wibako

Pali się kontrolka niskiego ciśnienia oleju przekładniowego.

Pali się kontrolka niskiego ciśnienia oleju przekładniowego.

Postprzez Kvaz » 13 Sie 2015 17:31

Marka i model maszyny: New Holland LB 75.B

Witam :) Problem wygląda następujaco. Podczas pracy zapaliła się kontrolka niskiego ciśnienia oleju przekładniowego i paliła się przy każdym uruchomieniu maszyny (8 h pracy nie ciągłej). Poziom oleju w skrzyni jest trochę wiekszy niż max (nie ja go dolewałem). Maszyna nie straciła mocy na kołach. W czym może być problem? Moim zdaniem może to wina samego czujnika. Gdzie znajduje sie owy czujnik? Rozmawiałem na ten temat z drugim operatorem w firmie i ten stwierdził, że może to być wina pompy bo UWAGA :!: , UWAGA :!: tylny osprzęt stracił na mocy. Moim zdaniem pomylił chyba pompy :lol: Co mogło ulec zużyciu lub ewentualnemu uszkodzeniu, że tylni osprzęt stracił ową moc?

Przepraszam za ewentualne błędy lub pomyłki odnośnie mechaniki koparko - ładowarek, ponieważ dopiero "raczkuje :wink: " odnośnie mechaniki w/w maszyn :) Dzięki za poświęcony czas na przeczytanie i ewentualne odpowiedzi, które rozwieją moje pytania :)
Ostatnio edytowany przez MARIO/MECALAC, 13 Sie 2015 20:55, edytowano w sumie 1 raz
Powód: KOLOR CZERWONY JEST TYLKO DLA ADMINISTRACJI !!! Proszę się zapoznać z regulaminem
Kvaz

Awatar użytkownika
Kvaz
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 11 Sie 2015 17:42

Maszyna: New Holland LB 75.B
Massey Ferguson 50H

Firma: ECHO


Reklama

simmet

Pali się kontrolka niskiego ciśnienia oleju przekładniowego.

Postprzez bundi » 19 Sie 2015 21:46

Kolego, czy po dodaniu gazu kontrolka gasła? Jeżeli, tak to masz walnięty czujnik. Miałem podobny problem w swojej NH B115B z powershiftem. Czujnik orginalny nabyłem w HKL za jakieś 300pln ( może ciut taniej). Czujnik u mnie znajduję się pod kabiną na górze skrzyni. Bardzo kulawy dostęp do niego. Trochę gimnastyki i da się zrobić.
Veni Vidi Excavatus

bundi
Operator

  • Posty: 275
  • Rejestracja: 25 Sty 2008 20:10
  • Miejscowość: Twierdza Wrocław
  • Pochwały: 6

Maszyna: New Holland B115B
Wacker Neuson 1703

Firma: usługowa


Pali się kontrolka niskiego ciśnienia oleju przekładniowego.

Postprzez Kvaz » 23 Sie 2015 14:08

Kontrolka gasła przy dodaniu gazu ale nie zawsze. Przez tydzień pracy maszyny cały czas się paliła (tydzień największych upałów w sierpniu) i ten ostrzegawczy dźwięk. Problem ustąpił sam jak pogoda się ochłodziła. Pytanie czy może to być także wina temperatury otoczenia iż olej przekładniowy robi się rzadszy i czujnik reaguje na to jak na niskie ciśnienie?
Kvaz

Awatar użytkownika
Kvaz
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 11 Sie 2015 17:42

Maszyna: New Holland LB 75.B
Massey Ferguson 50H

Firma: ECHO


Pali się kontrolka niskiego ciśnienia oleju przekładniowego.

Postprzez mechanior » 24 Sie 2015 14:26

No nie powinno być tak że temperatura otoczenia wpływa na lepkość oleju... oczywiście dużo zależy od tego co i jakiej jakości masz wlane do maszyny.
Czujnik może być walnięty w taki sposób że stracił dokładność i zbyt wcześnie się włącza.
Całkowitą pewność da albo wymiana na nowy albo - co polecam - pomiar ciśnienia w trakcie występowania objawów.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Pali się kontrolka niskiego ciśnienia oleju przekładniowego.

Postprzez bundi » 24 Sie 2015 21:17

Od jak dawno występuje ta usterka? Im dłużej jeździsz z walniętym czujnikiem tym bardziej wariuje. U mnie na początku gasł po dodaniu gazu. Po sprawdzeniu ciśnień okazało się, że to wina czujnika. Jeździłem z takim uszkodzonym jakiś czas, aż w końcu miałem serdecznie dość tego wyjca i go wymieniłem. Faktycznie po nagrzaniu maszyny w gorący dzień włączał się bardzo często.
Veni Vidi Excavatus

bundi
Operator

  • Posty: 275
  • Rejestracja: 25 Sty 2008 20:10
  • Miejscowość: Twierdza Wrocław
  • Pochwały: 6

Maszyna: New Holland B115B
Wacker Neuson 1703

Firma: usługowa


Pali się kontrolka niskiego ciśnienia oleju przekładniowego.

Postprzez Kvaz » 06 Wrz 2015 13:37

Wie ktoś może, który bezpiecznik wyciągnąć żeby wyłączyć kontrolke lub sam sygnał dźwiękowy?
Kvaz

Awatar użytkownika
Kvaz
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 11 Sie 2015 17:42

Maszyna: New Holland LB 75.B
Massey Ferguson 50H

Firma: ECHO


Pali się kontrolka niskiego ciśnienia oleju przekładniowego.

Postprzez mechanior » 06 Wrz 2015 19:23

Bezpiecznik zazwyczaj odpowiada za grupę odbiorników więc jak wyjmiesz ten odpowiedzialny za alarm to pewnie nie będzie się dało odpalić maszyny :faja:
Poza tym alarm jest po to by alarmował... nie sądzisz? Usuń usterkę zamiast drutować maszynę.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Pali się kontrolka niskiego ciśnienia oleju przekładniowego.

Postprzez bundi » 06 Wrz 2015 21:06

Jak chcesz uprawiać druciarstwo, odkręć boczną konsolę i pod nią znajduje się brzęczek. Wypnij kabel i po temacie.Jednak po tym zabiegu pozbawisz się sygnału jakiegokolwiek ostrzeżenia.
Pytanie tylko czy warto dla 300pln i max 2h dla średnio rozgarniętej osoby aby wymienić czujnik?
Veni Vidi Excavatus

bundi
Operator

  • Posty: 275
  • Rejestracja: 25 Sty 2008 20:10
  • Miejscowość: Twierdza Wrocław
  • Pochwały: 6

Maszyna: New Holland B115B
Wacker Neuson 1703

Firma: usługowa


Pali się kontrolka niskiego ciśnienia oleju przekładniowego.

Postprzez Kvaz » 07 Wrz 2015 06:15

Wymiana zależy od firmy. Usterk czujnik zgłosiłem już jakiś miesiąc temu i jak do tej pory firma się nie kwapi z zakupem nowego czujnika. A ja nie mam zamiaru dokładać do czyjegoś interesu (co innego jeśli maszyna była by moja prywatną własnością). Firma dopiero zamówiła opony, o które się prosiłem od pół roku bo stanęła przed groźba iż maszyna nie będzie zarabiać (szlak trafił przednią oponę). A od ładnych 2 lat (relacja drugiego operatora) pali się kontrolka niskiego poziomu oleju silnikowe i też była zgłaszana usterka czujnika nawet kilka krotnie i jest dalej. Więc dla komfortu pracy wolę zdrutować maszynę bo jak narazie innego wyboru nie mam.
Kvaz

Awatar użytkownika
Kvaz
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 11 Sie 2015 17:42

Maszyna: New Holland LB 75.B
Massey Ferguson 50H

Firma: ECHO


Pali się kontrolka niskiego ciśnienia oleju przekładniowego.

Postprzez mechanior » 07 Wrz 2015 17:45

Wybór jest - maszyna jest uszkodzona, dalsza praca jest nie możliwa ze względu na ryzyko że jednak kontrolka pokazuje prawdę i nie ma odpowiedniego ciśnienia w skrzyni, więc istnieje zagrożenie że skrzynia się rozsypie a naprawa będzie liczona już nie w stówkach tylko w tysiącach i to nie 2-3 ale grubo, może nawet ze 20.000 i więcej.
Po kilku takich sugestiach w kierunku właściciela (najlepiej przy świadkach a nawet na piśmie) zazwyczaj zdrowy rozsądek zwycięża, dodatkowo masz dupochron w przypadku gdyby jednak coś się posypało... znam kilka takich przypadków gdy przez zasadę "świętego spokoju" i uległość wobec zwierzchników operatorzy pożegnali się z pracą a nawet zostali obciążeni materialnie za usterki...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Pali się kontrolka niskiego ciśnienia oleju przekładniowego.

Postprzez Kvaz » 10 Wrz 2015 20:21

Nawet jeśli groźba rozsypania się skrzyni była by realna i zgłoszona właścicielowi nawet na piśmie to podejrzewam, że nic by to nie zmieniło i zostalo by to dopiero wymienione jak by się maszyna "rozkraczyła" i odmówiła dalszej współpracy. Narazie przesiadłem się na MF 50H jest trochę głośniej w kabinie i ma mniej mocy ale nie ma bynajmniej dyskoteki :lol: w kabinie. Myślę, że temat jest już do zamknięcia. Dzięki za poświęcony czas :)
Kvaz

Awatar użytkownika
Kvaz
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 11 Sie 2015 17:42

Maszyna: New Holland LB 75.B
Massey Ferguson 50H

Firma: ECHO


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej