wibako

Komatsu wb 93r- serii5 '07 nie pali

Komatsu wb 93r- serii5 '07 nie pali

Postprzez tom-kop » 08 Lut 2013 01:23

jest taka sytuacja: zjechalem maszyna z budowy po sezonie. zima, palilem ja raz na kilka dni, zawsze problem z paleniem praktycznie juz od jesieni grzalem swiece ale i tak slabo krecila nie raz pomagalem plakiem, zregenerowałem rozrusznik wymienilem cewke na boschowska, no i pewnego dnia odpalam wyjechalem z pod wiaty i nagle zgasla, wiec tak jak stanela to pojechalem po filtry wymienilem dolalem paliwa odpowierzylem popuscilem wtryski załapała. potem postawilem pod wiata i teraz z powrotem po tygodniu ja do palenia a ona kreci i nie łapie. nie wiecie co jej moze byc? ps. i rozladowuje akumulator myslalem ze stary nie trzyma ale kupilem nowy i dalej. nie wiecie czy mozna zalozycz wiekszy niz pozwala instrukcja. bo ja dobieralem po parametrach pod alternator. prosze o pomoc moze ktos mial podobne doswiadczenia.

tom-kop
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 17 Sty 2013 12:41

Reklama

simmet

Re: Komatsu wb 93r- serii5 '07 nie pali

Postprzez zepsutakoparka » 10 Lut 2013 12:55

Ciężko wróżyć, gdy nie widzi się maszyny. Obstawiał bym jednak, pompkę paliwa (wstępną)..
Słabo kręci ?... może masz popalone uzwojenia w rozruszniku.
Odłącz na noc alternator. Może to on rozładowuje akumulator.
Ostatnio edytowany przez zepsutakoparka, 10 Lut 2013 13:04, edytowano w sumie 1 raz

zepsutakoparka
Fizol

Maszyna: komatsu


Komatsu wb 93r- serii5 '07 nie pali

Postprzez maniek1 » 10 Lut 2013 13:03

najlepiej to zadzwoń do jakiegoś serwisanta z Komatsu może cos tobie doradzą ... fakt faktem objawy Twoja kopaczka ma dziwne :crazy:
Mariusz

maniek1
Młodszy operator

  • Posty: 138
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:23
  • Miejscowość: Banie mazurskie
  • Pochwały: 3

Maszyna: Komatsu wb97s-5, JCB 4CX, CAT m315c


Komatsu wb 93r- serii5 '07 nie pali

Postprzez tom-kop » 10 Lut 2013 20:24

na razie zdiagnolizowalismy z moim mechanikiem ze słaby to jest prąd z akumulatora co jest dziwne bo akumulator kupilem nowy i jest dobrany pod alternator tak jak mowi instrukcja. kreci ale za slabo zeby przerzucić po kilku próbach zdycha na zero. jak podlacze wozek z wiekszym pradem to odpali. w leci nie ma problemu. ale zima strasznie trzyma ja hydraulika, i dlatego ciezko kreci. nie wiem co jest przyczyna czy to naturalne ze taki ma opór przy paleniu w zimie...

tom-kop
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 17 Sty 2013 12:41

Komatsu wb 93r- serii5 '07 nie pali

Postprzez rysiekk82 » 16 Lut 2013 15:31

MOZE MASZ ZLY OLEJ NO I KIEDY WYMIENIALES FILTRY HYDRAULICZNE?
Ostatnio edytowany przez rudesmen, 18 Lut 2013 00:38, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Nie pisz wielkimi literami, ponieważ oznaczają krzyk!

rysiekk82
Operator

  • Posty: 200
  • Rejestracja: 03 Maj 2011 17:58
  • Miejscowość: Dolny Śląsk
  • Pochwały: 6

Maszyna: Atlas 1304

Firma: budowlana


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej