Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Napęd 4x4 szarpanie

08 Lip 2016 16:25

Marka i model maszyny: Komatsu wb93r-5
Rok produkcji: 2007

Witam sorki nie pamiętam nr seryjnego.
Koparka podczas hamowania na 4 biegu ma wspomaganie poprzez załączenie przedniego napędu i gdy hamuje to podczas rozłączania napędu jest mocne szarpnięcie i hałas. Gdy pracuje z włączonym napędem np 2 biegu wszystko jest niby ok czasem gdy wyłączę napęd to też stuknie ale rzadko.
Gdzie może być problem?, gdzie zacząć szukać przyczyny?

Napęd 4x4 szarpanie

08 Lip 2016 21:43

Skrzynia pełny automat ze sterownikiem po lewej stronie kierownicy?
Numer seryjny będzie konieczny...

Napęd 4x4 szarpanie

09 Lip 2016 17:11

Ok to na poniedziałek dam nr seryjny. Skrzynia nie jest w pełni automatyczna jest wajcha do zmiany biegów podczas jazdy. Sterownik po lewej jest od jazdy przód tył. Skrzynia biegów jest połączona z przemiennikiem momentu obrotowego oraz mechanizmem nawrotnym typu “Power Shuttle”.

W poniedziałek dam ten nr seryjny. Szczerze liczyłem na Ciebie bo śledzę forum i widzę, że wiedze masz :D

Napęd 4x4 szarpanie

09 Lip 2016 20:33

Sprawdź czy nie masz luzów na przednim wale napędowym (krzyżaki, złącze suwliwe).

Napęd 4x4 szarpanie

10 Lip 2016 07:12

No ma być to wymieniane bo był luz na krzyżakach z tyłu i z przodu ale po rozkręceniu okazało się, że tam wszystko jest wytarte i czekamy teraz na części. Być może po wymianie będzie dobrze, było by super jak by to było tylko to. Poprzedni operator wcale nie dbał o maszynę i teraz spore koszty napraw;(
Po wymianie dam znać czy wymiana rozwiązała problem czyli za jakiś tydzień,dwa.
Tymczasem :piwo:

Napęd 4x4 szarpanie

27 Paź 2016 16:28

Trochę długo mnie nie było.
Szarpie jak nie smaruje się przednich kół. Poprzedni operator nic nie smarował i waliło wszystko. Jak nasmarowałem pierwszy raz to nic nie dało ale z czasem problem znikał aż przestał się całkowicie pojawiać. Prosta rzecz a tyle nerwów;)
Wyślij odpowiedź