wibako

WB97R pompa zdusza silnik

WB97R pompa zdusza silnik

Postprzez markus » 30 Sty 2017 17:52

Marka i model maszyny: KOMATSU WB97R

Witam wszystkich,
Mam problem z koparko-ładowarką komatsu wb97r (pompa casappa), po włączeniu funkcji silnik gaśnie. Pompa sprawdzona jest dobra, na zaworze LS mam 20 bar powinno być chyba ok. 40 bar, regulacja śrubą nic nie daje manometr stoi, jednak jak kręcę mimo że ciśnienie się nie zmienia to kierownica zaczyna ciężko chodzić. Jeśli ktoś wie o co chodzi to z góry dziękuje za wskazówki.

markus
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 29 Lis 2011 20:55

Reklama

simmet

pompa zdusza silnik

Postprzez mechanior » 30 Sty 2017 20:45

Co oznacza stwierdzenie: "pompa sprawdzona, jest dobra"?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: pompa zdusza silnik

Postprzez markus » 31 Sty 2017 17:24

została sprawdzona przez firmę która się tym zajmuje, posiadaja sprzet i doswiadczenie w naprawach, kilka razy korzystałem z ich uslug i bylem zadowolony. Nie wiem czemu manometr nie reaguje gdy reguluje ls

markus
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 29 Lis 2011 20:55

pompa zdusza silnik

Postprzez mechanior » 31 Sty 2017 20:20

Skoro znasz taką firmę to po co ryzykujesz i grzebiesz sam? Masz raport z testów pompy? Jakie są wartości w tym ciśnienia wzrostu (MARGIN PRESSURE).
Co się dzieje z ciśnieniem głównym i LSem jednocześnie? Jakie są wartości w trakcie spoczynku, podczas pracy i w trakcie zaduszania obydwu tych ciśnień? Jak a jest różnica w tych ciśnieniach w trakcie przyrostu (np podczas kręcenia kierownicą) czy jest jakaś wyraźna różnica między sytuacją prawidłowej pracy
Zaślep przewód sterowania (LS) sprawdź ciśnienia.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


pompa zdusza silnik

Postprzez markus » 03 Lut 2017 17:29

Gdy maszyna jest zapalona cisnienie na pompie wynosi 40 bar, na LS 20bar, gdy dam na przeciążenie zdusza silnik, cisnienie na pompie 270 bar a na LS 230 bar. Po odłączeniu przewodu LS zadna funkcja nie dziala jakby nie miala sily. Za nic nie mozna wyregulowac zaworu LS.

markus
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 29 Lis 2011 20:55

Re: pompa zdusza silnik

Postprzez k1rzysiek2 » 03 Lut 2017 23:23

Opisz trochę dokładniej gdzie mierzysz ciśnienia i co regulujesz.Sterowanie mierzyłeś?

k1rzysiek2
Pomocnik operatora


Re: pompa zdusza silnik

Postprzez Koobras » 04 Lut 2017 19:11

Witam,
Pewnie masz WB97 serii drugiej.
CO się dzieje ciśnieniem głównym kiedy zmieniają się obroty silnika? Zmienia się proporcjonalnie czy pozostaje w granicach 30bar? Jak tak to do ilu?
Ciśnienie główne podczas gdy nie wykonujesz żadnej funkcji powinno być około 30 bar, na LS około 7 bar.
Którym zaworem regulujesz?
Na pompie są dwa zawory jeden do regulacji LS a drugi do regulacji Mocy (PC valve)
Pamiętaj żeby wyregulować LS musi być spełnione sporo warunków.

Koobras
Nowicjusz

Maszyna: D61

Firma: Cat


pompa zdusza silnik

Postprzez k1rzysiek2 » 05 Lut 2017 21:37

Markus napisał że ma pompę casappa więc maszyna jest serii 5.W tej maszynie ciśnienie główne bez zadawania ruchów powinno być 45bar.Mógł by trochę dokładniej opisać co kręci i gdzie mierzy oraz co w trakcie pomiaru robi maszyną to coś się wymyśli skoro pompa sprawdzona i dobra.

k1rzysiek2
Pomocnik operatora


pompa zdusza silnik

Postprzez Grześiek » 05 Lut 2017 22:16

Przypominam że pompy Casappa były też w serii 2 więć nie piszmy że na pewno seria 5 a ogólnie to może sam zainteresowany by okreslił serię i rok produkcji.

Grześiek
Młodszy operator

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 17 Lip 2012 22:12
  • Miejscowość: Augustów
  • Pochwały: 10

Maszyna: Komatsu WB 97S-2 2006r


WB97R pompa zdusza silnik

Postprzez markus » 07 Lut 2017 18:29

Pompa casappa numer z tabliczki to KLS05854, cisnienie główne w spoczynku wynosi 40 bar, gdy dam funkcje do końca np. ramie na max do góry ciśnienie wynosi ok 270 bar. Zgadza się na pompie są dwa zawory LS i PC valve wiem który gdzie i zegar od LS podłączony jest dobrze. Na LS w spoczynku 20 bar, po daniu funkcji do końca na LS ok 230 bar, tak jak pisałem wczesniej. Ogólnie maszyna ma siłę, silnik też ok, chodzi o to że podczas dania funkcji do końca na przeciążenie kołyska w pompie się nie zeruje i daje takie obciązenie że aż silnik gaśnie.

markus
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 29 Lis 2011 20:55

WB97R pompa zdusza silnik

Postprzez markus » 07 Lut 2017 18:37

dodam jeszcze że pompa sprawdzona, nic nie jest zatarte zacięte wyrobione itp. zawory w pompie czyste sprawdzone złożone na pewno dobrze, nawet miałem zapasowy zawór przełożyłem i efekt taki sam, sam już nie wiem gdzie szukać problemu może rozdzielacz? sam juz nie wiem, z góry dzięki wszystkim za rady

markus
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 29 Lis 2011 20:55

Re: WB97R pompa zdusza silnik

Postprzez zeppelin zm 15 » 07 Lut 2017 20:15

Właśnie chciałem napisać że w koparkach obrotowych tak właśnie się zdarzało że była nieszczelność w rozdzielaczu i był problem z odpaleniem przez nie zerowanie się pompy. Chyba pękały w środku i przez to ciśnienie robocze przedostawało się do LS. Ja bym szukał tym tropem skoro wszystko inne sprawdzone.
PS. Jak chcesz coś dopisać to nie pisz posta pod swoim postem jeśli nie minie 24h tylko użyj opcji EDYTUJ
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


WB97R pompa zdusza silnik

Postprzez mechanior » 07 Lut 2017 20:53

Sygnał LS z rozdzielacza w tym przypadku jest prawidłowy, przynajmniej na to wskazują wartości podane przez autora. Mnie to wygląda na brak zerowania ze względu na nieprawidłowe działanie systemu regulującego położenie płyty wychylnej pompy.

Elementy 11 i 12, tłoczek oraz sprężyna zerująca.

casappa graf1.jpg
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


WB97R pompa zdusza silnik

Postprzez k1rzysiek2 » 08 Lut 2017 20:30

Śrubą nie ustawiasz ciśnienia LS tylko różnicę ciśnienia głównego a ciśnienia ls.Różnica ma wynosić 27,5bara.Zwykłymi manometrami tego nie zrobisz.Sprawdź co się dzieje z ciśnieniem głównym gdy tylko dasz obroty silnika na max.Ciśnienie w tym momencie nie powinno się zmienić.Zmierz ile wystają śruby nad kontry ograniczające kołyskę w pompie.Będziemy wiedzieli czy ktoś nie przeregulował za dużo.Nic nie piszesz o ciśnieniu sterowania ile wynosi...podaj je.
Jeśli to wszystko jest dobrze to może wystarczy wyregulować zawór PC w pompie.Kręcimy nim max 180 stopni w prawo lub lewo.
No a jeśli nie pompa to zostaje już tylko rozdzielacz.

k1rzysiek2
Pomocnik operatora


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej