wibako

NH 95 Zimą słabo pali

NH 95 Zimą słabo pali

Postprzez michal709 » 11 Mar 2013 23:27

Marka i model maszyny: NH 95-4PT
Rok produkcji: 1997

Witam wszystkich zmotoryzowanych mam dziś takie pytanie odnośnie mojej koparki gdy temperatura spada poniżej zera koparka ma problem z odpalaniem mam nowy akumulator, rozrusznik ładnie szybko i agresywnie kręci ale gdy próbuje ją odpalić to zanim silnik zaskoczy akumulator się rozładuje i bez prostownika ani rusz dodam że gdy już odpali to cały dzień pali na dotyk tylko rano ten zimny start.Odłączyłem nawet włącznik masy na obudowie bo robił duży pobór prądu i teraz właściwe pytanie przekręcając kluczyk w drugą stronę zapala się kontrolka od podgrzewania ale nie wiem czy działa jak to sprawdzić i gdzie to się znajduje czy na układzie dolotowym czy na zasilaniu paliwem bo przecież nie ma tu świec na każdy cylinder jak w samochodzie bo w ciągnikach rolniczych które posiadam to wiem gdzie takowe systemy się znajdują a w koparce nie bardzo mogę zlokalizować tego podgrzewania może go nie ma. Za pomoc z góry dziękuje :D

michal709
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 07 Kwi 2011 22:09

Maszyna: NH 95


Reklama

simmet

NH 95 Zimą słabo pali

Postprzez taikoubou » 12 Mar 2013 01:00

Mam to samo. Przyczyny nie znam. Psikam samostartem
Image
do wstępnego filtra powietrza z dwusekundowymi odstępami i zapala.

Awatar użytkownika
taikoubou
Operator

Maszyna: Cat 428F

Firma: -


Re: NH 95 Zimą słabo pali

Postprzez dandi » 12 Mar 2013 19:32

witam
Kolego podgrzewacz jest zamontowany na kolektorze ssącym. Przekręć kluczyk w drugą stronę, poczekaj ok. 20 sek i dotknij obudowy od kolektora ssącego (dochodzi tam gruby kabel plusowy i masa na obudowe). Zobaczysz czy jest ciepła obudowa, jeśli nie to znaczy, że podgrzewacz nie działa.
Daj znać co stwierdziłeś???

Autor postu otrzymał pochwałę
Pozdrawiam
Daniel

dandi
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 27 Gru 2010 23:41
  • Miejscowość: Piotrków Tryb
  • Pochwały: 1

Maszyna: Atlas 1404,1605M
Terex 160TW
Hydrema i inne

Firma: Firma PROSPOL


NH 95 Zimą słabo pali

Postprzez michal709 » 13 Mar 2013 11:04

Dzięki dandi znalazłem dzięki twojej pomocy cały układ i jest nawet sprawny dziś przy -10 stopniach grzeje normalnie i jest to wyczuwalne gołą ręką ale dla spokoju ducha rozbiorę go wyczyszczę wszystkie styki żeby grzał jeszcze lepiej. Oczywiście pochwała poszła dla ciebie a z tym samostartem to też jakaś alternatywa ale maszyna ma sobie radzić bez pomocy chyba że to będzie konieczne i ostateczne rozwiązanie. Temat uważam za rozwiązany. :D

michal709
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 07 Kwi 2011 22:09

Maszyna: NH 95


Re: NH 95 Zimą słabo pali

Postprzez dandi » 13 Mar 2013 14:13

ciesze, sie że pomogłem
Pozdrawiam
Daniel

dandi
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 27 Gru 2010 23:41
  • Miejscowość: Piotrków Tryb
  • Pochwały: 1

Maszyna: Atlas 1404,1605M
Terex 160TW
Hydrema i inne

Firma: Firma PROSPOL


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej