wibako

Luz na wałach napędowych

Luz na wałach napędowych

Postprzez slawekkalf » 26 Mar 2023 08:40

Panowie,może ktoś mi podpowie? Otóż w moim Komatsu wb93r-2 z 2004 roku mam bardzo duże luzy na wałach napędowych przod i tyl. Nie są to luzy na krzyżakach a luzy na wałkach wychodzących ze skrzyni biegów. Najbardziej odczuwalne stuknięcia podczas zmiany kierunku jazdy przod tył. Wtedy konkretnie łupie. Gdzies wyczytałem o dokreceniu śruby centralnej flanszy by zniwelować luz ale wolę podpytać was jak to jest zanim wezmę się za wykręcanie wałów. Miał ktos taki przypadek jak to ogarnąć? Czasami nawet słychać jakby zęby gdzie przeskakiwaly takie chrubotanie. Wolę w miarę możliwości szybko to ogarnąć zanim coś konkretnie poleci. Proszę o jakieś rady jak ogarnąć temat. Pozdrawiam

slawekkalf
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 05 Gru 2022 08:18

Maszyna: Komatsu Wb93R-2

Firma: Własną działalność


Reklama

simmet

Re: Luz na wałach napędowych

Postprzez dawidg2 » 26 Mar 2023 19:36

Dokręcenie nic Ci może nie dać jeśli masz łożyska rozwalone.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Luz na wałach napędowych

Postprzez slawekkalf » 26 Mar 2023 19:44

Dziękuję za odpowiedź,powiedz mi próbować dokręcać jeżeli jest taka możliwość,masz może jakiś lepszy pomysł jak to rozwiązać zanim coś konkretnie poleci.a powiedz mi czy dokrecenie działa na tej zasadzie co pisałem poprzez dokrecenie śruby centralnej? Pozdrawiam i udanego wieczoru

slawekkalf
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 05 Gru 2022 08:18

Maszyna: Komatsu Wb93R-2

Firma: Własną działalność


Re: Luz na wałach napędowych

Postprzez dawidg2 » 26 Mar 2023 19:51

Śruba przykręca tylko planszę do wałka. Ale jeśli Ci lata wałek w skrzyni to trzeba ją raczej rozbierać ale nie znam jej dokładnie.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej