wibako

New Holland lb115b

New Holland lb115b

Postprzez ktomekk » 23 Sty 2019 09:46

https://www.olx.pl/oferta/new-holland-l ... ydnIH.html

Panowie A ta maszynka? Mało spotykana ale może ktoś ma lub miał. Warto? Wcześniej pytałem o 4cx A ale po wizycie z mechanikiem okazał się spawanym zlomem

ktomekk
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 30 Wrz 2018 14:09
  • Miejscowość: Świdnica

Maszyna: Cat318CL, New Holland b115

Firma: Własna działalność


Reklama

simmet

Re: New Holland lb115b

Postprzez gruszon18 » 27 Sty 2019 23:33

Jak na 2005 rok nie widać bardzo zużycia na oko.. Ale i tak wszelkie mankamenty wyjdą jak sprawdzisz osobiście.. Nie jedna maszyna wygłasza jak nowa tylko co z tego.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: New Holland lb115b

Postprzez ktomekk » 28 Sty 2019 06:43

gruszon18 napisał(a):Jak na 2005 rok nie widać bardzo zużycia na oko.. Ale i tak wszelkie mankamenty wyjdą jak sprawdzisz osobiście.. Nie jedna maszyna wygłasza jak nowa tylko co z tego.


Bardziej chodziło mi o markę kolego. Czy Warto New Holland. To co piszesz prawda. Ponad 3 miesiące szukałem koparki, kupę miejsc zjezdzilem gdzie w ogłoszeniu było napisane ideał A po wizycie stwierdzenie złom... Zdecydowałem się na tego New Hollanda. Nie jest idealny ale w lepszym stanie do tej pory nic nie znalazłem.

ktomekk
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 30 Wrz 2018 14:09
  • Miejscowość: Świdnica

Maszyna: Cat318CL, New Holland b115

Firma: Własna działalność


New Holland lb115b

Postprzez gruszon18 » 28 Sty 2019 16:33

No to o marce każdy ma inne zdanie.. Ja wychodzę z założenia że JCB najlepsze na rynku. Jeżdżę 4cxem i pomimo że to kawał szmela, bo nie będę tego ukrywać jeździłem Casem i Catem i mam wrażenie że pomimo to były nowsze maszyny to kwestie siły i innych drobnostek radykalnie się wyróżniały na rzecz JCB. Ale też porównanie nie obiektywne bo u mnie jest rocznik 2002 , pompa wielotłoczkowa ze sterowaniem LS, dodatkowo mam model 4cx Super. A Cat był z pompą zębatą podwójną, a Case to rocznik 1996 .. Także nieobiektywnie mi oceniać. Każdy operator będzie widział w każdej maszynie inne mankamenty

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: New Holland lb115b

Postprzez Brandix » 28 Sty 2019 20:58

gruszon18 napisał(a): A Cat był z pompą zębatą podwójną, a Case to rocznik 1996 .. Także nieobiektywnie mi oceniać. Każdy operator będzie widział w każdej maszynie inne mankamenty

Nie chcę zaczynać żadnego off-topic'u, ale co to za CAT, co miał pompę zębatą? Bo z tego co mi wiadomo - WSZYSTKIE koparko-ładowarki CAT'a miały i mają pompę wielotłoczkową o zmiennej wydajności.
Co do New Holland'a - znam firmę, gdzie mają takiego - nie narzekają zbytnio na awaryjność, maszyna w dobrych rękach zwinna, szybka i silna - a korzystają z niej do robót ogólno-budowlanych (niwelacje, wykopy pod fundamenty, załadunki itp. - standardowe przeznaczenie koparko-ładowarki). Słyszałem jedynie, że w którejś serii 115 mogły się zdarzać problemy z przednim mostem przy przeciążeniach (atak), ale mało takich przypadków na forum.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Re: New Holland lb115b

Postprzez ktomekk » 29 Sty 2019 08:15

[quote="Brandix"
Co do New Holland'a - znam firmę, gdzie mają takiego - nie narzekają zbytnio na awaryjność, maszyna w dobrych rękach zwinna, szybka i silna - a korzystają z niej do robót ogólno-budowlanych (niwelacje, wykopy pod fundamenty, załadunki itp. - standardowe przeznaczenie koparko-ładowarki). Słyszałem jedynie, że w którejś serii 115 mogły się zdarzać problemy z przednim mostem przy przeciążeniach (atak), ale mało takich przypadków na forum.[/quote]

Dzięki za opinie

ktomekk
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 30 Wrz 2018 14:09
  • Miejscowość: Świdnica

Maszyna: Cat318CL, New Holland b115

Firma: Własna działalność


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej