wibako

JCB 4cx

JCB 4cx

Postprzez ktomekk » 16 Sty 2019 21:45

Panowie, zastanawiam się poważnie nad ta maszyna
https://www.olx.pl/oferta/koparko-ladow ... xtdES.html

Czy może mi ktoś coś doradzić na temat tej maszyny czy warto? Przebieg 12 000 z groszem. Byłem oglądać, wydaje się być ok. Tylko no waham sie bo to 100k jednak. A maszyny potrzebuje na wynajem więc przydała by się jak najmniej awaryjna. Pozdrawiam

ktomekk
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 30 Wrz 2018 14:09
  • Miejscowość: Świdnica

Maszyna: Cat318CL, New Holland b115

Firma: Własna działalność


Reklama

simmet

Re: JCB 4cx

Postprzez gruszon18 » 17 Sty 2019 18:34

Jeśli nie ma wielkich luzów na koniku nie widać wyciekow na silownikach, ani pod maszyna to zrób stall test i koniecznie sprawdź czy maszyna ma sile np operować hydraulika przy nabieraniu materiału. Czy nie gaśnie. I co ważne, jaką tam pompę masz, sprawdzałes? Zębata czy wielotloczkowa? Po zdjęciach widać że nie jest jakaś zdezelowana. 4cx super na którym pracuję dwa lata temu kosztował firmę 100 k, a w stanie był naprawdę kiepskim. Koniecznie sprawdź sprawność systemu skrętow bo może być coś nie tak, ale nie musi. Podnieś się w górę i zobacz czy przedni napęd działa, czy nie wyje coś

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: JCB 4cx

Postprzez ktomekk » 17 Sty 2019 18:56

Jakieś tam delikatne luzy ma na koniku. Wycieków na silownikach i pod maszyna nie dostrzegłem. Siłę ma, wgryzla się ładnie w zamarznięta chalde ziemi. Pompy nie sprawdzałem. Piszesz że to wazne. A na co mam zwrócić uwagę przy takiej czy takiej?
Twoja maszynka z jakiego roku? I jaki przebieg. Jakieś poważne naprawy?

ktomekk
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 30 Wrz 2018 14:09
  • Miejscowość: Świdnica

Maszyna: Cat318CL, New Holland b115

Firma: Własna działalność


Re: JCB 4cx

Postprzez gruszon18 » 17 Sty 2019 20:16

Jak będziesz mieć wielotloczkowa to musisz się wiązać z czymś takim że w razie awarii pompy więcej będzie Cię kosztować regeneracja, i często można się spotkać z problemami bo wielotloczkowa jest ze sterowaniem low sensing czyli że na małych obrotach zapewnia Ci odpowiednie ciśnienie, więc sprawdzaj koniecznie czy np przy używaniu jakiejś sekcji nie dlawi silnika. U mnie rok 2002. Godzin pracy zakładam ze z 10- maks 15 tys mth, zegar jak raz na jakiś czas zadziała to pokazuje prawie 7 tys. Jak na 100 tys można było kupić lepiej ale faktycznie wydatek na remonty rzędu 15 tys na rok to nie dużo jak na taką maszynę. Ogólnie to konik ważny bo u mnie cholernie jest rozbity na głównych sworrzniach. Dodatkowo mam cholerny luz na ramionach od samopoziomowania.. Wiec moim zdaniem możesz poszukać maszyny w lepszym stanie za te pieniądze ale nie koniecznie musisz szukać jeśli ta maszyna jest np 98 proc sprawna Ale w sumie to nie oglądałem więc i nie wiem w jakim stanie jest więc moje zdanie jest nie obiektywne. Dodatkowo bierz pod uwagę że masz szybkozlacze z przodu i z tyłu. To dużo daje. Np ja bym dużo dał za szybkozlacze do przodu (plug do śniegu)

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: JCB 4cx

Postprzez ktomekk » 17 Sty 2019 20:51

gruszon18 napisał(a):Jak będziesz mieć wielotloczkowa to musisz się wiązać z czymś takim że w razie awarii pompy więcej będzie Cię kosztować regeneracja, i często można się spotkać z problemami bo wielotloczkowa jest ze sterowaniem low sensing czyli że na małych obrotach zapewnia Ci odpowiednie ciśnienie, więc sprawdzaj koniecznie czy np przy używaniu jakiejś sekcji nie dlawi silnika. U mnie rok 2002. Godzin pracy zakładam ze z 10- maks 15 tys mth, zegar jak raz na jakiś czas zadziała to pokazuje prawie 7 tys. Jak na 100 tys można było kupić lepiej ale faktycznie wydatek na remonty rzędu 15 tys na rok to nie dużo jak na taką maszynę. Ogólnie to konik ważny bo u mnie cholernie jest rozbity na głównych sworrzniach. Dodatkowo mam cholerny luz na ramionach od samopoziomowania.. Wiec moim zdaniem możesz poszukać maszyny w lepszym stanie za te pieniądze ale nie koniecznie musisz szukać jeśli ta maszyna jest np 98 proc sprawna Ale w sumie to nie oglądałem więc i nie wiem w jakim stanie jest więc moje zdanie jest nie obiektywne. Dodatkowo bierz pod uwagę że masz szybkozlacze z przodu i z tyłu. To dużo daje. Np ja bym dużo dał za szybkozlacze do przodu (plug do śniegu)


Dzięki. Dużo pomogles. Sprawdzę jeszcze raz wszystko tak jak napisałeś jak będzie ok to lykam. Stall test to 4 bieg,gaz hamulec i ile ma być?

ktomekk
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 30 Wrz 2018 14:09
  • Miejscowość: Świdnica

Maszyna: Cat318CL, New Holland b115

Firma: Własna działalność


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej