Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Chwytaki hydrauliczne - Jak dobrac odpowiedni rotator?

09 Kwi 2013 18:04

Na wstepie chcialbym wszystkich przywitac, poniewaz jest to moj pierwszy post na tym forum, tak wiec witam wszystkich.
Mysle, ze moj temat znajduje sie w odpowiednim dziale, jesli nie prosze moderatora o przeniesienie.

Mam problem poniewaz chcialbym kupic kilka sztuk chwytakow hydraulicznych i nie do konca wiem jak dobrac do nich odpowiedni rotator.
Na co zwracac uwage i w jaki sposob dobrac tonaz rotatora?
Dajmy przyklad, chwytak hydrauliczny do koparek do 12t, waga chwytaka - 155kg, rozwartosc - 1,35m, max bar - 250.
Jaki rotator hydrauliczny najlepiej pasowalby do tego chwytaka?
od 1 do 6 ton.
Czy jesli wybiore np rotator 6 ton do malego chwytaka ma to jakis wplyw na prace czy po prostu wtedy rotator nie do konca jakby pracuje na pelnych obrotach?
Prosze o jakies wskazowki, z gory dzieki.
Pozdrawiam

Chwytaki hydrauliczne - Jak dobrac odpowiedni rotator?

10 Kwi 2013 01:08

zbyt duży niepotrzebnie obciąży ramię, zmniejszy udźwig, obciąży hydraulikę no i będzie droższy

Chwytaki hydrauliczne - Jak dobrac odpowiedni rotator?

10 Kwi 2013 12:46

Czyli np do najmniejszego chwytaka, powiedzmy do drzewa, o rozpietosci ramion np 1m, moge spokojnie kupic rotator 2t i powinno byc wszystko ok?
A jakbym bral z lyzka pojemnosciowa, troche ponad metr srednicy, okolo 170kg wagi, i wtedy np chwytak o udzwigu do 4 t?

Chwytaki hydrauliczne - Jak dobrac odpowiedni rotator?

10 Kwi 2013 18:11

przelicz ile waży łyżka/chwytak z ładunkiem, dołóż ze 20% i po sprawie...

Chwytaki hydrauliczne - Jak dobrac odpowiedni rotator?

13 Sie 2013 22:22

jak pracuje operator to dołóż 200 procent i kup ten 6 ton. mam doświadczenie z chwytakami do złomu---wszystko się da roz...lic. do obrotu chwytaka nie potrzeba mega szybkości. rotator waży kilka kg. wiec jego waga jest nieistotna.
Wyślij odpowiedź