Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Po naprawie wtrysków, świeci się ciągle kontrolka STOP

21 Mar 2015 16:52

Marka i model maszyny: NH b115 2008

Witam,
Jakiś czas temu silnik bardzo głośno pracował i nierówno. Mechanik stwierdził iż przyczyną mogą być wtryski. Wszystkie podobno "ciekły" zostały naprawione i zamontowane. Po zamontowaniu i odpaleniu silnika po jakimś czasie zapala się kontrolka "STOP" a więc błąd krytyczny. Ale koparka działała dobrze. Dziś jadąc zaczęła dziwnie pracować, pod obciążeniem gasła. Gdy podniosłem łyżkę do góry, gaśnie.

Co może być przyczyną?
Czy jest ktoś w woj. Swiętokrzyskim kto operuje ewentualnie komputerem by zczytać ten błąd i doprowadzić ją do ładu?

Po naprawie wtrysków, świeci się ciągle kontrolka STOP

22 Mar 2015 01:03

Jaki typ układu wtryskowego ma ta maszyna?

Re: Po naprawie wtrysków, świeci się ciągle kontrolka STOP

22 Mar 2015 10:41

mechanior napisał(a):Jaki typ układu wtryskowego ma ta maszyna?

Zapewne common rail.

Po naprawie wtrysków, świeci się ciągle kontrolka STOP

22 Mar 2015 13:04

Pytanie kto i jak naprawiał te wtryski?

Re: Po naprawie wtrysków, świeci się ciągle kontrolka STOP

22 Mar 2015 16:45

Witam,
Common rail.

Wtryski naprawiał gość który w okolicy jest najlepszy w tym fachu "podobno". Podobno wszystkie lały, koszt naprawy wtrysków 2,5 tys.

Po naprawie wtrysków, świeci się ciągle kontrolka STOP

22 Mar 2015 17:05

No każdy twierdzi że oddał do naprawy do fachowca tylko jakoś wszyscy nie wiedzieć czemu boją się podać dane.
Jeszcze nie przeczytałem na tym forum: "oddałem do paproka bo chciałem zaoszczędzić", zawsze twierdzicie że naprawy wykonali znawcy a kończy się tak jak zwykle.
Kto montował wtryski? Sprawdzał ktoś ciśnienie na szynie CR? Podpiął jakieś urządzenie diagnostyczne umożliwiające odczyt parametrów pracy czy błędy powodujące wyświetlanie alarmu?

Re: Po naprawie wtrysków, świeci się ciągle kontrolka STOP

28 Mar 2015 06:14

mechanior napisał(a):Pytanie kto i jak naprawiał te wtryski?



o to samo chciałem zapytać.
Wyślij odpowiedź