wibako

Maszyny KOMATSU

Maszyny KOMATSU

Postprzez mechanior » 07 Cze 2012 14:11

koparko-ładowarki KOMATSU to w rzeczywistości włoski FAI, mosty i skrzynia CARRARO, silnik IVECO albo jakiś Lombardini i poskładana z resztek hydraulika... zresztą jak w większości nowych maszyn
znam zadowolonych użytkowników maszyn WB ale w większości to maszyny ponad 10 letnie... o nowych nic nie powiem...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Reklama

simmet

Re: Maszyny KOMATSU

Postprzez i3utch » 18 Cze 2012 23:54

mechanior napisał(a):koparko-ładowarki KOMATSU to w rzeczywistości włoski FAI, mosty i skrzynia CARRARO, silnik IVECO albo jakiś Lombardini i poskładana z resztek hydraulika... zresztą jak w większości nowych maszyn
znam zadowolonych użytkowników maszyn WB ale w większości to maszyny ponad 10 letnie... o nowych nic nie powiem...


To że Komatsu wykupiło fabrykę FAI nie oznacza że jest to dalej FAI. Więc nie wciskaj kitu ludziom. Mosty owszem Carraro tak samo jak bodajże w JCB. Ogólnie producentów mostów jest kilku Carraro, ZF, DANA-SPICER nikt nie produkuje wszystkiego.

W kop-ład Komatsu mieli problem z wadliwą partią pomp w 2007 roku, wymieniana prawie każda na gwarancji oraz kiepskiej jakości łyżki. Teraz z tego co wiem poprawili to i dają gwarancję 4 lata 4000 mth. CAT czy JCB dają max 2 lata. Ale to też ma swoje minusy bo przez 4 lata musisz korzystać z ich serwisu, który nie jest najtańszy. Po gwarancji masz w tej chwili już dużo firm oferujących części do Komatsu w rozsądnych cenach :)
Kopać, Kuć, Kruszyć

i3utch
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 08 Lip 2008 14:55
  • Miejscowość: łódzkie

Maszyny KOMATSU

Postprzez mechanior » 19 Cze 2012 11:39

to były te śmieszne pompy bodajże CASAPPA (włoska) z płytą na kulach, znam temat... robiłem ze dwie...
Maszyny FAI i Komatsu WB były na początku sprzedawane jednocześnie i były to identyczne sprzęty
na tabliczkach znamionowych maszyn WB i małych ładowarek W i WA widnieje nazwa fabryki FAI
tak samo jak na kołówkach PW które są produkowane w fabryce HANNOMAG...
więc reasumując skoro Komatsu WB jest produkowane we Włoszech to jest to maszyna włoska a nie japońska, nieprawdaż?
nie ma w niej zbyt wielu japońskich elementów co widać jak się ją rozbiera, a tak się składa że kilka miałem w swoich rękach
więc napisałem prawdę zgodnie ze swoja wiedzą
o tym że większość maszyn to składaki pisałem jako jeden z pierwszych na tym forum i to na początku swojego udziału, też jesteś starym forumowiczem więc na pewno czytałeś
nie wprowadzam ludzi w błąd tylko wyjaśniam jak to funkcjonuje, pojedzie taki do salonu i mu handlowiec naopowiada bzdurnych historii o japońskiej jakości i dokładności a to bajki przecież skoro w piątkowe popołudnie znudzony Giuseppe pierdol.. robotą bo już weekend jest a do poniedziałku zapomni które śruby dokręcił a które nie.... co to ma wspólnego z Japonią?
nie twierdzę że to zła maszyna ale klienci pytają co kupić żeby łatwo i tanio naprawić... no cóż, w takim przypadku podstawą jest jakość? czy raczej popularność? ciekawe ile firm w Polsce ma na stanie pompę hydrauliczną WB? most, zwrotnice, reduktory, skrzynie biegów, zmiennik, pompę zmiennika czy zawór skrzyni?
z tego co wiem NIKT bo kilka razy musiałem sprowadzać takie części z zagranicy
a do CATa nawet ja mam co najmniej połowę z tego co wymieniłem na półce...
jeszcze nie porównywałem tutaj cen części, a powiem że KOMATSU zwala z nóg... nawet w porównaniu do CATa...

zaraz znów podniesie się krzyk że całuję dupę CATowi, więc dodam jeszcze że do JCB sytuacja jest podobna jak do CATa, popularność maszyny powoduje że nawet w używce jest mnóstwo części, dodatkowo jeszcze JCB ma znacznie niższe ceny na części oryginalne niż większość konkurentów
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Maszyny KOMATSU

Postprzez i3utch » 19 Cze 2012 19:54

Masz rację ale nie do końca to że fabryka jest we włoszech nie zmienia faktu że firma jest we włoszech bo wtedy o JCB można by pisać że jest Tureckie a Cat po części chinski bo z tego co wiem tam też mają fabryki zresztą nie tylko Cat. Co do ładowarek to masz stare info znajomy ma takie dwie jedna 2007r. a druga 2011 i na obu jest Made in Germany Komatsu Hanomag.

A jeżeli chodzi o części to w bardzo dobrej cenie można kupić części do Komatsu chociażby w Polparts a części do mostów w Cemaszu.
Kopać, Kuć, Kruszyć

i3utch
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 08 Lip 2008 14:55
  • Miejscowość: łódzkie

Maszyny KOMATSU

Postprzez mechanior » 19 Cze 2012 20:18

Hanomag produkuje ładowarki kompaktowe? np WA70? były składane w Włoszech ale może masz rację, co do koparek kołowych wiem na pewno że są właśnie z Hanomaga, a te starsze duże ładowarki przegubowe mają nawet napis KOMATSU-HANOMAG
dostawców części do CARRARO czy CLARK-HURT albo ZFa czy DANA-SPICER są dziesiątki (ja też tym handluję) co nie zmienia faktu że pompa skrzyni do JCB czy CATa kosztuje 700 pln a do WB 93 R-2 2000 pln, zmiennik 2500 przeciw 4000, atak z kołem wieńcowym 1500 przeciw 3500 itp, itd... spróbujcie znaleźć coś w używce do KOMATSU, łyżki 4w1 szukam już od ponad pół roku nie tylko w Polsce... powtarzam: nie twierdzę że to złe maszyny, mam klientów którzy są z nich zadowoleni, są silne, przy pracy w niczym nie ustępują konkurencji...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Maszyny KOMATSU

Postprzez i3utch » 19 Cze 2012 20:59

I oto mi właśnie chodziło że nie ustępują konkurencji. Bo w tej chwili wszystko jest na zbliżonym poziomie. Niestety części produkuje się tak aby się psuły. Inaczej każdy by dalej pracował Catem serii C i nie myslał nawet o serii E :D

Co do części to fakt, ale wystarczy zobaczyć ile na Polskim rynku już są Cat i JCB a ile Komatsu. Na szczęście z częściami do Komatsu i tak jest lepiej niż chociażby 3-4 lata temu. Wtedy była masakra.

Od WA65 wszystkie ładowarki są made in germany. Znajomy ma nawet na szybkozłączu i łyżce tabliczki KOHAG
Kopać, Kuć, Kruszyć

i3utch
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 08 Lip 2008 14:55
  • Miejscowość: łódzkie

Maszyny KOMATSU

Postprzez mechanior » 19 Cze 2012 22:06

i3utch napisał(a):Co do części to fakt, ale wystarczy zobaczyć ile na Polskim rynku już są Cat i JCB a ile Komatsu. Na szczęście z częściami do Komatsu i tak jest lepiej niż chociażby 3-4 lata temu. Wtedy była masakra.


właśnie o to mi chodzi - o popularność...

btw.: KOHAG - Komatsu Hanomag GmbH [KOHAG] , Hanomag Strasse 9, D-30449 Hannover, Germany (ze strony KOMATSU.com)
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Maszyny KOMATSU

Postprzez MaxTczew » 01 Mar 2014 19:04

Witam pracowałem jakiś czas na spycharce D51.Bardzo fajna maszyna dla operatora.Porównując Cata na których też pracowałem,mówię tu o spycharce nie zamienił bym się.Mówie pod względem operatora,kiedyś zablokował się rozdzielacz i nastąpił problem.Gdyż potwierdza się teza cienki serwis. Zablokowała się jedna sekcja,serwis nie chciał sprzedać tej zepsutej sekci tylko cały rozdzielacz.Właściciel oddał ta sekcję rozdzielacza do regenaraci.Bez sensowne było kupowanie całości jak reszta było ok.Także maszyny naprawdę są fajne ale z serwisem ciężko.POzdrawiam

MaxTczew
Pomocnik operatora

Maszyna: Liebherr A900 B

Firma: Firma własna:)


Maszyny KOMATSU

Postprzez mechanior » 02 Mar 2014 02:36

nie odgrzewamy nieboszczyków, temat ma prawie 2 lata...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Maszyny KOMATSU

Postprzez Dawidjez1 » 29 Cze 2015 02:32

Panowie jak można zamieścić zdjęcie?

Dawidjez1
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 22 Cze 2015 01:44

Maszyna: Komatsu PC 210

Firma: Domex


Re: Maszyny KOMATSU

Postprzez taikoubou » 05 Lip 2015 10:59

mechanior napisał(a):nie odgrzewamy nieboszczyków, temat ma prawie 2 lata...

Ale nadal aktualny, więc warto pisać.

