wibako

Spadek wydajnośći i prędkości pracy

Spadek wydajnośći i prędkości pracy

Postprzez przemek_raq » 24 Wrz 2021 11:13

Witam, mam problem z wydajnością maszyny, po roku użytkowania zaczęła słabnąć i mieć wolniejsze ruchy. Wymieniłem wszystkie filtry w maszynie ( poza takim małym wysokości ok 15cm w metalowej obudowie, nawet serwis nie wiedział co to za filtr), oraz jedna z cewek proporcjonalnych na pompie na zamiennik. Pomogło na ok 1 tydzień po czym problem powrócił. Zleciłem wyczyszczenie układu hydraulicznego, okazało się, że dwa siłowniki od podnoszenia ramienia i ten od łamania booma sieją opiłkami (czarnym nalotem na filtrze magnetycznym) siłowniki od podnoszenia zostały naprawione, niestety ten od booma jeszcze nie ponieważ był wielki problem z wyjęciem sworznia jednak jest on sporadycznie używany. Jednocześnie zostały wymienione obie cewki proporcjonalne na pompie na oryginalne. Maszyna popracowała 1,5 dnia i problem powrócił, po przeczyszczeniu (przepłukaniu) cewek znów było dobrze przez dzień. Mechanik stwierdził, że najprawdopodobniej pompa hydrauliczna sieje drobnymi zanieczyszczeniami na które cewki proporcjonalne są wrażliwe i doradził wysłanie pompy do naprawy.
Moje pytanie brzmi czy ktoś już miał podobne problemy w komatsu bo nie mamy pewności czy to rzeczywiście pompa a nie chciałbym pchać się w zbędne koszty?

przemek_raq
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 22 Lut 2012 23:20

Maszyna: Cat 432D, M313C, M315C, JCB JS145W


Reklama

simmet

Spadek wydajnośći i prędkości pracy

Postprzez rudesmen » 22 Paź 2021 15:13

Napisz jeszcze jaka to maszyna, rok produkcji, ewentualnie podaj VIN to czasem też może pomóc.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2159
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej