wibako

Problem z blokadą skrętu tylnej osi WB97S-2

Problem z blokadą skrętu tylnej osi WB97S-2

Postprzez dawidos » 30 Mar 2020 09:15

Witam. Mam problem z blokadą skrętu. Bez problemu załączam kraba i osie skrętne ale nie da się zablokować skrętu tylnej osi co utrudnia przemieszczanie się maszyny. Wymienione zostały czujniki skrętu osi i sprawdzone cewki. Może ktoś miał taki przypadek lub wie jaki kolejny krok podjąć po diagnostyce którą przeprowadziłem do tej pory. Dodam że raz na kilkadziesiąt prób udaje się zablokować oś.
Pozdrawiam i liczę na pomoc.

-- 30 Mar 2020 09:15 --

Witam Ponownie. Nie doczekałem się pomocy ale udało mi się rozwiązać problem więc opiszę co było jego powodem i w jaki sposób udało się go rozwiązać, może komuś się przyda:

1. Jak już pisałem przeglądnięte zostały cewki i wymienione czujniki skrętu osi, lecz nie dało to żadnego efektu.
2. Sprawdzona została instalacja elektryczna kabel po kablu i również nie stwierdziłem uszkodzeń
3. Po prześledzeniu wiązki elektrycznej dotarliśmy do sterownika (z wyświetlaczem na pulpicie maszyny)
4. Przeprowadziliśmy wzrokowe oględziny sterownika i zamontowaliśmy go ponownie i tu - uwaga - nagle wszystko działa poprawnie!
5. żeby nie było za łatwo ten stan nie trwał jednak zbyt długo więc sterownik został ponownie zdemontowany i sprawdzony pod dokładnie pod kontem uszkodzeń mechanicznych i połączeń lutowanych. Po prze lutowaniu kilku gniazd i poprawieniu lutów wszystko działa prawidłowo.

Pozdrawiam może komuś się przyda

Awatar użytkownika
dawidos
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 21 Cze 2012 08:52

Maszyna: Komatsu WB97S-5,WB97S-2,PW-170ES-6K,SK815,SK07J,PC25,PC27,


Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej