Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Problemy z jazdą przód i tył

30 Mar 2017 22:41

Marka i model maszyny: Komatsu WB93r-2
Rok produkcji: 1999
Numer seryjny: F21028

Witam serdecznie.

Kilka dni temu stałem się posiadaczem Komatsu.
Przy oględzinach chodziła, jeździła, trąbiła...było ok... problem pojawił się po po zakupie.
Po zjechaniu z lawety w domciu przestała jechać. Szybki tel do byłego właściciela... problemem jest wyskakujący pierścień segera przy tłoczkach regulatora ciśnienia.

Znalazłem post z BL71 gdzie jest przekrój tej pompy-regulatora.
viewtopic.php?f=14&t=21739#p116618

Teraz pytanie, prośba o poradę...
W moim przypadku pierścienia zaznaczonego na czerwono nie ma a jest za to pierścień zaraz na pierwszym tłoczku (ten pierścień od czasu do czasu wskakuje na sprężynę kończy się jazda)

Po włożeniu pierścienia w prawidłowe miejsce nie ma jazdy... zauważyłem za to pękniętą sprężynę, przynajmniej tak to dla mnie wygląda?

Czy ta sprężyna z obrazka poniżej jest faktycznie pęknięta jeśli tak to gdzie ją moge kupić?
Załączniki
spręzyna.jpg
zawleczka.jpg

Problemy z jazdą przód i tył

31 Mar 2017 00:36

Pierścień musi być tam gdzie czerwone kółko, rysunki pochodzą z dokumentacji Komatsu WB93 a nie Volvo B71 choć te maszyny maja identyczne skrzynie (wiem bo sam te rysunki zamieściłem).
Sprężyna jest pęknięta, spisz numery z tabliczki skrzyni to ci taką sprowadzę.

Re: Problemy z jazdą przód i tył

16 Maj 2017 09:22

dzięki za błyskawiczną odpowiedź :)

ciężko te numery z czytać ale:
TLB1
138226

001288
200120058

Jeśli nie będzie problemu to także prosiłbym o uszczelkę pod ten dekielek, bo tamto co tam jest już jest tak wygniecione, że olej po całej skrzyni pływa

-- 16 Maj 2017 08:22 --

no to mechanior można polegać na Tobie,
ani sprężyny ani odpowiedzi na PW

Problemy z jazdą przód i tył

19 Maj 2017 00:25

Mam dużo pracy zajmuje się serwisem czyli naprawami po 12-14h dziennie a części sprzedaje SKLEP, to inne osoby - NUMER TELEFONU DO SKLEPU w podpisie. Zaglądam na forum gdy mam wolny czas...

Rysunki twojej skrzyni a dokładnie zaworu dostałem dopiero przedwczoraj, teraz muszę to opracować i wysłać ci majla abyś zaznaczył co potrzebne.

Re: Problemy z jazdą przód i tył

19 Lis 2017 19:37

ok rozumiem,
mogłes odrazu dać info co mam zrobić (zgodnie z info na pw od Ciebie miałeś ogarnać to), jak uda Ci się podesłać te rysynki to zadzwonię na sklep bo nie wiem czy wytłumaczę pracownikom sklepu co dokładnie chce za cześć.

-- 19 Lis 2017 18:37 --

Po czasie ale grunt to zakończyć temat :)

Spręzynkę oraz pierścien segera zakupiłem w komatsu. Sam pierścień kosztował chyba z 10zł ale było warto, na zdjęciu pokazałem pierścień z rolnika i ten z komatsu...jest o wiele grubszy

Image

Za cały pakiet spręzynek i uszczek dałem coś koło 300zł, Pan z działu części nie był wstanie mi doradzić którą dokładnie spręzynke potrzebuje wiec zamówiłem wszystkie :D
Po wywaleniu rzeźby poprzedniego właściciela sprzęt działa bezproblemowo (odpukać w puste)

Image
Wyślij odpowiedź