wibako

NEW HOLLAND 115 opinie, wady, zalety

NEW HOLLAND 115 opinie, wady, zalety

Postprzez zibi75x » 22 Sty 2010 19:29

Proszę o rzetelne wpisy , może uda sie zebrać konkrety w jednym miejscu. Oczywiście jeżeli chodzi o Fiata FB 200 i Case 695 to też zapraszam....
Na początek zastanawia mnie ogrzewanie przedniej szyby , bo coś nie zauważyłem czy takowe istnieje .....
Ostatnio edytowany przez zibi75x, 23 Sty 2010 17:00, edytowano w sumie 1 raz

zibi75x
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 25 Lis 2009 21:57
  • Miejscowość: Dolny Śląsk

Reklama

simmet

Re: NEW HOLLAND 115 OPINIE , WADY , ZALETY

Postprzez bundi » 23 Sty 2010 15:56

zibi75x napisał(a): Na początek zastanawia mnie ogrzewanie przedniej szyby , bo coś nie zauważyłem czy takowe istnieje .....

Nie ma też podgrzewanej tylnej szyby i lusterek aha i fotel operatora też nie jest podgrzewany :mrgreen:

Ogólnie maszynka daje radę.
Do wad wg mnie zaliczam: mało schowków na narzędzia, brak regulacji szybkości wycieraczek (silniczki od wycieraczek padają),

bundi
Operator

  • Posty: 275
  • Rejestracja: 25 Sty 2008 20:10
  • Miejscowość: Twierdza Wrocław
  • Pochwały: 6

Maszyna: New Holland B115B
Wacker Neuson 1703

Firma: usługowa


Postprzez zibi75x » 23 Sty 2010 19:11

BUNDI
Czyli co , jak szyba jest oblodzona to nie ma możliwości tego roztopić ( w CASE 580 GT z 86 r nadmuch na szybę jest). To fatalnie , i jak dajesz radę ?

zibi75x
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 25 Lis 2009 21:57
  • Miejscowość: Dolny Śląsk

Postprzez bundi » 24 Sty 2010 15:27

zibi75x napisał(a):BUNDI
Czyli co , jak szyba jest oblodzona to nie ma możliwości tego roztopić ( w CASE 580 GT z 86 r nadmuch na szybę jest). To fatalnie , i jak dajesz radę ?


Nie kolego nie zrozumiałeś mojej ironii. Chodziło mi o podgrzewanie elektryczne jak w samochodach :mrgreen:
Nawiewy masz na przód (bodajże 4) i tył. W skrzynce na narzędzia mam skrobaczkę, więc jakoś daję radę :faja:

bundi
Operator

  • Posty: 275
  • Rejestracja: 25 Sty 2008 20:10
  • Miejscowość: Twierdza Wrocław
  • Pochwały: 6

Maszyna: New Holland B115B
Wacker Neuson 1703

Firma: usługowa


Postprzez zibi75x » 24 Sty 2010 18:18

No faktycznie nie zrozumiałem , to jak dla mnie wszystko jest ok. a co do wycieraczek to jedna prędkość mi nie przeszkadza , a ew. awarie to raczej wina kiepskiej jakości tych silniczków ......

zibi75x
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 25 Lis 2009 21:57
  • Miejscowość: Dolny Śląsk

Postprzez Gieszczu » 24 Sty 2010 23:12

Maszynka jest w porządku. :D

Gieszczu
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 21 Maj 2007 22:33

Postprzez operatorX » 02 Lut 2010 20:19

Do wad wg mnie zaliczam: mało schowków na narzędzia, brak regulacji szybkości wycieraczek (silniczki od wycieraczek padają),


Czy to tyle wad? Według mnie cena tych maszyn jest naprawdę dobra, kosztuje 40-60 tys mniej od 4CX

operatorX


Postprzez Seba350 » 21 Lut 2010 17:36

Nawiewy na szybe sa,ogrzewanie dziala dobrze :)
Fiat-Kobelco FB200.2
Hanomag 55D

Seba350
Fachoperator

  • Posty: 726
  • Rejestracja: 21 Lut 2010 17:31
  • Miejscowość: wlkp
  • Pochwały: 12

Postprzez mechanior » 21 Lut 2010 23:50

operatorX napisał(a):Czy to tyle wad? Według mnie cena tych maszyn jest naprawdę dobra, kosztuje 40-60 tys mniej od 4CX


jaka cena taka maszyna
NH są delikatniejsze i bardziej awaryjne niż czołówka rynku, na ich niekorzyść zdecydowanie przemawia brak serwisu zarówno fabrycznego jak i wtórnego,
w temacie dyskutujecie o nawiewach i duperelach a wydaje mi się że nie o to chodzi w maszynie
pytasz o CASE 695 więc zamieszczę swoją opinię:
żabojady jeszcze muszą się dużo nauczyć choć jakość wykonania zadowala, niestety zastosowane rozwiązania kuleją, elektronika pada, współpraca poszczególnych elementów też... (sterowniki skrzyń ZF)

Gieszczu napisał(a):Maszynka jest w porządku. :D

masz 428B i NH wypowiedz się odrobinę szerzej w temacie....
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez zibi75x » 22 Lut 2010 18:20

mechanior napisał(a):w temacie dyskutujecie o nawiewach i duperelach a wydaje mi się że nie o to chodzi w maszynie

Kolego maszynka może być najmocniejsza ale jak nic nie widać bo szyba zaparowała to i tak nic nie zrobisz . a tak wogóle to jeżeli temat Cię drażni to niezatrzymuje.... Pozdro..

zibi75x
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 25 Lis 2009 21:57
  • Miejscowość: Dolny Śląsk

Postprzez mechanior » 22 Lut 2010 23:30

czy widziałeś kiedyś maszynę z oszkloną kabiną bez nawiewów ??
ja co prawda widziałem ale po prostu gościu założył sobie do gołego takeuchi kabinę a maszyna nie byłą wyposażona w ogrzewanie, w przypadku seryjnych maszyn to obowiązkowe wyposażenie tak jak ROPS, pasy i wycieraczki

gdyby mnie temat drażnił to bym się nie wypowiadał bo nie kręci mnie nabijanie licznika postów na przebijaniu się durnymi tekstami

może rzeczywiście zareagowałem trochę przesadnie nerwowo, sens mojej wypowiedzi miał raczej stwierdzać iż brak nawiewów jest NIEMOŻLIWY a nie NIE WAŻNY
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez zibi75x » 23 Lut 2010 18:44

OK nic się nie stało, ja z kolei pytałem o to bo akurat coś mi sie nie rzuciło w oczy czy jest taki nawiew. A przy okazji to w niektórych maszynkach jest z tym bidnie, ale widziałem że na przykład Terex 860 sx ma bardzo dużo nawiewów. pozdro...
Ostatnio edytowany przez zibi75x, 27 Lut 2010 23:13, edytowano w sumie 1 raz

zibi75x
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 25 Lis 2009 21:57
  • Miejscowość: Dolny Śląsk

Re: NEW HOLLAND 115 opinie, wady, zalety

Postprzez wyspa » 11 Kwi 2011 18:11

Witam rozglądam się za kupnem równo kołówki, miałem Cata 434e fajna maszyna ale powiedzmy se szczerze droga. Dziś oglądałem właśnie NH 115 i tak może maszyna z wyglądu nie porywa, kabina nie jest jakaś super piękna, ale to nie o to chodzi w koparce żeby wyglądała tylko robiła co ma robić (różnica w cenie jest taka że można sobie za nią kupić np. M3 żeby nie patrzeń na koparke :lol: ) . Piszecie że jest bardziej wadliwa od Cata czy JCB, ale znowu inni mi cały czas gadali że 434e to też nieudana konstrukcja i często się psuje (u mnie straszne rzeczy się nie działy). Może by ktoś napisał poprostu co w niej jest do dupy, a co jest ok. NH ma jeden dorby plus, powiedziałem że potrzebuje koparki w ciągu miesiąca, a oni że do końca tygodnia będzie u mnie na placu :woot: , gdzie na Cata czekałem 4 miesiące. Poza tym przednia łycha 1,2 m3, a Cat 1,03. Cat ok. 95km, NH 110km.

Widziałem, że mechanior pisałeś w temacie o Volvo, że przedni most jest bardzo wątły, ja też to odrazu zauważyłem, ale handlowiec NH mnie zapewniał że jeszcze do 2005 mosty NH montowano w Catach. Więc nie wiem co o tym myśleć.
Sprzedaż kręgów i przepustów betonowych.
Usługi budowlane woj. Podlaskie. Tel 603849552

Awatar użytkownika
wyspa
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 15 Maj 2008 13:12
  • Miejscowość: Podlaskie

Maszyna: Cat 434E


Re: NEW HOLLAND 115 opinie, wady, zalety

Postprzez dandi » 11 Kwi 2011 21:24

witam
Posiadam dwa NH, jeden lb110b 2005r , drugi b115b 2008 r. Uważam, że nie ma sie czego czepiać tych maszyn (zwłaszcza jeśli porównamy ceny).
Mniejszy ma nastukane 5500mtg i jak na razie bez poważniejszej awarii - wymieniona pompka paliwowa
115 ma 1500 mtg - padły pompowtryski (niestety operator nie zauważył że komputer pokazuje wode w paliwie), a ostatnio poszlo uszczelnienie silownika skrętu (opisywałem na forum)- którego do tej pory i tak nie kupiłem :? , silniczek wycieraczek na gwarancji i dwa razy stacyjka.
Ja osobiście jestem zadowolony z tych maszyn.
Jak się dba tak się ma :D
Czy to będzie Cat czy JCB jak bedzie gówniany operator to się wszystko rozpitoli :faja:
Pozdrawiam
Daniel

dandi
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 27 Gru 2010 23:41
  • Miejscowość: Piotrków Tryb
  • Pochwały: 1

Maszyna: Atlas 1404,1605M
Terex 160TW
Hydrema i inne

Firma: Firma PROSPOL


Re: NEW HOLLAND 115 opinie, wady, zalety

Postprzez mechanior » 12 Kwi 2011 00:08

handlowiec do szkolenia bo to TYLNE MOSTY NEW HOLLAND a właściwie FORD były montowane w CATach a teraz te same zakładają do CASE
przednie mosty w LB 115 B to lichy shit z CARRARO niby w 434E też CARRARO ale jakoś ze 2 razy grubsze !!

pojemność łyżki jest (albo ma być) wynikiem wyliczeń wytrzymałości, a nie wyobraźni marketingu
jeśli na łychę wrzucisz 200-300 kg więcej (to te niespełna 200L pojemności) a most jest delikatniejszy to zaraz masz pozrywane śruby mocowania koła talerzowego albo padnięte łożyska sworzni zwrotnic

i w sumie może nawet podobała by mi się ta maszyna gdyby nie fakt że to 100% CASE 695 z przekombinowaną skrzynią
żadna koparko-ładowarka jednoramowa z równymi kołami nie jest moim zdaniem warta swojej ceny
nie widzę też wartej tej ceny przewagi nad zwykłą maszyną w codziennej eksploatacji, zwłaszcza że za taką maszynę stawki są identyczne jak za zwykłą
nie podlega też dyskusji że CAT ma chyba najmniejsze doświadczenie w tym gatunku, były już WB97 były 4CX i kilka innych, teraz CAT dołączył szczęśliwie lub nie do swojej oferty takie maszyny, bo nie mieli wyjścia

ciekawe że woda w paliwie zamordowała pompowtryski mimo ostrzeżeń i ciekawe że w tej maszynie są pompowtryski a nie CR
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: NEW HOLLAND 115 opinie, wady, zalety

Postprzez Marcindrze » 12 Kwi 2011 07:50

Mechanior wszystko wyjasnił odnosnie mostów. To co opowiadaj przedstawiciele danej marki to nieraz odbiega od prawdy. Mnie przedstawiciel straszył co poruszałem na forum ze jak kupie maszynie gdzie indziej niz z B-M to nie beda uznawac gwarancji i nie dostane zwrotu o dofinansowanie. Dofinansowanie otrzymałem odnosnie gwarancji to pokazałem panu z działu serwisu deliverke -gwarancje fabryczną i spokojnie wprowadził ja do systemu. Serwis wykonywał przeglady pierwszy na moje zyczenie po 100h zleciłem wymianie oleju w silniku. Następne co 500 i chłopaki z CATA przyjechali na kolejne przeglądy 1000, 1500. Okazało sie ze jest jakas tam wada siłownika i też mi wymienili po 400 h zaczeło cieknac ze skrzyni wymiana zimeringu oleju i filtra. Podpisałem raport napraw i wsio nie płace za naprawy bo to wszystko na gwarancji płaciłem natomiast za materiały do przeglądu i dojazd chłopaków z BM i tak powinno byc. Odnosnie mostów w NH padaj często tulejki na zwrotnicach jak ktos mocno przeciąza most oraz wycieku oleju ze zwolnicy jak ktos nie zobaczy to mieli cała przekładnie planetarna. Czesto padaj zasilające pompki paliwa. Odnosnie kopaczek na równych kołach to kolego po co ci 110 KM które pija niemiłosiernie. Koparko ładowarki na równych kołach kupuja duze firym w ciezki teren. Jak paliwo bedzie po 6 złociszy to niektórzy przyjda po rozum a nie bo musze miec wiekasza jak sasiad. Ja mam CATY na małych kołach i daja rade a jak nie to nic na siłe. Jedna firma robiła wszystko na chama w błocie JCB jebały sie a kierownik robic i okazało sie ze kanaliza do poprawki a w hali beton do wymiany straty 1mlm 500 tys

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


Re: NEW HOLLAND 115 opinie, wady, zalety

Postprzez wyspa » 12 Kwi 2011 13:52

Nie chce się tu kłócić o to czy koparka na równych kołach jest lepsza czy nie, bo tego jeszcze nikt chyba nie rozstrzygną, a temat jest nie o tym. Każdy patrzy do czego mu jest sprzęt potrzebny, ale powiem wam że mam teraz taką robotę na której robią u mnie 2 wynajęte 4cx w totalnym bagnie i ida jak burza, ale któregoś razu były zajęte i przyjechał koleś 3cx 2010r i nabrał łychę żwiru wjechał w błoto skręcił koła i przód siedział na moście. Gdzie 4cx nawet nie stękną. Każdemu jest potrzebna inna koparka ja większość roboty robię u siebie bo mam firmę budowlaną, a na wynajem jeżdżę jak nie mam co robić, gdybym więcej czasu robił na wynajem to na pewno na małych kołach i jak najtańsza, ale jestem z Podlasia 20 km od granicy z Białorusią i tu robi się bardzo dużo w totalnym bagnie i na otwartych przestrzeniach, tu duże koła robią naprawdę dużą różnice. Więc to już nie jest kwestia wyboru jaki rodzaj sprzętu tylko producenta. Mechanior jesteś mechanikiem więc na pewno wiesz jaki jest koszt przesypania całego przedniego mostu?
Sprzedaż kręgów i przepustów betonowych.
Usługi budowlane woj. Podlaskie. Tel 603849552

Awatar użytkownika
wyspa
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 15 Maj 2008 13:12
  • Miejscowość: Podlaskie

Maszyna: Cat 434E


Re: NEW HOLLAND 115 opinie, wady, zalety

Postprzez mechanior » 12 Kwi 2011 21:47

oryginalny zestaw kół do mechanizmu różnicowego a właściwie tylko główna przekładnia to koszt około 10.000
łożyska do zwrotnic to jakieś 400-500 do tego uszczelnienia itp...
ale czasem urywa się ucho od sworznia albo pęka zwrotnica, wtedy koszty mnożymy kilka razy po 1.000 pln ...

CNH wcale nie jest tańszy w naprawie niż JCB czy CAT a nawet ze względu na mniejszą popularność ceny są czasem zdecydowanie wyższe...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


NEW HOLLAND 115 opinie, wady, zalety

Postprzez garek » 23 Kwi 2011 20:58

NH 115 można spokojnie kupić za 240 netto czy pakować się w tą maszynę czy zdecydowanie nie ?

garek
Fizol

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 04 Kwi 2010 07:38
  • Miejscowość: dolnyśląsk

NEW HOLLAND 115 opinie, wady, zalety

Postprzez mechanior » 24 Kwi 2011 11:08

za 60.000 € masz nowego CATa 432E Premiere
niestety nie jest to maszyna na równych kołach

CNH na pewno w zakupie jest tańszy ale czy w eksploatacji ?
oczywiście nie jest to zła maszyna, jeśli uważasz że takiej akurat potrzebujesz to nie ma za bardzo przeciwskazań...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej