wibako

czy opłaca się kupić nową kop-ład NH B100

Re: czy opłaca się kupić nową kop-ład NH B100

Postprzez Grześ » 06 Lut 2014 09:33

mechanior napisał(a):myślę że co tanie w zakupie to drogie w eksploatacji, ani CAT ani JCB nie są strasznie awaryjne a na pewno nie bardziej niż całe CNH za to są bardziej popularne więc o serwis, części w tym zamienniki i używki, będzie znacznie łatwiej
zapytaj w serwisie o ceny krzyżaków, tarcz hamulcowych, zmienników, uszczelniaczy czy choćby pomp paliwa do poszczególnych marek to się dowiesz jak wygląda struktura cen...
święte słowa , to jest sedno wyboru , lepiej płynąć z prądem niż udowadniać , że pracuję maszyną 2 lata i brak awarii . Ja jcb już 5 lat bez awarii , a kiedyś przyjdzie i wtedy zobaczymy jakie koszty poniosę ja a jakie na maszynach mniej popularnych . A cena za godzinę pracy ta sama .

Grześ
Fachoperator

  • Posty: 599
  • Rejestracja: 09 Lip 2006 19:25
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: Jcb3cx


Reklama

simmet

Re: czy opłaca się kupić nową kop-ład NH B100

Postprzez bartosz » 23 Mar 2014 11:37

robie na NH b 90 z 2008 roku. Od roku 2009 do teraz robione bylo:
- regeneracja pompy wtryskowerj 3000zl
- dwa silowniki od obrotu sie rozlecialy- kupil mi jakies uzywane
- prawa zwrotnica praktycznie sie rozlecial poszlo wszystko ( satelity, wieniec lozysko itd) 5000zl
- simering na wale ( tam gdzie wal wchodzi do tylniego mostu , nie wiem jak sie to zwie)
- simeringi prawa i lewa zwrotnica
- silniczek od wycieraczek
- ciągle problemy z elektryka ( np przeywacz od migaczy wymieniam co dwa miesiace, i inne bezpieczniki)
- uszczelki pod pokrywa zaworow
- rozrusznik byl w regeneracji bo bardzo slabo krecil

i jeszcze wiele innych. Ale nalezy podkreslic ze maszyna nie jest serwisowana, wymieniam tylko olej w silniku, filtry paliwa, oleju, powietrza, a i o to musze sie prosic tygodniami

bartosz
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 21 Mar 2010 13:19
  • Miejscowość: piekary slaskie

Maszyna: NH b90b


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej