wibako

Programy do obsługi warsztatu

Moderator: mechanior

Programy do obsługi warsztatu

Postprzez szymonl » 02 Lis 2015 23:33

W jaki sposób ewidencjonujecie sobie naprawy, maszyny i wszystko co z nimi związane (np. klientów, części)?

Kiedyś zeszyt to było wszystko czego trzeba było, ale wraz ze zwiększeniem ilości maszyn które się naprawia (nawet jednorazowo) coraz ciężej jest mieć porządek w takim zeszycie.
Macie swoje autorskie rozwiązania którymi możecie i chcecie się podzielić czy korzystacie z dedykowanych programów?

Osobiście próbuję przynajmniej w minimalnym stopniu prowadzić coś takiego w excelu. Konkretnie to mam osobny plik na każdego klienta a w nim każdy arkusz to jedna maszyna. Nie jest to ani najwydajniejsze ani najbardziej ergonomiczne ale wolę coś takiego niż ten zeszyt o którym wspomniałem :?

Wiem, że temat jest tak szeroki, że zahacza o większość aspektów elektronicznej obsługi firmy, ale tym łatwiej każdemu zainteresowanemu będzie napisać coś od siebie :D

szymonl
Młodszy operator

  • Posty: 114
  • Rejestracja: 16 Kwi 2013 22:12
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: .

Firma: .


Reklama

simmet

Programy do obsługi warsztatu

Postprzez mechanior » 03 Lis 2015 12:10

Też powoli się skłaniam ku takiemu rozwiązaniu, już szukałem w zeszłym roku odpowiedniego programu.
Jest tego trochę na rynku, podstawą jest możliwość prowadzenia zlecenia aktywnego i zakończenia naprawy oraz wyszukiwanie w wynikach dla poszczególnych grup czyli dla jednego klienta czy dla typu maszyny...
Kiedyś prowadziłem takie zapiski w Excel i Data Acces bo w bazach danych łatwiej przeszukiwać, ale stworzenie dla siebie takiego arkusza/bazy jest pracochłonne, z drugiej strony pozwala na bardzo elastyczne formowanie bazy w trakcie użytkowania.
W tej chwili szeroko korzystamy z kalendarza Google... nie jest doskonały ale prosty i dostępny na wszelakich urządzeniach mobilnych.
Jest produkt wyczerpujący wszelakie potrzeby ale strasznie skomplikowany, mieliśmy na próbę ale zrezygnowaliśmy po 3 miesiącach walki z interfejsem... sprawdź sobie hasło ISOF-ERP.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Programy do obsługi warsztatu

Postprzez szymonl » 05 Lis 2015 23:36

To jest chyba problem uniwersalnych aplikacji które byśmy chcieli dopasować pod warsztat - są uniwersalne. Co do kalendarza google to w życiu bym nie wpadł na to, jakie ma zalety/wady w porównaniu do excela?
Już ostatnio się zastanawiałem czy by nie pogadać ze znajomym programistą, jaki koszt byłby takiej zabawy, bo wydaje mi się, że w perspektywie czasu taki program może się zwrócić.

Jeśli ktoś szuka takich programów do spróbowania to z tych co kojarzę to:
http://www.jzk.pl/warsztat chyba najlepszy interfejs ze wszystkich.
https://www.algorytm.pl
http://www.warsztat24.com
Kolejność raczej przypadkowa.

szymonl
Młodszy operator

  • Posty: 114
  • Rejestracja: 16 Kwi 2013 22:12
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: .

Firma: .


Programy do obsługi warsztatu

Postprzez mechanior » 06 Lis 2015 23:00

Kalendarz ma opcje alarmu, przypomnienia, można wysyłać treść zdarzenia i opisu dowolnemu kontaktowi, planować wydarzenia/zlecenia na przyszłość, można go dokładnie przeszukiwać ale nie można opisywać zdarzeń identyfikatorem maszyny czy klienta...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Programy do obsługi warsztatu

Postprzez rudesmen » 09 Lis 2015 14:49

Spróbujcie tego programu:
https://www.algorytm.pl/index.php?optio ... &Itemid=69
Demo działa przez 4 tygodnie.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: Programy do obsługi warsztatu

Postprzez yaroslaw » 15 Cze 2016 13:25

Czesci maszyn JCB,KOMATSU,CATERPILLAR,VOLVO
i inne

KRAKÓW MAŁOPOLSKIE

yaroslaw
Pomocnik operatora

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 16 Mar 2007 14:54
  • Miejscowość: Kraków

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej