wibako

ustawienie zaworów New Holland nh 95

ustawienie zaworów New Holland nh 95

Postprzez mario1 » 13 Lut 2014 09:59

Marka i model maszyny: New Holland 95
Rok produkcji: 1998

Witam .czy ma ktoś może dane jakie przerwy powinny być na zaworach?
Mam taki problem że mam przedmychy przez odmę ,maszyna ma 5400h przepracowanei po wyglądzie maszyny będzie jej faktyczny przebieg.Kolega poradził mi abym najpierw wyregulował zawory a później brał się za wymianę pierścieni.
Panowie może ktoś doradzi czy bawić się w zawory czy od razu rwać głowicę i podrzucić pierścionki?
chyba że może być jeszcze inna przyczyna przedmuchów?
Pozdrawiam wszystkich Mariusz

mario1
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 15 Lis 2011 00:20

Maszyna: new holland nh85


Reklama

simmet

ustawienie zaworów New Holland nh 95

Postprzez Coval » 13 Lut 2014 18:06

Zawory możesz sprawdzić, zawsze trzeba sprawdzać od najdrobniejszej rzeczy, ale spory przedmuch z odmy świadczy o nieszczelności tłoka względem tuleji cylindrowej. Wymień olej na zalecany przez producenta(może ktoś nalał najtańszy olej, który może być podatny na nadmierne parowanie). Co do wymiany samych pierścieni, jest to rozwiazanie na krótką metę, potem będzie jeszcze gorzej niż jest teraz.
Nie wiem czy w tym motorze jest żeliwna wymienna tuleja , ale wiem ze w nh w serii tm z tego roku (ciągnik rolniczy) jest ala nicasyl, i tam po jego zużyciu wg serwisu trzeba by było nowy blok kupic, bo wymiana samych pierścieni uszczelniających powodowała spore uszkodzenie tej warstwy. Upewnij się pod tym względem.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej