Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

problem z hydraulika

17 Kwi 2016 12:18

Marka i model maszyny: komatsu 266d
Rok produkcji: 97
Numer seryjny: 1111111

Witam mam problem tego typu że jak odpalam koparkę to hydraulika daje obciążenie zachowuje się jak by rozdzielacz był włączony i olej przepływał przez zawór ciśnieniowy. Silnik i pompa są wtedy obciążone. Musze wtedy poruszać rozdzielaczami i cos puści ale czami to trwa 10 minut. Czyżby to jakiś zawór przelewowy?

problem z hydraulika

17 Kwi 2016 13:01

Podejrzewam że ten w rozdzielaczu który puszcza olej z powrotem do zbiornika gdy nie pracuje się żadną funkcją. Słyszeć jakieś odgłosy gdzieś gdzie coś puści?? Filtry zmieniałeś??

Re: problem z hydraulika

18 Kwi 2016 08:39

No właśnie tylko gdzie ten zawór jest. Na karzdej sekcji?

problem z hydraulika

18 Kwi 2016 22:34

Nie, na sekcji w którą wchodzi przewód zasilający lub na pompie.

problem z hydraulika

19 Kwi 2016 21:14

Jak on wygląda? Jak go znaleźć
?

problem z hydraulika

19 Kwi 2016 22:48

A to zależy od maszyny, modelu, producenta i ogólnie widzimisię...
Twoja maszynę znam tylko z obrazków więc tutaj nie pomogę.

problem z hydraulika

19 Kwi 2016 23:12

wrzuć kolego foty rozdzielacza, może uda się go zlokalizować :D

problem z hydraulika

21 Kwi 2016 21:18

Foty zrobię w sobote albo niedziele. Mam jeszcze jeden problem, mianowicie jak sie odpali to przez chwile podczas np. podnoszenia łyżki szarpie siłownikami. Nie wiem czy to ma coś wspólnego z tym zaworem przelewowym że tak olej ''mieli''

problem z hydraulika

21 Kwi 2016 21:23

i jeszcze pytanie do PANA MECHANIORA. Dopasuje u was gałki siłownika skrętu tzn. końcówki drążków kierowniczych po wymiarach czy jak bo na pewno do komatsu nie znajdę

problem z hydraulika

21 Kwi 2016 23:19

Jak masz numery z mostu to znajdziesz. Nie dobieramy części po wyglądzie, wymiarze itp... muszę mieć dane, numery katalogowe.
Na stanie mam tylko drążki do najpopularniejszych maszyn CAT...

Re: problem z hydraulika

24 Kwi 2016 22:29

Nie mam numerów tabliczka aluminiowa wogule nie czytelna.
I jeszcze pytanie do hydrauliki mianowicie gdzie szukać jakiegoś filtra oleju hydraulicznego?

problem z hydraulika

24 Kwi 2016 23:01

Na powrocie oleju do zbiornika.

problem z hydraulika

26 Kwi 2016 21:42

Mam jeszcze jeden problem mianowicie gdy chcę podnieść łyżkę i ciągnę delikatnie wajchę to łyżka opada muszę troszkę więcej pociągnąć wtedy idzie w górę utrudnia to pracę widłami

problem z hydraulika

04 Cze 2016 22:52

W dalszym ciągu problem z ( zawieszaniem sie hydrauliki )nie rozwiązany. Za każdym odpaleniem koparki to samo odblokowuje sie po 4-5 minutach. Był kolo co naprawia rozdzielacze ale nic nie wymyślił. W serwisie powiedzieli ze trzeba wymienić oba rozdzielacze przedni 8tyś, tylny 9 tyś + robota ok 2tys. Tylko że według mnie to nie wina samych rozdzielaczy bo jak już ''puści'' to można robić caly dzień i jest ok. Szukam jakiś schematów hydrauliki (gdzie zawory przelewowe , co ma tylny rozdzielacz wspólnego z przednim ,gdzie jakiś dzielnik strumienia jeśli taki występuje) ewentualnie kogoś z okolic Krakowa co ma pojęcie o hydraulice siłowej. Wiele rzeczy robię sam ale o rozdzielaczach nie wiele wiem.
Wyślij odpowiedź