wibako

Koparko ładowarki Komatsu w Polsce

Koparko ładowarki Komatsu w Polsce

Postprzez andsmo » 17 Maj 2010 20:33

Witam!
Mój pierwszy post, więc na początek przedstawię się; mam na imię Andrzej i jestem studentem na specjalności Maszyny do robót ziemnych. Oprócz teorii bardzo dużo dają mi rozmowy z operatorami (tutaj ukłon do wszystkich użytkowników forum) Interesują mnie przede wszystkim koparki i koparko ładowarki w związku z czym mam pytanie odnośnie tak małej popularności w Polsce Komatsu (szczególnie koparko-ładowarek). Zauważyłem że na naszym rynku przoduje JCB i CAT a na Komatsu ciężko trafić. O ile dobrze pamiętam to sprzęty te mają kilka zalet w porównaniu z maszynami innych firm. Z pamięci:

-gwarancja na 5 lat na każdą maszynę
-stosowanie w standardzie pomp wielotłoczkowych
-ułatwianie pracy operatorowi przez umiejscowienie komina czy wycięcie w dachu
-bardzo ładnie zabezpieczone przewody hydrauliczne

O ile dobrze pamiętam Komatsu jako pierwsze wprowadziło system GPS no i jako jedyni mają w sprzedaży koparkę z napędem hybrydowym. W zeszłym roku ich udział w runku światowym wyniósł 25%. Co powoduje w takim razie tak rzadki widok maszyn tej firmy u nas? Z góry dzięki za odpowiedź
Ostatnio edytowany przez andsmo, 03 Cze 2011 22:06, edytowano w sumie 1 raz

andsmo
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 Maj 2010 16:19
  • Miejscowość: Kraków

Reklama

simmet

Postprzez IP » 17 Maj 2010 21:04

może to ze koparko-ładowarki są najbardziej awaryjnymi maszynami w ofercie Komatsu.
Moze to że cena nie przystoi do jakości i konkurencja wypada na tym tle lepiej.
moze to ze standardowo stosowane pompy hydrauliczne były tak awaryjne ze potrafiły się rozsypać po 50-60 mtg pracy-- nowe!!!


a poz tym te opinie o Komatsu( ładnie zabezpieczone przewody )

to usłyszałeś od operatorów czy od handlowców ?
A może sam jesteś handlowcem.

Poza tym nie tylko Komatsu ma w ofercie maszyny hybrydowe.

Komatsu jako pierwsze wprowadza to rozwiązanie na rynek europejski.
Części do maszyn budowlanych.Naprawa serwis.
Hydraulika siłowa.Pompy hydrauliczne sprzedaż części i naprawa.Siłowniki,reduktory,zwolnice.
Kompletne podwozia gąsienicowe.

WWW.CZESCIMASZYN.EU
e-mail: BIURO@IPPARTS.PL
tel. 607 671 332
Image

Awatar użytkownika
IP
Operator

  • Posty: 224
  • Rejestracja: 18 Kwi 2009 11:13
  • Miejscowość: Hyundai Doosan Daewoo
  • Pochwały: 3

Postprzez andsmo » 17 Maj 2010 21:15

No i o taką odpowiedź mi chodziło. Dzięki. Handlowcem nie jestem, jak już pisałem studiuje. Opinia o przewodach na podstawie moich obserwacji. A propo innych sprzętów z napędem hybrydowym: http://usterki.hobby-elektronika.eu to napisz, prosze, jakie firmy stosują takie rozwiązanie (chodzi mi o maszyny pracujące a nie o prototypy)
Ostatnio edytowany przez andsmo, 18 Sie 2015 14:12, edytowano w sumie 1 raz

andsmo
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 Maj 2010 16:19
  • Miejscowość: Kraków

Postprzez Doosan » 18 Maj 2010 05:35

No tym postem to mnie zabiłeś....
Studjujesz ponoć w krakowie specjalizację odnośnie maszyn....
Rozumiem, że na AGH mają wykłady o warunkach gwarancji....
Szkoda gadać, polecam zamiast zakładać posty, skorzystać z opcji szukaj...
ponoć Panie studeńcie - myślenie nie boli, a twoje argumenty słyszałem od handlowca na targach w Kielcach, chyba ten sam uniwersytet kończyli ;)
Zresztą, liczy się liczba mg i jakość/dostępność, a nie ilość lat.. Są firmy, które oferują dłuższą gwarancję i oferowały podobną kilka dobrych lat temu.. Maszyny słyną z super fatalnego serwisu.. A fajnie obudowane przewody to już faktycznie rzecz, która u innych nie istnieje...
Tyle..

Doosan
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 19 Lis 2008 11:00
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 1

Maszyna: Dx340, DL300,


Postprzez mechanior » 18 Maj 2010 10:41

koparko ładowarki KOMATSU są produkowane w należącej do Japońców fabryce FAI we Włoszech, ich jakość jest adekwatna do zastosowanych podzespołów i wykonania, np mosty i skrzynie CARRARO, mają kilka fajnych rozwiązań jak np konstrukcja wysuwu ale generalnie ich wykonanie i wytrzymałość nie licują z marką koncernu

andsmo napisał(a):-gwarancja na 5 lat na każdą maszynę

z tym nie ma co dyskutować, ale trzeba się przyjrzeć zasadom bo każdy wie ile kosztuje serwis fabryczny i klienci często rezygnują w czasie 2letniej gwarancji ze względu na koszty obsługi
andsmo napisał(a):-stosowanie w standardzie pomp wielotłoczkowych

CAT od początku stosuje takie pompy, jest jeszcze kilku innych producentów nie mających w ofercie maszyn z pompami łopatkowymi czy zębatymi, zresztą dyskusja na temat co jest lepsze-tańsze-trwalsze-oszczędniejsze trwa...
andsmo napisał(a):-ułatwianie pracy operatorowi przez umiejscowienie komina czy wycięcie w dachu

spytajmy najpierw operatorów czy to takie przydatne jest, jeszcze nie słyszałem żeby narzekali na położenie rury wydechowej, to brzmi jak typowy bełkot handlowca, jak nie wiesz co powiedzieć to zasyp klienta masą nieistotnych informacji, wszyscy producenci mają taki kwiatki w folderach JCB: nad wnętrzem naszych maszyn pracowali styliści BMW no i? szybciej się kopie? CAT: w naszej najnowszej maszynie CAT428E drążki sterowania podporami są umieszczone w pozycji nie zakłócającej pola widzenia w czasie kopania to znaczy że się coś zmieniło od poprzedników? NIE! od maszyn DII produkowanych od 2003r jest dokładnie tak samo!! ale jak ktoś nie miał takiego CATa to się złapie
andsmo napisał(a):-bardzo ładnie zabezpieczone przewody hydrauliczne

wszystkim się podobają, nawet mnie, ale tym co je w końcu musieli wymieniać już trochę mniej :mrgreen:

moim zdaniem te koparko-ładowarki nie są produktami mogącymi konkurować z liderami rynku jak np CAT i JCB, spokojnie pilnują swojego miejsca w peletonie z CASE, TEREX, NH, FIAT i innymi tego typu markami o uznanej ale średniej pozycji

co do innych typów maszyn KOMATSU czy ich innowacyjności (HYBRID) nie wypowiadam się bo nie mam zbyt wiele do powiedzenia

istnieją marki zupełnie nieznane na rynku i o podłej pozycji na szarym końcu sprzedaży czy jakości które odważyły się na wprowadzenie nowinek i niespotykanych rozwiązań technicznych po to by zaistnieć i wybić się z tłumu (VENIERI - kop-ład napędzane elektrycznie z akumulatorów), robią to bo nie mają innej szansy by zaistnieć i niewiele mają tym samym do stracenia w przypadku klapy
czołowe marki decydują się na rewolucyjne zmiany jedynie po latach żmudnych badań i wdrożeń co morduje ideę rewolucji w ogóle, gdyż zmiany te są w sumie wprowadzane stopniowo by łatwo je było kontrolować i ewentualnie wycofać
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez andsmo » 18 Maj 2010 14:09

Doosan napisał(a):
Rozumiem, że na AGH mają wykłady o warunkach gwarancji: http://sprzedaz.konsumencka.edu.pl/gwarancja.html....

Nie ma takich wykładów bo skąd miałyby być. Informacje te mam przeglądając strony producentów, czytając broszury czy rozmawiając z ludźmi którzy się zajmują takim sprzętem. Na uczelni w większości jest to wiedza teoretyczna a ja sam interesując się takimi maszynami lubię pytać operatorów czy serwisantów z czym mają najczęściej problemy czy o ogólne wrażenia z danej maszyny. Ironia nie jest mi w zupełności potrzebna. Za pozostałe odpowiedzi dziękuje
Ostatnio edytowany przez andsmo, 18 Sie 2015 14:11, edytowano w sumie 1 raz

andsmo
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 Maj 2010 16:19
  • Miejscowość: Kraków

Koparko ładowarki Komatsu w Polsce

Postprzez micha86 » 17 Cze 2014 17:40

prawda to czy fałsz słuchy mnie dochodzą że komatsu polska wycofała w ofercie sprzedażowej koparko-ładowarki

micha86
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 11 Lip 2010 16:43
  • Miejscowość: wrocław
  • Pochwały: 2

Koparko ładowarki Komatsu w Polsce

Postprzez mechanior » 17 Cze 2014 18:17

Na stronie dalej są oferowane, w internecie nic nie znalazłem na ten temat.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej