wibako

Rozrusznik rwie zęby z nowego wieńca.

Moderator: mechanior

Rozrusznik rwie zęby z nowego wieńca.

Postprzez rado735 » 30 Sie 2014 23:33

Pozwoliłem sobie w tym dziale.

Napisałem elaborat ale mnie wylogowało i przy kliknięciu wyślij przepadł :evil:

W skrócie: kupiłem nowy rozrusznik, dedykowany do mojej maszyny AS (24V) do silnika deutz bf4l1011 w hurtowni w Lublinie, oraz nowy wieniec w firmie Ag* Powe*.

Zamówiłem znajomy serwis maszyn, aby wymienili między innymi te części ( stary wieniec i zębatka atakująca częściowo wyrobione czasami lubiło zgrzytnąć - raz na parę odpaleń)

Chłopaki zrobili robote, odpaliliśmy pare razy na próbę, patrzyłem na ich pracę, chociaż nigdy nie miałem zastrzeżeń i szanuję ich jako serwisantów.

Od początku tygodnia robię na dużej budowie - po dwóch dniach pracy i kilkunastu odpaleniach, odpalam a rozrusznika wbija i kręci swobodnie.
Zaglądam przez pokrywę koła zamachowego od strony silnika a tam leży kilka CAŁYCH zębów. Zakręciłem ręcznie trochę silnikiem i robiłem dalej.
Po trzech dniach pracy nie mam ćwierci zębów na wieńcu. :wall:

Jestem wkurwio** i nie wiem kto ma mi zapłacić, za ponowną naprawę i możliwość utraty zlecenia długoterminowego.
Macie jakieś sugestie jak ten problem rozwiązać?

rado735
Operator

  • Posty: 363
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 23:19
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 15

Maszyna: liebherr a310, FK E70 SR

Firma: .


Reklama

simmet

Re: Rozrusznik rwie zęby z nowego wieńca.

Postprzez Kamal » 31 Sie 2014 20:39

rado735 napisał(a):Macie jakieś sugestie jak ten problem rozwiązać?

Naprawić. Inaczej się nie da.

Wieniec albo zębatka w bednixie nie od pary. Ale to słychać od razu.
Pozostałe błędy to źle przykrecony rozrusznik (krzywo) lub źle obrobiona głowica rozrusznika. Nieprawidłowa technologia założenia więca, źle założony wieniec, źle założono koło zamachowe. Wada więca, w co najbardziej powątpiewam.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Rozrusznik rwie zęby z nowego wieńca.

Postprzez rado735 » 02 Wrz 2014 09:16

"Bardzo niezadowolony" zadzwoniłem ponownie po chłopaków, zdemontowali wszystko i co się okazało?

Wieniec, który kupiłem to "złom"

Już przy zakładaniu jeden z Panów mówił, że nie podobają mu się odbarwienia (plamy) na materiale, z którego jest wykonany ten element.

Po demontażu, sam osobiście zrobiłem próbę, uderzyłem (bez zamachu) na próbę młotkiem 300g, w jeden z zębów i odpadł...

Jak tu w tym kraju żyć, jak przez swoją pazerność zarobienia więcej stówki drugiego człowieka naraża się na straty kilku tysięcy...

rado735
Operator

  • Posty: 363
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 23:19
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 15

Maszyna: liebherr a310, FK E70 SR

Firma: .


Re: Rozrusznik rwie zęby z nowego wieńca.

Postprzez Kamal » 04 Wrz 2014 14:17

Pytanie czy te odbarwienia były przed założeniem, czy już po przegrzaniu wienca.
Ostatnio edytowany przez Kamal, 10 Wrz 2014 08:53, edytowano w sumie 1 raz
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Rozrusznik rwie zęby z nowego wieńca.

Postprzez ksieciunio » 04 Wrz 2014 16:25

Kamal napisał(a):więca.



kamal jak cie lubie ale.......... :wall:

ksieciunio
Operator

Maszyna: hammelmann aquajet 12


Rozrusznik rwie zęby z nowego wieńca.

Postprzez rado735 » 06 Wrz 2014 22:43

Temat polubownie częściowo rozwiązany - maszyna pracuje

Raczej palniczkiem propan-butan materiału się nie przegrzewa

rado735
Operator

  • Posty: 363
  • Rejestracja: 22 Cze 2012 23:19
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 15

Maszyna: liebherr a310, FK E70 SR

Firma: .


Rozrusznik rwie zęby z nowego wieńca.

Postprzez Jarewa » 06 Wrz 2014 23:06

rado735 napisał(a):Jak tu w tym kraju żyć, jak przez swoją pazerność zarobienia więcej stówki drugiego człowieka naraża się na straty kilku tysięcy...



Tak to jest jak się szuka oszczędności. Znam z własnych autopsji naprawy osobówek kiedy mówi się kup oryginał bo ze sklepów nie będzie działać. A klient i tak pazerny bo w sklepie tańsze dlatego nie kupuje i naprawiam z tego co klient kupi a że czasem musi zapłacić mi 2x za robotę to jego sprawa.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Rozrusznik rwie zęby z nowego wieńca.

Postprzez mechanior » 08 Wrz 2014 01:11

rado735 napisał(a):Raczej palniczkiem propan-butan materiału się nie przegrzewa


Da się przegrzać dlatego instrukcja mówi wyraźnie by nie przekraczać 250 stC.
Zęby mają prawo mieć odbarwienia bo są hartowane indukcyjnie.
Nie rozumiem do kogo masz pretensje o pazerność, wiadomo że światem rządzi kasa i za 10 złotych a nie za 100 na sztuce takiego wieńca każdy pójdzie na wszystko... nikt nie będzie się przejmował stratą nie swoich tysięcy w perspektywie zarobienia kilku stówek więcej. Sprawiedliwość i uczciwość to komfort na który nie wszyscy chcą lub mogą sobie pozwolić...
Sklepy poza drobnymi wyjątkami kupują tani towar no chyba że jakość jest rażąco niska ale to można stwierdzić dopiero po sprzedaniu jakiejś jego partii...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Rozrusznik rwie zęby z nowego wieńca.

Postprzez Kamal » 10 Wrz 2014 08:58

mory1971 napisał(a):kamal jak cie lubie ale.......... :wall:


Ups, chyba jesteś jedyn co mi publicznie na tym forum miłość wyznaje. :lol:
Daj fotkę, żebym wiedział czy warto. :kiss: :faja:
Poprawiłe masz rację. :oops:
Owszem zgadzam się, że zęby są hartowane indukcyjne i mogą mieć przebarwienia. Tylko, po hartowaniu materiał potrafi zmienić swój pierwotny wymiar, więc czasami w niektórych silnikach technologia przewiduje szlifowanie. W zamiennikach raczej nie stosowane ze względu na cenę. A ten wieniec to można podgrzać max do 220 stopnia a zaleca się 150-180.
Dodatkowo ma być nagrzany równomiernie. Piekarnik z termo obiegiem nadaje się do tego w sam raz. :idea: Bez termo obiegu też. :idea:
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej