wibako

Komatsu most SPICER Grzeje się i blokuje

Komatsu most SPICER Grzeje się i blokuje

Postprzez hammerserwis » 29 Gru 2015 14:35

Marka i model maszyny: Komatsu WB 70 A
Rok produkcji: 2001
Numer seryjny: F 10605

Witam

W Komatsu grzał się podczas jazdy most aż do zblokowania kół.

Wymienione zostały wszystkie uszczelki, tarcze i jeden z 6 cylinderków dociskających tarcze.

Jeden, bo tylko on nie chciał lekko chodzić w swoim miejscu.

Wszystkie części kupione w komatsu łącznie z olejem.

Niestety sytuacja po krótkim czasie zaczyna się powtarzać, przy zblokowaniu pedał hamulca zablokowany.

Czy powodem może być pompa hamulcowa lub coś w układzie ?

Czy cylinderki dociskowe mostu mogą przez przegrzanie stracić swoje właściwości i pomimo że po rozebraniu w temp. pokojowej pracują prawidłowo to podczas pracy inaczej już reagują na temperatury niż powinny ?

Dziękuję za sugestie, pozdrawiam.
Robert

hammerserwis
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 02 Gru 2015 14:07

Maszyna: Komatsu WB 70

Firma: hammerserwis


Reklama

simmet

Komatsu most SPICER Grzeje się i blokuje

Postprzez Grześiek » 29 Gru 2015 14:48

A luz na pompie hamulcowej był ?

Grześiek
Młodszy operator

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 17 Lip 2012 22:12
  • Miejscowość: Augustów
  • Pochwały: 10

Maszyna: Komatsu WB 97S-2 2006r


Komatsu most SPICER Grzeje się i blokuje

Postprzez mechanior » 30 Gru 2015 01:26

Pytanie czy po zablokowaniu mostu w układzie hamulca było ciśnienie?
Po ostygnięciu puściło?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Komatsu most SPICER Grzeje się i blokuje

Postprzez hammerserwis » 30 Gru 2015 12:31

Dziękuję, z luzem na pompie się jeszcze nie zapoznaliśmy bo maszyna nie stoi obecnie u nas.

Natomiast jeśli dobrze rozumiem to ciśnienie było, bo hamulec był nie do ruszenia i po ostygnięciu odpuszcza.

Był jeszcze jeden symptom, który kto wie czy nie jest powiązany właśnie z mostem, mianowicie w trakcie jazdy
maszyna zaczynała się grzać, myśleliśmy że może termostat szwankuje ale czy to nie mogło być pochodną teg,o że
most zaczynał się blokować i maszyna miała coraz ciężej ?

Dziękuję.
Robert

hammerserwis
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 02 Gru 2015 14:07

Maszyna: Komatsu WB 70

Firma: hammerserwis


Komatsu most SPICER Grzeje się i blokuje

Postprzez mechanior » 31 Gru 2015 00:03

Nie czekać na ostygnięcie tylko upuścić ciśnienia. Sprawdzić czy płyn/olej wraca swobodnie do zbiorniczka po puszczeniu pedału hamulca.
Wyregulować cięgna/popychacze pompy by miały prawidłowy luz i długość (zgodnie z instrukcją producenta, Komatsu jest dosyć drobiazgowe w takich opisach).

hammerserwis napisał(a):...w trakcie jazdy
maszyna zaczynała się grzać...

Jak na mechaników trochę mało precyzyjne - w takiej maszynie może się grzać każdy system i to jest normalne.
Natomiast osiągać zbyt wysoką jak na normalną eksploatację temperaturę mogą: płyn chłodzący silnik, transmisja (skrzynia, mosty), hydraulika a właściwie jej olej a nawet paliwo... jak się domyślam chodzi jednak o silnik.

Zwiększone opory toczenia mogą wpływać na przeciążanie napędu a tym samym na wzrost temperatury silnika i całego układu jezdnego (tam jest hydrostat).
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Komatsu most SPICER Grzeje się i blokuje

Postprzez hammerserwis » 31 Mar 2016 16:11

Dziękuję , niestety nie jesteśmy MECHANIKAMI .(
Winna była pompa hamulcowa.
Robert

hammerserwis
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 02 Gru 2015 14:07

Maszyna: Komatsu WB 70

Firma: hammerserwis


Komatsu most SPICER Grzeje się i blokuje

Postprzez mechanior » 31 Mar 2016 22:50

Jak się wybiera nick HAMMER SERWIS to proszę się nie dziwić że uważamy iż rozmawiamy z MECHANIKAMI...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Komatsu most SPICER Grzeje się i blokuje

Postprzez hammerserwis » 11 Maj 2016 11:44

Hammer to młot. :)
Robert

hammerserwis
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 02 Gru 2015 14:07

Maszyna: Komatsu WB 70

Firma: hammerserwis


Re: Komatsu most SPICER Grzeje się i blokuje

Postprzez krysiek277 » 27 Maj 2016 16:42

Miałem tak samo. Pimpa hamulca nie puszczala plynu. Po 20 minutach pracy koparka stawala a mosty parzyly nowa 650zl. Kupilem od ursusa 80 przerobilem mocowanie. Koszt 120 za dwie pompki ijest luksus

krysiek277
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 29 Mar 2016 22:08

Maszyna: komatsu 266d

Firma: użytek własny


Komatsu most SPICER Grzeje się i blokuje

Postprzez mechanior » 30 Maj 2016 23:05

A od czego założysz silnik jak ci padnie? Od Golfa? :mrgreen:
Za 650 miałbyś oryginalne rozwiązanie na lata do maszyny wartej jednak kilkadziesiąt tysięcy a odrobiłbyś to za jedną dniówkę, teraz pompy będziesz wymieniał co rok lub dwa... taka to wasza matematyka...
Nie wspomnę o bezpieczeństwie.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Komatsu most SPICER Grzeje się i blokuje

Postprzez hammerserwis » 31 Maj 2016 09:49

Zgodzę się w 100%
Cała akcja była spowodowana właśnie tym , że ktoś wsadził tam pompę od ZETORA.
Nie miała odpowiednich parametrów i tylko kłopoty i koszty.
Oryginał Komatsu potwierdzam : 650 zł.
Robert

hammerserwis
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 02 Gru 2015 14:07

Maszyna: Komatsu WB 70

Firma: hammerserwis


Komatsu most SPICER Grzeje się i blokuje

Postprzez krysiek277 » 04 Cze 2016 22:05

Nie zgodzę sie z PANEMMECHANIOREM. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to są dwie pompki nie zależne od siebie. Zasada działania jest taka sama. Z jakiego powodu miała by paść po roku czy dwóch? A jesli padnie to odkręcę dwie nakrętki i założę kolejną za 60 zł. Kto powiedział ze ta za 650 (tylko za to że jest do koparki) nie padnie tak jak ta za 60zł. Łożysko stożkowe w serwisie Komatsu 350zł to samo łożysko tej samej firmy na składnicy 85zł. Z tokiem rozumowania PANAMECHANIORA serwis wzywamy do wymiany żarówki czy oleju??? Myślałem ze takie forum jest po to żeby sobie jakoś radzić a nie za wszystko płacić jak za woły. Można kupić wszystko razem z nową koparką tylko że mam ją na użytek własny i ładowane części szybko mi się nie wrócą. Mogłem kupić nową łyżkę 30, skarpówke i zrywaka korzeni w sumie ok 4500 złnetto zrobiłem sam za 2000 zł.

krysiek277
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 29 Mar 2016 22:08

Maszyna: komatsu 266d

Firma: użytek własny


Komatsu most SPICER Grzeje się i blokuje

Postprzez krysiek277 » 04 Cze 2016 22:21

A jesli chodzi o silnik to jak by się dało założyć od golfa to bym tak zrobił. Szukałem kolektora wydechowego i parę drobiazgów do silnika nie znalazłem więc zadzwoniłem do serwisu KOMATSU bodajże do Myślenic i powiedziałem co i do czego potrzebuje to mnie wyśmiali. Kolo powiedział że to archaiczna maszyna i żebym szukał części na złomie. I tak też zrobiłem kupiłem kolektor na szrocie w Tarnowie od bodajże RENAULT MASCOTT 110km i pasowal

krysiek277
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 29 Mar 2016 22:08

Maszyna: komatsu 266d

Firma: użytek własny


Komatsu most SPICER Grzeje się i blokuje

Postprzez zeppelin zm 15 » 05 Cze 2016 09:31

:ok:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Komatsu most SPICER Grzeje się i blokuje

Postprzez mechanior » 05 Cze 2016 12:00

Ale rób chłopie co chcesz i jak chcesz, to twoja maszyna, twoje zdrowie i twoje życie. Ja tak nie mogę bo jako serwis straciłbym wszystkich klientów. Jak ci się coś urwie albo odpadnie i zrobisz komuś krzywdę to możesz mieć pretensje wyłącznie do siebie a ja zaraz wyląduje w sądzie... dlatego NIGDY nie będę popierał takich rozwiązań, maszyna ma być doprowadzona do stanu JAK NOWA jak najbliżej oryginału się tylko da bo to procentuje w eksploatacji.

Niektórzy wolą naprawić szybko i pewnie by zarabiać maszyną kasę...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Komatsu most SPICER Grzeje się i blokuje

Postprzez krysiek277 » 05 Cze 2016 14:14

szybko i pewnie zarabia tylko serwis. Łupi klientów przez ich nie wiedzę a w serwisie (bez urazy) same matoły jak nie ma schematów to się nie biorą za robotę i diagnoza jedna'' wymiana na nowe ''czy trzba czy nie przecież klient płaci. Morze moje podejście bierze się z mojego doświadczenia życiowego. Jakoś nie mogę trafić na prawdziwych fachowców zaczynając od serwisu z kosiarkami przez samochodowy (a to już wybitni specjaliści :lol: ) po serwis Komatsu czy JCB

krysiek277
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 29 Mar 2016 22:08

Maszyna: komatsu 266d

Firma: użytek własny


Komatsu most SPICER Grzeje się i blokuje

Postprzez krysiek277 » 05 Cze 2016 14:30

taki jeszcze jeden mój przykład. Regeneracja zacisków (siłowników) przesuwu konika w serwisie razem z robocizną nie mniej niż 900zł netto. Regeneracja w zakładzie ślusarskim + nowe oringi i pierścienie teflonowe 160zł brutto tak że nic tylko serwis wzywać. Nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi że 650zł za jedną dniówkę odrobi to muszę powiedzieć że spore stawki tam u was są ...

krysiek277
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 29 Mar 2016 22:08

Maszyna: komatsu 266d

Firma: użytek własny


Komatsu most SPICER Grzeje się i blokuje

Postprzez mechanior » 06 Cze 2016 21:44

Normalne, od 70 pln za godzinę ale - również bez urazy, skoro sobie tak luźno, swobodnie i bez napinki zarzucamy braki wiedzy i oszukiwanie klientów - posiadacze PORZĄDNIE UTRZYMANYCH MASZYN które wraz z kumatym operatorem ROBIĄ ROBOTĘ a nie sypią się co 100 metrów przejazdu zanim wbiją łyżkę w grunt, to biorą od 100 w górę, w praktyce jak sprzęt jedzie na 4-5 godzin to kasuje 5-6 stówek plus za dojazd czyli wychodzi tak jak napisałem: naprawa na lata odrobiona w chwilkę...

W takim założeniu jeśli moja dniówka kosztuje około 1000 pln to chyba nie stanowi jakiejś makabry jeśli sprawna maszyna odrabia to w dwa dni a potem następne miesiące pracuje już tylko na zysk... oczywiście dla uproszczenia pomijam koszty zarówno po stronie maszyny jak i po swojej bo są mniej więcej podobne.

Chyba mi nie powiesz że za te 160 brutto rozebrali ci to wszystko, wymienili i poskładali, jeśli tak to przyjmuje tych ślusarzy od zaraz do siebie. Albo lepiej zlecę im tyle roboty że będą mieli zajęcie do końca życia. Zakładając że można zrobić ze 2 solidne tego typu usługi dziennie są tańsi nawet od złomiarzy.

Nie wiem z jakich serwisów korzystasz i chyba niewiele mnie to interesuje skoro prezentują opisaną przez ciebie jakość usług ale proszę nie generalizować bo ja też mogę napisać że każdy operator to pijak (mam dowody :faja: ) a każdy posiadacz tylko się rozgląda za kasą, co wyraźnie napisałeś już kilka razy - w końcu wszyscy chcą żyć i zarabiać, na tym polega każdy biznes... twój też, nie powiesz mi że kupiłeś maszynę bo była ładna a naprawiasz ją z sentymentu - choć mógłbym to zrozumieć...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Komatsu most SPICER Grzeje się i blokuje

Postprzez krysiek277 » 08 Cze 2016 23:25

Jeśli chodzi o zaciski to zrobiłem tak: Odkręciłem przewody zacisków, potem śruby klucz chyba 46 lekko szły bo zaciski lały więc nakrętki były w oliwie, kolejno zakręcając z powrotem śruby żeby ramię nie odpadło.Demontaż 4 szt. to maksymalnie 30 minut, potem za pomocą sprężonego powietrza wycisnąłem tłoczki 10 minut, wyciągnięcie oringów 5minut. Przetoczenie 4 zacisków trwało nie całą godzinę, wg. stawki narzędziowej 60zł. wystarczyło przybrać 0,1-0.2mm nie było dużych wżerów. Nowe oringi 8szt. 16zł nowe teflony robione na wymiar 10zł szt. czyli 80zł podkładki pod przewody 4 zł. Jak dobrze liczę to 160 zł. Troszkę oliwki i złożenie zacisku 5 minut szt. Montaż trwał trochę ponad godzinę. Jak chcesz kolego to dam ci namiary na tą narzędziownie koło Krakowa robią wszystko. Gumki i teflony kupione na ul. Gromadzkiej w Krk.
Powiem Jeszcze że zanim kupiłem koparkę i wynajmowałem to nie zdarzyło mi się żeby ktoś liczył mi za dojazd... Logiczne że koparkę brałem okolicy. Nie te czasy co koparkowy był Pan i władca i robił łaskę. W mojej wiosce jest 5 czy 6 koparek.

krysiek277
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 29 Mar 2016 22:08

Maszyna: komatsu 266d

Firma: użytek własny


Komatsu most SPICER Grzeje się i blokuje

Postprzez krysiek277 » 08 Cze 2016 23:34

A kupiłem koparkę bo mam sporo pracy koło domu. Miałem kupić ostrówka ale doszedłem do wniosku że nim nie zrobię tego co chcę, trafiła się ta Komatsu troszkę do remontu (zresztą jak każda oglądałem dziesiątki koparek i naprawdę do 40 tyś nie ma co kupić) i uznałem że sobie poradzę. W trakcie wyszły inne defekty o których sprzedający zapomniał powiedzieć...

krysiek277
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 29 Mar 2016 22:08

Maszyna: komatsu 266d

Firma: użytek własny


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej