazu na maksa pomału podnosi przód jednak jak tylko puszę gaz lub puszczę dźwignię podnoszenia łyżki to przód opada na ziemię. Jak wbiję się łyżką w kupę piachu (z włączonym 4x4 wchodzi gładko), nie ma siły podnieść łyżki dopiero po przechyleniu na siebie daje radę podnieść łyżkę. Sprzedający twierdzi że wystarczy regulacja jedną śrubą mi, choć ani ze mnie mechanik ani dobry operator koparko-ładowarek, wydaje się że uszkodzony jest rozdzielacz. Czy ktoś podejmie się diagnozy po takich objawach?

xnicram
Pomocnik operatora

Maszyna: Case 580SLE Raid control

Firma: Jeszcze nie pracuję


Reklama

simmet

Case 580SLE - Kalisz

Postprzez ezsimo » 04 Lip 2018 09:06

Denerwują mnie tacy sprzedawcy - cwaniaczki. Jak wystarczy podregulować jedną śrubą to niech to zrobi a ja dorzucę 100 PLN za sprawną maszynę. Jakoś na taką propozycję jeszcze żaden sprzedający się nie zgodził jak szukałem maszyny czy samochodu, ale oczywiście "wystarczy zrobić tylko cośtam, panie, 50 PLN to będzie kosztować".

Nie znam dokładnie budowy rozdzielacza w Case, ale przyczyn może być wiele. Od uszkodzonych siłowników (przeciek wewnętrzny), przez nieszczelne zawory ARV w rozdzielaczu (nadciśnieniowe) po uszkodzenie rozdzielacza (np. porysowany suwak lub korpus, czego nie da się łatwo i tanio naprawić). W niektórych maszynach masz zawory ARV regulowane, w innych występujące jako gotowy element ustawiony na odpowiednie ciśnienie. Jeśli okaże się że np. pęknięty lub uszkodzony jest korpus rozdzielacza to szykuj się na znaczny wydatek, nawet rzędu 5-10 kPLN.

ezsimo
Operator

  • Posty: 272
  • Rejestracja: 11 Wrz 2016 12:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 43

Maszyna: Cat 301.5, JCB 3C, JCB 3CX

Firma: AST


Re: Case 580SLE - Kalisz

Postprzez xnicram » 04 Lip 2018 09:59

Pewnie coś kosztownego. Muszę ze smutkiem stwierdzić że gość był przekonywujący (zanim stwierdziłem problem) miał wymyśloną całkiem dobrą historię dlaczego sprzedaje maszynę którą kupił nawet nie rok temu.

xnicram
Pomocnik operatora

Maszyna: Case 580SLE Raid control

Firma: Jeszcze nie pracuję


Case 580SLE - Kalisz

Postprzez ezsimo » 04 Lip 2018 18:45

Wcześniej odpisywałem nie patrząc na ogłoszenie, którego link wkleiłeś. Teraz popatrzyłem na ogłoszenie i sprzedawca pisze "stan idealny", opisuje też że zrobił maszynie niemalże remont. To dlaczego nie usunął takiej niby "głupoty" ? Ja bym się trzymał z daleka od takiej maszyny, tym bardziej że w treści ogłoszenia nie zająknął się nawet słowem, że sprzęt ma jakiś problem.

Swoją drogą, kolego xnicram, napisz co to za przekonywująca historia, że ktoś pozbywa się maszyny w kilka miesięcy po zakupie i po wykonaniu jej prawie remontu (jakby wynikało z opisu ogłoszenia)...

ezsimo
Operator

  • Posty: 272
  • Rejestracja: 11 Wrz 2016 12:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 43

Maszyna: Cat 301.5, JCB 3C, JCB 3CX

Firma: AST


Case 580SLE - Kalisz

Postprzez xnicram » 04 Lip 2018 19:35

Długo by opowiadać ale tak w skrócie: Ma firmę robiącą ogrodzenia betonowe. Narzekał: na PIS, na syna że nie chce robić w rodzinnej firmie tylko poszedł gdzieś na etat, na ukraińców że mu uciekają i robić nie chcą, że sam też ma już dosyć i że kręgosłup mu od tych betonów siada a że ma C i teraz zrobił ADR firmę zamyka wszystko sprzedaje i będzie u kogoś pracował jako kierowca i po europie będzie różne ładunki woził. Jak byłem pierwszy raz oglądałem maszynę przejechałem się nią, coś tam pokopałem jednak nic nie zauważyłem (ale to nic dziwnego bo się nie znam i operatorem jestem raczej świeżo upieczonym), oczywiście nie zdecydowałem się od razu tylko po kilku dniach. Jak dzwoniłem się umówić na zakup to powiedział że on właśnie w trasę do UK jedzie ale że nie ma problemu bo będzie żona i syn i maszynę bez problemu mogę odebrać. Pojechałem drugi raz z kasą całe, szczęście że w ostatniej chwili zrezygnowałem z najęcia transportu (za dużo chcieli tak na już) i postanowiłem że te 90km które tam miałem wrócę maszyną na kołach (OC miała opłacone, właściciel jak mu wspomniałem że chyba jednak wrócę na kołach też mnie do tego zachęcił). Jak zajechałem na miejsce to oczywiście chciałem wszystko jeszcze raz dokładnie sprawdzić (na ile mi moja niewiedza pozwalała) Jak stwierdziłem do syna że coś jest nie tak to on na to że nie wie bo on się nie zna po krótkiej wymianie zdań syn zaczął się bardzo denerwować nawet już widać w nerwach rzucił że to sobie zrobię albo najlepiej żebym wziął kredyt 500k zł, kupił nową to wtedy będę mógł sobie na łyżce przednie koła podnosić. Po tym grzecznie podziękowałem i wróciłem do domu. Już po powrocie z ciekawości żeby zobaczyć co powie właściciel zadzwoniłem do niego nawet odebrał (co mnie zdziwiło) i jak mu grzecznie powiedziałem że o czymś mi nie powiedział to ze stoickim spokojem stwierdził że to tylko wymaga regulacji jedną śrubą a on sobie specjalnie tak ustawił żeby nie nadwyrężać maszyny.

Miało być w skrócie choć chyba wcale krótko nie wyszło. Pewnie każdy doświadczony operator czy mechanik natychmiast zobaczył by że coś jest nie tak, ale są również mi podobni kupcy którzy się nie znają i być może kogoś naciągnie. Koleś albo sam się dał naciągnąć albo zwyczajnie sprzęt nawalił a teraz chce się problemu pozbyć bez ponoszenia żadnych kosztów.

xnicram
Pomocnik operatora

Maszyna: Case 580SLE Raid control

Firma: Jeszcze nie pracuję


Case 580SLE - Kalisz

Postprzez Gracek » 04 Lip 2018 23:23

Ten case to widać po "barwach" firmowych że kupiony w berpolu. Pewnie jak większość sprzętu od nich to tak i ten case zakupiony z państwowej spółki lub od pierwszego właściciela który był jedynym operatorem :D . Prawdopodobne jest to, że ktoś wdepnął w minę u handlarza i chce to pchnąć dalej.

Awatar użytkownika
Gracek
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 11 Sty 2014 23:52

Maszyna: Brak

Firma: Brak


Case 580SLE - Kalisz

Postprzez saklawi » 06 Lip 2018 23:24

Powiem wam tylko tyle jak chcecie kupić w miarę dobra maszynę to nie ufajcie sprzedajacym i wierzcie tylko w to co widzicie

saklawi
Pomocnik operatora

Maszyna: Case 580 SR

Firma: Firma uslugowa


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej