Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

wyciek oleju spod filtra w skrzyni biegów

03 Wrz 2019 12:13

Marka i model maszyny: komatsu wb97 s 5
Rok produkcji: 2011

prosze o pomoc w rozwiązaniu problemu z wyciekiem oleju z skrzyni biegów spod filtra olejowego. wymieniłem filtr na 2 nowe orygianlne i dalej cieknie.
problem wynikł przy okazji uszkodzenia pompy olejowej, która pocisła olej hydrauliczny do skrzyni. wymieniliśmy pompę hydrauliczną, zalaliśmy olejem, wymieniliśmy wszystkie filtry i dalej cieknie.
olej wysiciska zaraz po odpaleniu silnika.

wyciek oleju spod filtra w skrzyni biegów

03 Wrz 2019 13:29

odkręć, sprawdź stan przylgni i króćca na który wchodzi filtr, zmierz ciśnienie na skrzyni, nie może być więcej niż 18 bar, jeśli przekroczy 20 to wywali filtr

Re: wyciek oleju spod filtra w skrzyni biegów

08 Wrz 2019 18:12

Okazala sie uszczelka pod glowicą z cewkami z biegów. Wyciek byl z tylu , trudno zauważalny.
Jezeli mozna to co ma cisnienie w skrzyni, skoro olej jest zasysany przez filtr oleju a nie podawane jest cisnienie przez wlasnie ten filtr. Kolejnosc jest taka ze przez smok olej idzie dalej przez filtr, nastepnie do pompy i dalej do zminnika mocy i zpowrotem wpada do skrzyni.
Z gory dzieki za pomoc

wyciek oleju spod filtra w skrzyni biegów

09 Wrz 2019 23:11

Nie byłbym taki pewny, wg mnie olej jest zasysany przez smok do pompy i z pompy wychodzi na filtr, regulator ciśnienia jest przecież w trzpieniu filtra...? nie?

Re: wyciek oleju spod filtra w skrzyni biegów

10 Wrz 2019 08:23

Mam rozumiec ze w trzpieniu na ktory nakreca sie filtr jest regulator cisnienia?
Jak dobrze pamietam to zwylky kruciec z otworami bez zadnego wkladu w srodku. Nawet na rysunku technicznym nic tam wiecej nie ma w tym krućcu.
W kazdym razie przestalo ciec i jest ok.
Jak bedzie sie cos dalej robic to dam znac:)
Dzieki za pomoc

wyciek oleju spod filtra w skrzyni biegów

10 Wrz 2019 10:42

Często taki kruciec robi za regulator ciśnienia na podobnej zasadzie jak zwykłe dysze, zmniejszając średnice przepływu przy takiej samej pracy pompy zwiększasz ciśnienie dotrysku oleju za krućcem, w drugą stronę to działa tak samo tyle że zmniejszasz ciśnienie, takie prymitywne i proste ale skuteczne rozwiązanie z tym że stałe w parametrach.

wyciek oleju spod filtra w skrzyni biegów

10 Wrz 2019 12:55

problem w tym że macie obowiązek podawać numery seryjne maszyny co pozwala NAM czyli specjalistom odszukanie dokumentacji technicznej, w maszynach Komatsu występuje kilka skrzyń biegów CARRARO o różnej budowie czy szczegółach wyposażenia, nie podając danych maszyny komplikujecie sobie życie zmuszając nas do zgadywania co w danej maszynie siedzi a czasem tak jak w tym przypadku do robienia z siebie głupka, no bo jak potraktujesz SPECJALISTĘ który nie wie jak jest zbudowana skrzynia?? Czasem już mi się odechciewa pisania na tym forum czy tłumaczenia ludziom w kółko po co są te zasady ... po co się męczyć

Re: wyciek oleju spod filtra w skrzyni biegów

11 Wrz 2019 08:03

Dzieki za odpowiedzi
Nastepnym razem zaczne od numerow.
Wyślij odpowiedź