wibako

New Holland lb115 czy posiada komputer?

New Holland lb115 czy posiada komputer?

Postprzez lukrav70 » 17 Kwi 2011 08:57

Witam

Czy new holland lb 115 z 1999/2000 posiada komputer??? Jeżeli tak to gdzie on sie znajduje???

Pozdrawiam
luk

lukrav70
Pomocnik operatora

  • Posty: 87
  • Rejestracja: 22 Sty 2010 10:02
  • Miejscowość: Warmińsko-Mazurskie

Maszyna: New Holland LB115 CASE 580K Liebherr 901


Reklama

simmet

Re: New Holland lb115 czy posiada komputer?

Postprzez MTechnics » 14 Paź 2011 22:59

Witam

Komputer, czyli elektronikę sterującą skrzynią biegów masz schowaną w joysticku, jeżeli o ten komp ci chodzi. W środku umieszczona jest jednostka logiczna, obwody wejściowe i wyjściowe do tego parę diod do informacji, a zdjęcie jest widoczne na moje stronie w jednej z zakładek, miałem okazję naprawiać to urządzenie.
http://www.mtechnics.elektronikasamocho ... iew/76/37/

Pozdrawiam
ELEKTRONIKA MASZYN BUDOWLANYCH, NAPRAWA KOMPUTERÓW, NAPRAWA INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH, diagnostyka elektroniki i hydrauliki.
http://www.mtechnics.pl

EcuTester - jest już na rynku sprawdź jak prosta może być naprawa elektroniki ...
http://www.ecutester.pl

MTechnics
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 19 Sie 2011 14:43
  • Miejscowość: Poraj
  • Pochwały: 1

Maszyna: VOLVO, CATERPILLAR, TEREX, MERLO, KOMATSU,


Re: New Holland lb115 czy posiada komputer?

Postprzez wojtek11 » 15 Paź 2011 13:11

A co się dzieje z kopareczką ?

wojtek11


New Holland lb115 czy posiada komputer?

Postprzez mechanior » 17 Paź 2011 22:43

MTechnics napisał(a):Komputer, czyli elektronikę sterującą skrzynią biegów masz schowaną w joysticku, jeżeli o ten komp ci chodzi. W środku umieszczona jest jednostka logiczna, obwody wejściowe i wyjściowe do tego parę diod do informacji, a zdjęcie jest widoczne na moje stronie w jednej z zakładek

to o czym piszesz i co znalazłem na zdjęciu z twojej stronki to moduł kontroli skrzyni biegów (bodajże EGC) umieszczony w przełączniku kierunku i trybu jazdy
joystickiem nazywamy urządzenie do sterowania hydrauliką (nieważne czy elektryczny czy hydrauliczny), prawidłowo czy nie ale wszystkim się to tak kojarzy a przy okazji ułatwia to komunikację na forum
w LB 115 może być jeszcze główny ECM odpowiedzialny za całkowitą prace maszyny a właściwie pracę hydrauliki i silnika...
aczkolwiek nie podejrzewam by maszyna z 2000 roku już coś takiego miała
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


New Holland lb115 czy posiada komputer?

Postprzez MTechnics » 17 Paź 2011 23:54

Witam

Akurat w tej maszynie nic innego nie ma (z takich elementów które by zasługiwały na nazwę sterownik lub komputer), naprawiałem już kilka takich sterowników i one są od skrzyni, czy na to się mówi EGC, czy Joystick i jeszcze inaczej dla mnie to różnicy nie robi, dla mnie to elektronika od skrzyni biegów, inne nazwy może są bardziej czytelne w środowisku mechaników, hydraulików i serwisantów autoryzowanych, którzy często wracając ze szkolenia rzucają nikomu nic niemówiącymi skrótami... EGC, EGP, LS, HPR, ZBR, MHC, HMU, ECM, ECU, JC, VECU, PLD... mogę tak jeszcze wymieniać i nie ma to znaczenia jest to język,- dla mnie przypadkowy, (terminy są tworzone przez projektantów systemu), który używa określone środowisko, dla przeciętnego Kowalskiego,... operatora koparki lub właściciela bardziej przyjazne są określenia zrozumiałe dla niego. Oczywiście każde określenie można w nieskończoność komentować i interpretować...

Pozdrawiam
ELEKTRONIKA MASZYN BUDOWLANYCH, NAPRAWA KOMPUTERÓW, NAPRAWA INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH, diagnostyka elektroniki i hydrauliki.
http://www.mtechnics.pl

EcuTester - jest już na rynku sprawdź jak prosta może być naprawa elektroniki ...
http://www.ecutester.pl

MTechnics
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 19 Sie 2011 14:43
  • Miejscowość: Poraj
  • Pochwały: 1

Maszyna: VOLVO, CATERPILLAR, TEREX, MERLO, KOMATSU,


New Holland lb115 czy posiada komputer?

Postprzez mechanior » 18 Paź 2011 00:15

ja akurat jestem genialnym samoukiem :mrgreen: i to w dodatku skromnym
staramy się systematyzować pewne terminy by łatwiej nam było POMAGAĆ UŻYTKOWNIKOM, tak jak sam napisałeś "by były bardziej przyjazne"
dlatego określając coś mianem JOYSTICK uważamy to za element kierujący hydrauliką, bo tak to zrozumie użytkownik maszyny budowlanej, dlatego zwróciłem na to twoja uwagę

w przypadku nazwy EGC w stosunku do sterownika skrzyni w LB 115, CASE 695 czy FB200 (Fiat Hitachi/Kobelco), używanie jej jest jak najbardziej logiczne BO TAK NA NIM JEST NAPISANE, a to pomaga w jednoznacznym określeniu o jaki element maszyny chodzi, cały czas w trosce o dobro "Kowalskiego"...

jako - niewątpliwie - zdolny i doświadczony elektronik też używasz pewnych "branżowych" wyrażeń, co na pewno nikt nie będzie ci miał za złe, bo siłą rzeczy znasz się na tym o wiele lepiej od nas, ale ja nie będę ci tego wytykał i nie będę traktował jako "specjalistyczny bełkot elektryka"... szanujmy się nawzajem...

wracając do tematu
kolego lukrav jaki masz problem z maszyną skoro szukasz jej komputera ?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: New Holland lb115 czy posiada komputer?

Postprzez lukrav70 » 22 Paź 2011 14:14

Witam Wszystkich

Chciałem się dowiedzieć czy Lb115 z tego roku posiada takie urządzenie(chodziło mi o podłączenie się z kompem w celu zdiagnozowania usterek).

Pozdrawiam
luk

lukrav70
Pomocnik operatora

  • Posty: 87
  • Rejestracja: 22 Sty 2010 10:02
  • Miejscowość: Warmińsko-Mazurskie

Maszyna: New Holland LB115 CASE 580K Liebherr 901


New Holland lb115 czy posiada komputer?

Postprzez MTechnics » 27 Paź 2011 09:34

Witam

Sterownik skrzyni biegów ma wbudowany samo-test, żeby uaktywnić tę funkcję na wyłączonym zapłonie musisz przesunąć i obrócić manetkę (w którą stronę nie pamiętam, więc popróbuj) i tak trzymając włącz zapłon, elektronika zrobi test elementów wejściowych i wyjściowych, pomigają diody itp. niestety "bawiłem" się tym sterownikiem parę lat temu i nie robiłem wtedy jeszcze szczegółowych notatek, więc nie znam opisu kodów usterek uzyskanych przy tej diagnozie, ale eksperymentuj może akurat coś ciekawego się pojawi.

Pozdrawiam
ELEKTRONIKA MASZYN BUDOWLANYCH, NAPRAWA KOMPUTERÓW, NAPRAWA INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH, diagnostyka elektroniki i hydrauliki.
http://www.mtechnics.pl

EcuTester - jest już na rynku sprawdź jak prosta może być naprawa elektroniki ...
http://www.ecutester.pl

MTechnics
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 19 Sie 2011 14:43
  • Miejscowość: Poraj
  • Pochwały: 1

Maszyna: VOLVO, CATERPILLAR, TEREX, MERLO, KOMATSU,


New Holland lb115 czy posiada komputer?

Postprzez mechanior » 28 Paź 2011 09:57

może po prostu napisz co jest nie tak z maszyną zamiast gdybać co się da do niej podłączyć ?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej