Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Błąd skrzyni biegów

11 Paź 2017 20:20

Marka i model maszyny: Komatsu WB97-s2
Rok produkcji: 2005
Numer seryjny: 97SF11641

Witam! Dzisiaj podczas zjazdu z pracy wyświetliło mi błąd skrzyni biegów P5 ,co ciekawe cały dzień pracowała maszyna na zrebie więc 1 lub 2 przełączam ręcznie wszystko gra maszyna silna.Po zjeździe na drogę włączam 2 i chwila jest błąd P5 włączam 3 i 4 działają zjechałem szybkość normalna .Co ciekawe 1 po zgaszeniu i ponownym odpaleniu jest i działa bez żadnego błędu po włączeniu 2 nie ma już możliwosci redukcji tylko w górę.Dużo jeżdżę po gałęziach może coś się wypieło? ale na szybko nic nie zauważyłem macie jakiekolwiek podpowiedzi?

Błąd skrzyni biegów

11 Paź 2017 21:08

Trzy tematy niżej masz listę błędów.
P5 - niskie ciśnienie sprzęgła biegu pierwszego...
Sprawdź czujniki, zmierz rzeczywiste ciśnienie.
Albo walnięty czujnik, przerwana wiązka albo skończyło się sprzęgło biegu (jego uszczelnienia).

Nie napisałeś w końcu, brak jedynki?

Błąd skrzyni biegów

11 Paź 2017 21:16

Dzięki za szybkość i pamięć ,jedynka jest i można na niej cały czas jechać bez żadnych błędów dopóki nie przełączę na dwójkę.....potem redukcji nie ma chyba że zgaszę i uruchomić na nowo.

Błąd skrzyni biegów

11 Paź 2017 21:28

Albo walnięty TCS (przełącznik przy kierownicy), ale stawiam na czujnik/wiązkę.
Jest jeszcze opcja nieszczelnego zaworu biegu 1go który nie utrzymuje ciśnienia.

Błąd skrzyni biegów

12 Paź 2017 19:39

Ok dzięki jutro będę drążył temat na maszynie.P.S. Problem rozwiązany gałęzie lub samoistnie urwany kabelek do czujnika ciśnienia biegu pierwszego z tyłu skrzyni.
Wyślij odpowiedź