wibako

Diagnozowanie skrzyni biegów za pomocą programów JCB

Moderator: mechanior

Diagnozowanie skrzyni biegów za pomocą programów JCB

Postprzez xisio » 19 Mar 2017 22:43

Witam

Mam interfejs i program JCB Loadall Diagnostic z pakietu Service Master 4.

Program łączy się ECU i skrzynią biegów, podaje parametry na innych zakładach ale nie wiem jak zmusić go do pokazywania pracy cewek na skrzyni w tej zakładce, czy ktoś korzysta z tego programu i może nakierować jak go uruchomić ?

Image

Mam problem z skrzynią nie mam biegów 4,5,6 do przodu i tyłu, pozostałe działają poprawnie.
W jaki sposób zdiagnozować poprawnie problem ? Czy może ktoś z kolegów przybliżyć mi sposób testowania cewek za pomocą żarówki ?
Ostatnio edytowany przez PiatyElement, 22 Mar 2017 00:49, edytowano w sumie 1 raz
Powód: przeniesiono do odpowiedniego działu

xisio
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 09 Lut 2017 15:43

Maszyna: JCB... kilka.

Firma: Własna


Reklama

simmet

Diagnozowanie skrzyni biegów za pomocą programów JCB

Postprzez mechanior » 21 Mar 2017 00:21

Oj chłopie, jak nie wiesz jak żarówką, miernikiem czy gwoździem to zostaw te komputery bo bajzlu narobisz...
Cewkę podpinasz do 12v i sprawdzasz czy przyciąga np gwoździa lub śrubokręt wkładając go do środka.
Rezystancja cewki powinna wynosić od 4 do 30 ohm zależnie od jej typu czy mocy ale zazwyczaj jest to 5-8 ohm.
Żarówkę trzeba zapiąć równolegle do styków cewki, najlepiej diodę bo ma mały pobór, przy wrażliwych układach to ważne bo mały opór może być odczytany jako zwarcie i komputer odetnie obwód - z pomiaru nici.
Niestety nie znam programu, interfejsu czy nawet skrzyni o której piszesz bo zajmuje się CATem.

Generalnie temat nie do STREFY tylko do działu ŁADOWARKI. Tam częściej zaglądają mechanicy znający JCB.

Autor postu otrzymał pochwałę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej