wibako

Koparko - Ładowarka Komatsu WB93R ultility

Koparko - Ładowarka Komatsu WB93R ultility

Postprzez Cygi » 11 Gru 2009 20:12

Drodzy Koledzy, jestem tu nowy... przejrzałem tematy ale nie znalazłem nic na rozwiazanie mojego problemu. Od niedawna jestem posiadaczem koparko ładowarki Komatsu WB93R ultility Maszynę nabyłem uzywana wiec ma pare defektow. Niepokoi mnie jednak jej chyba "dziwne" zachowanie poczas jazdy. Maszyna przed rozgrzaniem zachowuje sie jakby sie slizgała na sprzęgle.. ma problemy z poruszaniem po wzniesieniach, po kilku godzinach problem mija... lecz na asfalcie na najwyzszym przełożeniu nadal wydaje mi sie ze maszyna zaczyna sie delikatni "Ślizgać" czy problemem moze być fakt ze przedni napęd jest ciągle właczony ? czy mimo włączonego przedniego napedu maszyna nie powinna wykazywac takich objawow ?

Cygi
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 06 Gru 2009 16:43
  • Miejscowość: Purda koło Olsztyna

Reklama

simmet

Postprzez slav83 » 11 Gru 2009 20:38

Maszynę już masz ale chyba kursu operatora nie zrobiłeś!!! ;-) Poczytaj na forum o zmienniku momentu. Napęd przedni włącza się tylko wtedy gdy jest taka potrzeba. Dobrze Ci radze wyłączaj napęd przednich kół na przejazdach utwardzonych.

slav83
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 02 Wrz 2007 14:20
  • Miejscowość: byd

Postprzez Cygi » 11 Gru 2009 22:23

heh kurs jest :wink: i o zmienniku momentu tez mam niejaką orietacje... napedu nie moge wyłączyć bo mam uszkodzony zawór... - wiec jesli mozna wiedzieć... czy napotkaliscie sie na podobne objawy w swoich maszynach :?: :?: :?:

Cygi
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 06 Gru 2009 16:43
  • Miejscowość: Purda koło Olsztyna

Postprzez SERVICEBOOK » 12 Gru 2009 01:31

Witam!

W razie potrzeby dysponuję katalogami części do tych maszyn..
Szczegóły po podaniu seriala na katalog@buziaczek.pl

pozdrawiam!
Sławek
Dokumentacje do maszyn

SERVICEBOOK
Operator

  • Posty: 361
  • Rejestracja: 17 Kwi 2007 17:38
  • Miejscowość: Chojnów

Postprzez irek711 » 03 Maj 2010 13:50

Tak to jest kolego że przy zimnym oleju i włączonym napędzie maszyna lepiej jedzie na 3 biegu jak na 4-tym . Po rozgrzaniu jest lepiej ale napraw sobie wyłączanie przedniego napędu bo jazda na wyższych biegach na załączonym nie służy maszynie!

irek711
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 18 Mar 2009 15:07
  • Miejscowość: Łańcut

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej