wibako

NH B100B Kody błędów - maszyna sama gasnie

NH B100B Kody błędów - maszyna sama gasnie

Postprzez marcinwlodarczuk » 26 Maj 2015 20:37

Witam proszę o pomoc w odczytaniu błędów w koparko ładowarce New Holland B100B z 2011 roku koparka ostatnio robi nam problemy dziś pracując podczas jazdy przerywała a później pchając ziemię kilkakrotnie zgasła na wyświetlaczu nie ma komunikatu jedynie w kodach błędów jest ich aż 11 zrobiłem wszystkich zdjęcia które dołączam skompresowane w załączniku. proszę o pomoc z tym problemem. za 2 tyg zamówię serwis ponieważ maszyna ma już 1200 godzina ale filtr paliwa olej silnikowy i filtry były wymieniane na wiosnę. Dodatkowym zauważalnym problemem jest słabsza hydraulika sprawnie kopać tyłem muszę podkręcać obroty do 1300 a wcześniej była zrywna przy neutralnej pracy silnika bez gazu. oraz jak się rozgrzeje podczas kopania wykonując ruchy to rozdzielacz jęczy. wszystko zaczęło się dziać po przekroczeniu 1000godzin

Proszę o pomoc i odpowiedzi
Załączniki
Kody Błędów New Holland B100B 1.jpg

marcinwlodarczuk
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 28 Wrz 2014 14:41
  • Miejscowość: Sosnowica

Maszyna: New Holland B100B

Firma: Ordowski Górki


Reklama

simmet

Kody błędów Proszę o odczytanie maszyna sama gasnie

Postprzez Qulimax » 27 Maj 2015 18:29

1022- woda w paliwie (możliwe, że czujnik zwariował),
Reszta błędów nie jest jednoznaczna a błędu 3141 w ogóle nie ma w serwisówce.
1051, 1053 - moduł ECU - timeout of message;
1054 - moduł VCM - upłynął czas wiadomości o temperaturze silnika (Timeout of message engine temperature);
pozostałe błędy również dotyczą braku komunikacji (przekroczenia czasu) między ECU lub VCM a czujnikami czy innymi układami (układ elekryczny, display, dolot / wydech, płyn silnika - o tym mówią te błędy).
Na mój chłopski rozum gdzieś kable się pourywały, przetarły lub wtyczka nie łączy. W najgorszym przypadku padł któryś z modułów.

Autor postu otrzymał pochwałę

Qulimax
Pomocnik operatora


Kody błędów Proszę o odczytanie maszyna sama gasnie

Postprzez marcinwlodarczuk » 27 Maj 2015 19:04

ok Dzięki kolego za pomoc chociaż nie wiele mi to mówi jak skończę tą robotę to wezwę serwis niech robią bo samemu się tu ładu nie dojdzie a szkoda zaniedbać prawie nowy sprzęt.
Jeśli chodzi o wodę w paliwie to z separatora spuszczałem już kilka razy ale wraz po odpaleniu komunikat wraca. Możliwe że czujnik zwariował.

Zastanawiam się tylko czy te błędy mają wpływ na siłę hydrauliki podczas pracy bo wszystko osłabło ale to zobaczymy. Pozdrawiam

marcinwlodarczuk
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 28 Wrz 2014 14:41
  • Miejscowość: Sosnowica

Maszyna: New Holland B100B

Firma: Ordowski Górki


Kody błędów Proszę o odczytanie maszyna sama gasnie

Postprzez dawidg2 » 27 Maj 2015 20:03

marcinwlodarczuk napisał(a):eśli chodzi o wodę w paliwie to z separatora spuszczałem już kilka razy ale wraz po odpaleniu komunikat wraca.

rozkręć wszystko i umyj ropą, też tak miałem u siebie, spuszczanie nic nie dawało dopiero umycie. Teraz spokój od tamtej pory. No chyba że faktycznie czujnik zgłupiał.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Kody błędów Proszę o odczytanie maszyna sama gasnie

Postprzez tomekbar21 » 17 Gru 2015 22:24

Witam wszystkich, trochę odgrzebie temat bo mam podobny problem. Mam New Hollanda B110 z 2007 do tej pory wyskoczyły mi trzy błędy w następującej kolejności: 3171, 1019 i 3339. Objawy są takie że po wyłączeniu koparki i ponownej próbie rozruchu nie działają żadne zegary i wyświetlacz, zapala się lampka ostrzegawcza (wykrzyknik w kwadracie), po rozruchu koparka działa na podwyższonych obrotach i nie ma możliwości ich zwiększenia ani obniżenia. Czy ktoś może pomóc? przynajmniej podać co oznaczają te błędy może to pomoże. Z góry dziękuje

tomekbar21
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 26 Sty 2012 14:29

Kody błędów Proszę o odczytanie maszyna sama gasnie

Postprzez marcinwlodarczuk » 17 Gru 2015 22:55

ja to Ci kolego za wiele nie pomogę może inni forumowicze u mnie ostatecznie było to że był zapchany filtr przez to te wszystkie błędy i problem z paleniem i gasnieciem. po wymianie filtrów paliwa i odpowietrzeniu maszyna chodzi do dzis. teraz jest tylko problem z łożyskiem w tylnim kole jest w trakcie wymiany ponieważ koło miało 3cm luz po zewnętrznej osi koła. ale to już inna sprawa. pozdrawiam i powodzenia

marcinwlodarczuk
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 28 Wrz 2014 14:41
  • Miejscowość: Sosnowica

Maszyna: New Holland B100B

Firma: Ordowski Górki


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej