wibako

Fiat-Hitachi FB 110 ciężko odpala

Fiat-Hitachi FB 110 ciężko odpala

Postprzez michal2 » 07 Gru 2015 18:16

Witam. Mam problem z koparko-ładowarką Fiat-Hitachi FB 110. Czy jest jakaś opcja żeby na czas rozruchu dołączyć Hydraulikę żeby koparka nie miała problemów z odpalaniem, bo u mnie jest masakra czasami zakręci 2 razy i rozrusznik nie kręci bo nie ma siły, był regenerowany rozrusznik a akumulator ma 1 tydzien i dalej ten sam problem mi się też wydaje że olej gesty i nie ma siły tyle żeby pompa olejowa ciągnęła gęsty olej i dlatego odrazu się rozładowywuje po 2 obrotach... a druga sprawa też zobaczę świecę płomieniową może ona tez nie tryka i nie zaskakuje od razu... i czy możliwe żeby pompa wtryskowa nie podawała paliwa odpowiedniej ilości? Pozdrawiam.

michal2
Fizol

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 07 Gru 2015 18:04
  • Miejscowość: Wrocław

Maszyna: Fiat Hitachi FB 110 czyli New Holland LB 110 :D

Firma: Gospodarstwo rolne


Reklama

simmet

nh lb110 ciężko odpala

Postprzez mechanior » 07 Gru 2015 20:49

Gdyby było konieczne odpinanie hydrauliki na czas odpalania to producent maszyny by to uwzględnił w jej konstrukcji.
Przyczyn utrudnionego odpalania może być wiele i zawsze jest to usterka lub wynik nieprawidłowej eksploatacji.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: nh lb110 ciężko odpala

Postprzez michal2 » 08 Gru 2015 01:25

niestety jak kupowaliśmy to już był taki problem, lecz wtedy było ciepło i jeszcze nie było problemów, miesiąc po kupnie jak temperatura sporo spadła to pojawił się problem, a przez ten miesiąc mało co eksploatowaliśmy koparko ładowarkę.

michal2
Fizol

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 07 Gru 2015 18:04
  • Miejscowość: Wrocław

Maszyna: Fiat Hitachi FB 110 czyli New Holland LB 110 :D

Firma: Gospodarstwo rolne


nh lb110 ciężko odpala

Postprzez mechanior » 08 Gru 2015 21:33

Wiesz dlaczego nie powinno się podpinać pod cudze tematy? Między innymi dlatego że nie podałeś żadnej informacji na temat swojej maszyny i chcesz jakiejś pomocy. "MAM TAKI SAM PROBLEM..." zdanie klucz na forum.
Niestety nie jesteśmy wróżkami a nasze porady są tak dobre jak WASZ opis problemu...
Rocznik, silnik, układ paliwowy, numer seryjny a najpierw JAKA DO !!#&*@!! MASZYNA?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: nh lb110 ciężko odpala

Postprzez michal2 » 09 Gru 2015 02:34

Przepraszam Was Najmocniej :-) jestem tutaj nowy :-) już mówię Fiat-Hitachi FB 110 made by New Holland LB 110 :-) rok produkcji 1999 silnik New Holland ale to jest na licencji IVECO, układ paliwowy? Pompa wtryskowa z wtryskami bezpośrednimi. Nr seryjny? nie wiem teraz lecz jutro sprawdzę. Co do układu paliwowego jest na tych takich dziadowskich rurkach metalowych z oliwkami jako uszczelkami, lecz zostało to przerobione na tradycyjny układ końcówki okrągłe w które wkłada się śruby z dziurkami przez które leci paliwo z uszczelniaczami w postaci podkładek miedzianych. Pompka ręczna została założona nowa. Rozrusznik także został założony nowy lecz nie dawał rady i zregenerowałem oryginalny rozrusznik który dawał radę tylko jak było ciepło jak jest zimno to nie ma siły zakręcić. Filtry paliwowe, olejowe i powietrza są pozakładane nowe. Paliwo lane ze sprawdzonej stacji. Wczoraj zamówiłem nową świecę płomieniową a więc na dniach powinna przyjść żebym był pewny że ona też jest sprawna. Problem jest taki że Koparko ładowarka Fiat-Hitachi FB 110 nie chce odpalać jak są zimniejsze dni, znaczy to jak jest poniżej 15 stopni C. Jak jest Ciepła po odpaleniu przy drugim akumulatorze 175 Ah i prostowniku z funkcją start oraz małą ilością samostartu to potem do puki nie ostygnie to odpala dobrze. Dodam jeszcze że ma zamontowaną grzałkę płyny chłodniczego lecz nie oryginalną w bloku lecz na wężu idącym od chłodnicy to pompy wody. Jeśli będzie taka potrzeba to założę nowy temat lecz nie chce zaśmiecać forum. Pozdrawiam i przepraszam jeśli kogoś wcześniej uraziłem swoim zachowaniem.

michal2
Fizol

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 07 Gru 2015 18:04
  • Miejscowość: Wrocław

Maszyna: Fiat Hitachi FB 110 czyli New Holland LB 110 :D

Firma: Gospodarstwo rolne


Fiat-Hitachi FB 110 ciężko odpala

Postprzez peckiel » 09 Gru 2015 16:26

Jeśli będzie taka potrzeba to założę nowy temat lecz nie chce zaśmiecać forum

Już nie musisz zakładać nowego tematu. Wydzieliłem posty dotyczące twojego problemu do nowego tematu. Pamiętaj o przeczytaniu regulaminu przed napisaniem postu.
Nie musisz przepraszać, postawisz flaszkę albo odrobisz w polu :mrgreen:
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: Fiat-Hitachi FB 110 ciężko odpala

Postprzez michal2 » 09 Gru 2015 19:45

w polu cały czas odrabiam - prowadzę gospodarstwo rolne, koparko ładowarka na owym gospodarstwie pracuje ale miło by było jak była by sprawna :-)

NR seryjny 031012324

model/techtype 699511720

to też nie wina świecy płomieniowej gdyż założyłem nową i nie widać poprawy, dalej koparka nie chce odpalić.

michal2
Fizol

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 07 Gru 2015 18:04
  • Miejscowość: Wrocław

Maszyna: Fiat Hitachi FB 110 czyli New Holland LB 110 :D

Firma: Gospodarstwo rolne


Fiat-Hitachi FB 110 ciężko odpala

Postprzez peckiel » 09 Gru 2015 19:50

w polu cały czas odrabiam - prowadzę gospodarstwo rolne, koparko ładowarka na owym gospodarstwie pracuje ale miło by było jak była by sprawna

Fakt. Nie zauważyłem w opisie profilu. Taki żart dałem :piwo:
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Fiat-Hitachi FB 110 ciężko odpala

Postprzez dawidg2 » 10 Gru 2015 11:21

A ruszaj przy odpalaniu jakąś funkcją i sprawdź efekt i się nim podziel czy tak samo jest czy lepiej.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Fiat-Hitachi FB 110 ciężko odpala

Postprzez WN-TECH » 10 Gru 2015 19:25

masa jest za słaba.u jednego widziałem 2ie równolegle połączone 120stki (bo jest miejsce i da się :wall: ) i tez ledwo dawały rade to na zimnym zapalić. po wyczyszczeniu kabli jeden akumulator wystarczył.
serwis maszyn budowlanych.
tel 785939252

WN-TECH
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 08 Sie 2013 21:13
  • Miejscowość: kielce
  • Pochwały: 12

Fiat-Hitachi FB 110 ciężko odpala

Postprzez michal2 » 10 Gru 2015 20:48

co do masowewgo to może być bo mam wyłącznik masy wstawiony jakiś niby porządny jako tako ale może on nie przepuszcza prądu tak jak powinien... :-) sprawdzę jutro, ale też żeby sobaczyć czy trzyma ciśnienie na pompie i wtryskach to 1 wtrysk wystawiliśmy na zewnątrz i zobaczy się czy będzie robił mgiełkę od razu czy po kilku, kilkunastu obrotach to będziemy wiedzieli czy czepiać się pompy czy czegoś innego :-) dodam że jak wyciągnęliśmy ten 1 wtrysk na zewnątrz to robił mgiełkę od razu przy obrocie i odpalonym silniku. Pozdrawiam.
co do Hydrauliki czy może gdzieś trzyma też jutro sprawdzę. :-)

michal2
Fizol

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 07 Gru 2015 18:04
  • Miejscowość: Wrocław

Maszyna: Fiat Hitachi FB 110 czyli New Holland LB 110 :D

Firma: Gospodarstwo rolne


Fiat-Hitachi FB 110 ciężko odpala

Postprzez mechanior » 10 Gru 2015 22:27

Nie należy wiązać TRUDNEGO OBRACANIA SILNIKIEM z układem wtryskowym...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Fiat-Hitachi FB 110 ciężko odpala

Postprzez michal2 » 11 Gru 2015 01:22

dla tego tak ponieważ chcę sprawdzić czy gdzieś pompa czasami nie traci ciśnienia i czy może kręci ciężko i nie chce zaskoczyć bo nie ma paliwa w pompie lub układzie wtryskowym dla tego chcę zobaczyć czy od razu przy 1 obrocie podaje paliwo, robi mgiełkę. A też nie chcemy demontować pompy i oddawać do regeneracji jeżeli nie zostanie sprawdzona na miejscu. A jeżeli nie należy wiązać trudnego kręcenia z układem wtryskowym to co polecasz Mechanior?

michal2
Fizol

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 07 Gru 2015 18:04
  • Miejscowość: Wrocław

Maszyna: Fiat Hitachi FB 110 czyli New Holland LB 110 :D

Firma: Gospodarstwo rolne


Fiat-Hitachi FB 110 ciężko odpala

Postprzez michal2 » 12 Gru 2015 19:08

działa :-) nowe kable od akumulatora, wyeliminowanie wyłącznika masowego i przekaźniki odpowiedzialne za odpalanie zrobiły swoje :-D nooo i wcześniej wyeliminowanie miejsc w których mogła Kop-ład łapać fałszywe powietrze i nowy aku i świeca płomieniowa nowa i nowe filtry, elektrozawór też może miały dużo wpływu na to :-) dzięki za wszystkie podpowiedzi :-)

michal2
Fizol

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 07 Gru 2015 18:04
  • Miejscowość: Wrocław

Maszyna: Fiat Hitachi FB 110 czyli New Holland LB 110 :D

Firma: Gospodarstwo rolne


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej