wibako

Jcb 5cx z okolic Konina

Jcb 5cx z okolic Konina

Postprzez gruszon18 » 29 Mar 2022 17:14

Rozglądamy się w końcu za nową koparkoładowarką.. Miała być nowa, od New Hollanda, ale trochę nam się współpraca popsuła z lokalnym dealerem na dodatek mam obawy co do "jakości" oraz jej wytrzymałości. Pooglądałem ostatnio na targach w Kielcach i jakoś sporo rzeczy mnie odstrasza. Kolejna sprawa że oferta okazała się inna nic handlowiec przedstawiał w pierwszych rozmowach. Jeszcze w sumie nic pewnego, ale wydaje mi się że raczej lepsza paroletnia dżejka niż nowy NH.. Ostatnio trafiłem na ogłoszenie https://www.otomoto.pl/oferta/jcb-5-cx- ... EdugU.html

O ile rocznik jakoś jest mało interesujący, to fajną sprawą jest w tej ofercie dodatkowy osprzęt oraz jak by to nazwać "bogate wyposażenie" czyli dwa hydrauliczne szybko złącza, sterowanie na joystickach, klima etc. To w moim przypadku, przesiadka z wajchotronika bez klimy, rocznik 2002 po wielu przejściach to już bardzo dużo. Ogólnie po zdjęciach widać że sama koparkoladowarka przyszykowana do sprzedaży, patrząc po osprzęcie widać obdarcia farby, ale np ramiona i inne elementy na koparkoladowarce świeca się jak psu wiadomo co, więc było to wszystko odmalowane.. Może komuś się coś rzuci w oczy, może ktoś już był oglądać i nie warto wcale się tam wybierać, bo niby z Lublina daleko aż tak nie jest ale jak by nie było paliwo drogie :-D

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Reklama

simmet

Re: Jcb 5cx z okolic Konina

Postprzez dawidg2 » 29 Mar 2022 17:40

To wersja do obsługi kontenerów hakowych bo ma wysokie podpory i hak do przestawiania ich.
8 letnia maszyna za ponad 300 netto? wiem wiem sam osprzęt to prawie 100k pewnie.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Jcb 5cx z okolic Konina

Postprzez gruszon18 » 29 Mar 2022 17:47

Wiem, zdaje sobie sprawę do czego przeznaczony jest ten sprzęt. I w sumie w firmie też mamy właśnie dużo takiej pracy, bo mamy punkt zbiórki odpadów komunalnych, sporo kontenerów a i nawet w przypadku jakiegoś kopania często mi się zdarzało narzekać że podpory są trochę za krótkie.

Co do kwoty.. Hmm. Sama zamiatarka pewnie nowa to jakieś 30 koła. Kupić oryginalne przednie szybkozłącze to ponad 15 tysięcy obecnie, tylnie ponad 6. Więc tak, tych gratów może być na 100 tysięcy. Uważasz że te 340 tysięcy to mało? To i tak kwota netto.

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Re: Jcb 5cx z okolic Konina

Postprzez dawidg2 » 29 Mar 2022 18:58

Nie że za mało.

W 2014 pewnie niewiele wiecej nowa kosztowała.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Jcb 5cx z okolic Konina

Postprzez gruszon18 » 29 Mar 2022 19:49

No wtedy może i tak. Teraz to grubo ponad 500k za ten model, a gdzie osprzęt jeszcze. Jak za 4cxa gołego chcą prawie 500... Wiadomo, ceny w górę.. Masz jakieś spostrzeżenia wobec tego ogłoszenia? Coś wiadomo może o sprzedawcy?

Awatar użytkownika
gruszon18
Fachoperator

  • Posty: 704
  • Rejestracja: 26 Cze 2017 16:47
  • Miejscowość: Świdnik
  • Pochwały: 26

Maszyna: Jcb 4cx Super

Firma: Gpk Mełgiew


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej