wibako

Jak rozebrać siłowniki.Czy są jakieś ukryte zabezpieczenia??

Jak rozebrać siłowniki.Czy są jakieś ukryte zabezpieczenia??

Postprzez tomi4a » 22 Lut 2015 15:14

Witam. W moim NH rozebrałem łapy -podpory z planem podspawania ich by się nie składały bo standardowo w każdej koparce się to wyłamuje. gdy udało mi się wykuć z błota siłownik okazało się że i z jednej jak i z drugiej strony pospadały prochowniki i dzięki temu jeden z siłowników zaczą przepuszczać. Rozkręcić najmniejszy problem tylko teraz moje pytanie.....czy na tych siłownikach niema gdzieś jakichś ukrytych zabezpieczeń typu kołki itp????? z góry dziękuje i pozdr wszystkich koparkowców

tomi4a
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 06 Wrz 2014 07:46
  • Miejscowość: Rzeszów

Maszyna: JCB 3CX 2010
Wacker Neuson EZ28 2016

Firma: -


Reklama

simmet

Jak rozebrać siłowniki.Czy są jakieś ukryte zabezpieczenia??

Postprzez mechanior » 22 Lut 2015 17:01

tomi4a napisał(a):Rozkręcić najmniejszy problem

No nie do końca zwłaszcza w przypadku skorodowanego gwintu.
Jak nie widać zabezpieczeń z zewnątrz to ich nie ma. W siłownikach podpór nie spotkałem jakichś specjalnych zabezpieczeń...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Jak rozebrać siłowniki.Czy są jakieś ukryte zabezpieczenia??

Postprzez tomi4a » 22 Lut 2015 17:11

ma obudowie tłoczyska na samym końcu gdzie wkręca się nakrętke znalazłem gumowy koreczek po wydłubaniu go nie mam pojęcia co tam jest czy jakiś kołek czy to jest dziurka do zapuszczenia gwintu czy co nie mam koncepcji na to

tomi4a
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 06 Wrz 2014 07:46
  • Miejscowość: Rzeszów

Maszyna: JCB 3CX 2010
Wacker Neuson EZ28 2016

Firma: -


Jak rozebrać siłowniki.Czy są jakieś ukryte zabezpieczenia??

Postprzez Qulimax » 22 Lut 2015 19:47

Podaj nr seryjny lub przynajmniej model i rok produkcji. Mam instrukcje serwisowe do tych maszyn gdzie dokładnie wszystko jest rozrysowane.

Qulimax
Pomocnik operatora


Jak rozebrać siłowniki.Czy są jakieś ukryte zabezpieczenia??

Postprzez mechanior » 23 Lut 2015 00:25

No za brak danych maszyny powinieneś dostać ostrzeżenie, a tyle piszemy na ten temat...
Dlaczego żądamy numerów seryjnych i roczników produkcji?
Podawanie jak największej ilości danych o maszynie jest wymagane z prostej przyczyny:
ułatwia to identyfikację maszyny, szczegółów jej budowy, dobranie odpowiednich schematów i katalogów. Jest to o tyle ważne, że czasem bardzo podobne z zewnątrz sprzęty są wyposażone w zupełnie inne podzespoły, silniki, pompy czy elektronikę...
Specjalista czy inny użytkownik mający wam pomóc musi wiedzieć jak zbudowana jest maszyna by udzielić porady.
Z tego samego powodu potrzebny jest dokładny opis awarii zawierający maksimum szczegółów w tym podanie czasu wystąpienia awarii, częstotliwości występowania objawów oraz co je wywołuje.
Posty w formie "POMOCY, JCB - PROBLEM Z JAZDĄ" w dziale ŁADOWARKI nie mówią nic...
Natomiast: "JCB, TELESKOP, SŁABO JEDZIE DO PRZODU JAK JEST ZAGRZANA" pozwoli udzielić dokładnej porady...
Dlaczego? Bo klasyczna mała ładowarka przegubowa ma zazwyczaj hydrostat a teleskop tej marki jest wyposażony w mechaniczną skrzynię, w pierwszym przypadku problem może sprawiać zawór nadmiarowy, w drugim zużyta pompa skrzyni albo zawór rewersu... To nie wszystko, w niektórych markach teleskop może być wyposażony w jedno lub drugie rozwiązanie a rozróżnić je można jedynie po oznakowaniu modelu i rozmiarze np CAT TH210 (jednobiegowy hydrostat) i TH330 (4 biegowa skrzynia i zmiennik).
Przykładów jest wiele również w innych maszynach np koparkach, egzemplarze tego samego modelu mogą mieć zupełnie różne silniki w zależności od rynku sprzedaży czy wyposażenia.
Te informacje zakodowane są w pełnym numerze seryjnym...

Stosowanie się do tych zaleceń pomaga udzielić wam SZYBCIEJ i DOKŁADNIEJ pomocy oraz ułatwi skorzystanie z już udzielonych informacji następnym użytkownikom.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Jak rozebrać siłowniki.Czy są jakieś ukryte zabezpieczen

Postprzez tomi4a » 24 Lut 2015 18:06

No to temat załatwiłem. Mój NH jest z 2008 roku aby rozkręcić siłownik należy wydłubać gumowe koreczki a następnie dużym kluczem delikatnie kręcić w lewo jednocześnie delikatnie podwadzić drucik wychodzący podczas kręcenia nakrętką. jeden siłownik poszedł ładnie kręcąc wyszedł cały drucik i tylko wysunąć tłoczysko z nakrętką. Nakrętka nie posiada gwintu. z 2 siłownikiem było trochę więcej zabawy nalezało pomóc drucikowi poprzez ciągnięcie go jakimiś kleszczykami jednocześnie obracając nakrętką.

tomi4a
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 06 Wrz 2014 07:46
  • Miejscowość: Rzeszów

Maszyna: JCB 3CX 2010
Wacker Neuson EZ28 2016

Firma: -


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej