Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Blokada mostu Komatsu wb 93 r 5

26 Gru 2011 19:00

Marka i model maszyny: komatsu wb 93 r 5
Rok produkcji: 2007

Witam mam problem, nie zalacza mi sie blokada mostu, kontrolka na desce swieci sie, ale kola sie nie blokuja. Blokada jest hydrauliczna. Podejrzewam ze moze byc cos z cewka na elektrozaworze, ale jak to mam sprawdzic a jak nie to to gdzie szukac?? Z Gory Dzieki za Pomoc.

Blokada mostu Komatsu wb 93 r 5

26 Gru 2011 22:39

z tego co wiem to komatsu z 2007 nie ma blokady mostow :mrgreen:

Blokada mostu Komatsu wb 93 r 5

27 Gru 2011 01:45

No to nie wiem zagadke teraz mam to po co u mnie przewod hydrauliczny do mostu tylnego doprowadzony?? i ta nieszczesna kontrolka na desce?? tak tylko??

Blokada mostu Komatsu wb 93 r 5

28 Gru 2011 03:16

jeśli masz blokadę to przewód dochodzi z przodu po prawej stronie wału w dolnej części mostu
od góry wchodzą 2 przewody hamulcowe
niektóre maszyny nie mają blokady hydraulicznej tylko cierną ale jeśli masz kontrolkę która dodatkowo działa po wciśnięciu przycisku na lewarku to poszukaj cewki idąc po przewodzie hydraulicznym z mostu...

Blokada mostu Komatsu wb 93 r 5

28 Gru 2011 20:57

Dokladnie tak jest przewod jest w dolnej czesci mostu . a Moglbys powiedziec jak sprawdzic ta cewke ??

Blokada mostu Komatsu wb 93 r 5

28 Gru 2011 21:28

nie pamiętam dokładnie gdzie ona jest, prześledź przewód, dwie cewki pod rozdzielaczem są od blokady przesuwu i zaczepu blokady ramienia
aby sprawdzić działanie należy odkręcić nakrętkę blokującą i zdjąć cewkę bez odpinania przewodów
wsadzić do środka metalowy pręt (gwóźdź, śrubokręt) i sprawdzić czy po naciśnięciu guzika blokady cewka przyciąga metal, jeśli tak to trzeba jeszcze sprawdzić czy olej dociera do mostu luzując przewód

po włączeniu blokady musisz odczekać kilka/kilkanaście sekund do momentu spięcia mechanizmu różnicowego
zadziałanie blokady sprawdza się blokując jedno z kół hamulcem lub podnosząc jedno z kół np na podporze
maja stanąć obydwa lub kręcić się z jednakową prędkością

Blokada mostu Komatsu wb 93 r 5

02 Sty 2012 17:54

Problem Rozwiazany Wielkie Dzieki Mechanior cewke znalazlem tam gdzie napisales i tak tez ja sprawdzilem okazala sie padnieta wyminiona na nowa wszystko dziala jak nalezy :) :)

Blokada mostu Komatsu wb 93 r 5

02 Sty 2012 21:40

cieszę się że mogłem pomóc, dzięki za zamieszczenie rozwiązania, na pewno ktoś jeszcze z tych informacji skorzysta
pozdrawiam i życzę WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU

Re: Blokada mostu Komatsu wb 93 r 5

07 Sie 2018 23:01

Witam Panowie.
Poszukuję cewki do blokady napędu w komatsu WB 93R-2
Szukałem według opisu do wb93r-5 jak wyrzej w postach ale niestety nie znalazłem.
Może ktoś podpowie gdzie się znajduje ?
A moze ktoś wie dlaczego pali mi bezpiecznik od blokady mostu ?
Z góry wielkie dzięki.

Blokada mostu Komatsu wb 93 r 5

09 Sie 2018 21:14

REGULAMIN

Blokada mostu Komatsu wb 93 r 5

09 Sie 2018 21:18

O kurczak a co to regulamin ?
Szybki jestes po 2 dniach załapałeś.
Ale dzięki za podpowiedź ze jest takie coś jak regulamin :bangin:

-- 09 Sie 2018 20:18 --

O kurczak a co to regulamin ?
Szybki jestes po 2 dniach załapałeś.
Ale dzięki za podpowiedź ze jest takie coś jak regulamin :bangin:

Blokada mostu Komatsu wb 93 r 5

10 Sie 2018 22:23

Jasne, to typowe, Polacy nie czytają instrukcji, regulaminów czy innych debilnych zasad. TRUDNO NIE ZAUWAŻYĆ! TO PIERWSZY TEMAT W KAŻDYM DZIALE!!!
Po dwu dniach? Dziwi cie to ? Niektórzy pracują na chleb a forum to tylko rozrywka...

W ogóle rozumiesz o co chodzi? Nie podpina się pod tematy dotyczące innego problemu lub innej maszyny bo nowy problem ich nie dotyczy a nawet jeśli jest taka sama a problem podobny to nawet nie możesz podziękować za pomoc...
Wyślij odpowiedź