Awatar użytkownika
taikoubou
Operator

Maszyna: Cat 428F

Firma: -


Maszyny KOMATSU

Postprzez mechanior » 05 Lip 2015 11:40

Ty, ale nawet mój komentarz na który odpisałeś ma już ponad rok :wall:
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Maszyny KOMATSU

Postprzez krissos » 01 Sie 2015 00:07

Cenna informacja z Komatsu - jest akcja promocyjna na koparko-ładowarki
- lepsza cena z dodatkowym wyposażeniem.
Maszyna jest dalej bez filtrów cząstek stałych i innych systemów dopalających,
bez common raila bo na wtrysku bezpośrednim
:banan:
Pozdrowienia z Śląska

Awatar użytkownika
krissos
Pomocnik operatora

  • Posty: 71
  • Rejestracja: 08 Lut 2010 12:37
  • Miejscowość: Zabrze

Maszyny KOMATSU

Postprzez mechanior » 03 Sie 2015 17:58

A które EURO ma?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Maszyny KOMATSU

Postprzez krissos » 04 Sie 2015 00:59

Obecnie sprzedawane koparko-ładowarki Komatsu WB93 R/S mają normę Stage IIIA,
Planowana jest kolejna wersja maszyny z wyższą normą spalin, tj. raczej II połowa 2016r
Pozdrowienia z Śląska

Awatar użytkownika
krissos
Pomocnik operatora

  • Posty: 71
  • Rejestracja: 08 Lut 2010 12:37
  • Miejscowość: Zabrze

Maszyny KOMATSU

Postprzez mechanior » 04 Sie 2015 08:14

A jak to się ma do konkurencji i przepisów unijnych?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Maszyny KOMATSU

Postprzez krissos » 05 Sie 2015 00:05

nie tylko ja uważam że stare dobre rozwiązania są najlepsze. Co do konkurencji, mają już w dużych maszynach ad blue
- komatsu na razie tylko DPF czyli filtr cząstek stałych - i podobnie jak w kop-ład - z nowym rokiem norma zostanie podwyższona a w dużych maszynach bedzie tier IV czyli DPF i AdBlue - dzięki kochanym przepisom unijnym. Swoją droga za wszelkie te "udogodnienia" w konsekwencji i tak płaci Klient
Pozdrowienia z Śląska

Awatar użytkownika
krissos
Pomocnik operatora

  • Posty: 71
  • Rejestracja: 08 Lut 2010 12:37
  • Miejscowość: Zabrze

Maszyny KOMATSU

Postprzez mechanior » 05 Sie 2015 00:50

No i wszystko w tym temacie...
Kiedy na budowy wejdą inspektorzy (jak na zachodzie) to zobaczymy co będzie rozwiązaniem gwarantującym zysk i pracę, też twierdzę że starsze było lepsze bo proste i bez kombinacji ale takie postępowanie firmy które uważasz za "promocję" to upychanie starych zapasów magazynowych w "trzecim świecie" bo za taki uważają polski rynek...
A kują to jako okazję i sukces... ehhhh.... nie do wiary że ludzie się na to nabierają.

Jak zwykle masz nieaktualne wiadomości, poszukaj od kiedy i dla jakiej mocy silników obowiązuje TIER III i IV, trzeba wiedzieć o czym się rozmawia... :mrgreen:
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Maszyny KOMATSU

Postprzez krissos » 05 Sie 2015 11:15

Człowieku skąd w tobie tyle złości i nienawiści do osób myślących i robiących inaczej niż Pan Mechanior - żenada !!!!!!

Jacy inspektorzy - co ty do PIs należysz ? Zacznij straszyć ludzi jeszcze cbs albo innym jakąś komisją śledzczą :lol:
Tak się składa że wiem od kiedy weszły poszczególne normy, zapomniałeś kolego o czymś takim jak okres przejściowy u producentów którzy montują Swoje silniki do Swoich maszyn !
- to inni producenci mają problem to wkładają silniki innych marek i tam bezwzględnie obowiązują aktualne normy czyli tier IV

Dalej uważasz że masz wiedzę w tym względzie bo ja nie, nie obraź się ale rób swoje i daj żyć innym
chyba że na tym forum panuje dyktatura ?
Pozdrowienia z Śląska

Awatar użytkownika
krissos
Pomocnik operatora

  • Posty: 71
  • Rejestracja: 08 Lut 2010 12:37
  • Miejscowość: Zabrze

Maszyny KOMATSU

Postprzez MARIO/MECALAC » 05 Sie 2015 12:04

Czytanie ze zrozumieniem tekstu się kłania. Ja nie zauważyłem nic co by Mechanior ciebie zaatakował.
mechanior napisał(a):No i wszystko w tym temacie...Kiedy na budowy wejdą inspektorzy (jak na zachodzie) to zobaczymy co będzie rozwiązaniem gwarantującym zysk i pracę, też twierdzę że starsze było lepsze bo proste i bez kombinacji ale takie postępowanie firmy które uważasz za "promocję" to upychanie starych zapasów magazynowych w "trzecim świecie" bo za taki uważają polski rynek...A kują to jako okazję i sukces... ehhhh.... nie do wiary że ludzie się na to nabierają.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej