wibako

WB95 obrotomierz i licznik

WB95 obrotomierz i licznik

Postprzez Fiołek » 19 Sie 2011 21:57

Marka i model maszyny: wb95
Rok produkcji: 2006

Witam wszystkim jestem nowy na forum wiec proszę o wyrozumiałość a mianowicie mam pytanie odnoście obrotomierza w komatsu wb95r przestał działać znaczy przy odpaleniu zapłonu rusza się do 5 tys obrotów ale gdy odpalam wskazówka spada na zero i tak jest cały czas mam pytanie czy można było by coś samemu z tym zrobić??
A drugie pytanie odnośnie licznika choć wiem ze jest trochę nie etyczne to czy jest jakiś sposób żeby nabić mu motogodzin ponieważ sprzęt odziedziczyłem od koleżki który pracuje zemną w firmie i trochę brakuje mu a głupia jest sytuacja ponieważ nie powiem kierownikowi ze brakuje a i sam w razie jakiejś kontroli nie chciał bym żeby było na na mnie wiec jeśli można proszę o pomoc z góry dzięki i pozdrawiam fiołek

Fiołek
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 19 Sie 2011 21:49

Maszyna: Komatsu Wb95r


Reklama

simmet

WB95 obrotomierz i licznik

Postprzez mechanior » 20 Sie 2011 17:57

wpisz w wyszukiwarkę temat "licznik motogodzin" to się dowiesz jak traktujemy tematy związane z MODYFIKACJĄ ich wskazań, i na nic tutaj tłumaczenia że chcesz tego używać uczciwie, wiedza ogólnie przekazana w jak najlepszej wierze i tak zawsze jest wykorzystywana zgodnie z naszymi przewidywaniami...

pozostaje ci zgłosić fakt różnic między wskazaniami licznika a zapisem w kartach pracy, to i tak lepsze niż poniesienie odpowiedzialności za wpadkę przy "regulacji" licznika motogodzin która jest oczywiście przestępstwem
znam wielu operatorów którzy wylecieli z pracy a nawet takich co musieli pokryć koszty w różnicach na paliwie

obrotomierz bierze sygnał z alternatora, jeśli uszkodzony jest jego regulator to nie będzie działał prawidłowo
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej