wibako

Wyciek oleju jaka to część ?

Wyciek oleju jaka to część ?

Postprzez energy259 » 22 Maj 2013 12:21

Witam.
Mam taki problem z tego miejsca wycieka mi olej, nie wiem jak owa część się nazywa i jak to wygląda w środku potrzebował bym jakiegoś katalogu rysunku, może ktoś już się z tym spotkał ?
Fiat Kobelco FB 100.2 rok. 2003
Image

energy259
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 03 Paź 2011 11:13

Reklama

simmet

Wyciek oleju jaka to część ?

Postprzez dawidg2 » 22 Maj 2013 17:56

Przecież to tłoczek od blokady przesówu konika.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Wyciek oleju jaka to część ?

Postprzez kwak » 22 Maj 2013 22:30

http://partstore.construction.newhollan ... 176662bi-2

Do wymiany masz na pewno o'ring i prawdopodobnie back o'ring Sposób wymiany był gdzieś opisany na forum ale trzeba być bardzo ostrożnym przy tym sposobie wymiany bo można położyć ramie obok koparki a widziałem taki przypadek . Nawet chyba mam gdzieś komplet naprawczy w zapasie
Wszystkie urządzenia elektryczne działają z dymem w środku. Jeśli on ucieknie, są uszkodzone.http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... CPXckfT-6g

kwak
Operator

  • Posty: 244
  • Rejestracja: 03 Sty 2007 21:04
  • Miejscowość: Małopolskie
  • Pochwały: 4

Maszyna: New Holland LB115


Re: Wyciek oleju jaka to część ?

Postprzez energy259 » 22 Maj 2013 23:32

Wielkie Dzięki, sposób wymiany już mam tylko czy dostane to gdzieś od ręki ? czy zostaje zamówienie w HKL`u bo nie wiem kiedy rozbierać .

energy259
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 03 Paź 2011 11:13

Wyciek oleju jaka to część ?

Postprzez mechanior » 23 Maj 2013 13:13

zamówić zestaw, poczekać aż przyjdzie i dopiero rozbierać, najlepiej wymienić od razu wszystkie 4
w starych maszynach zwłaszcza jeśli pracowały z młotem może być konieczna wymiana cylindrów ponieważ mogą być wytarte przez tłoczek, w takim przypadku sama wymiana uszczelnień pomoże tylko na chwile, zwiększony luz między cylindrem i tłoczkiem spowoduje szybkie zniszczenie uszczelnień (kilka godzin pracy)
zestaw składa się z o-ringa, płaskiego pierścienia back-up oraz uszczelniacza przeciwko zabrudzeniom czyli klasycznego zimeringa, do tego na tłoczku powinien być talerzyk ślizgowy zapobiegający uszkadzaniu tłoczka i blokowaniu się przesuwu

Fiat Kobelco FB 100 ma taką samą konstrukcję jak CASE i NEW HOLLAND
części dostaniesz u forumowego kolegi TORO TS

podobno pasują jakieś elementy uszczelnień z CATa (dostałem kiedyś taki komplet do FB 200) ale nie mam ich numerów więc nie pomogę, same zamki/siłowniki w CATcie mają inne rozmiary
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej