Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Interfejs diagnostyczny

04 Gru 2018 23:29

Witam Panów specjalistów!

Jaki uniwersalny, legalny interfejs diagnostyczny polecacie na obecną chwilę, czy rozreklamowane Texa i Jaltesty są coś warte? Pytam pod kątem diagnostyki maszyn rolniczych, ewentualnie budowlanych.

Interfejs diagnostyczny

05 Gru 2018 02:25

Do maszyn budowlanych raczej żaden z powyższych. Do rolniczych nie wiem.

Używam Jaltesta i gadają one z Ciężarówkami, silnikami i systemami naczep. Z systemami maszyn budowlanych jeszcze nie gadają choć podobno jest to w planach/trakcie realizacji. Na każdy moduł ciężarowe/naczepy/autobusy/maszyny budowlane/rolnicze jest oddzielna licencja w kwocie kilka tysięcy co rok. nie zapłacenie, nie spowoduje braku aktualizacji, lecz brakiem dostępu do prawie całego programu. Zdiagnozuje wtedy błędy, pokaże numery i koniec, zero supportu, schematów i innych rzeczy.

Podłączyłem jaltesta do koparki VOLVO i jedynie co to gadał z silnikiem.

Niektóre uniwersalne testery podobno działają z oryginalnym oprogramowaniem do danych maszyn, czyli program wykrywa interfejs, lecz to było kilka lat temu. Ja się w to nie bawiłem. Wątpię aby interfejs jaltesta zechciał działać na innym oprogramowaniu niż oryginał.

Może się ktoś w to bawi, to się wypowie.

Interfejs diagnostyczny

05 Gru 2018 12:04

Czy Jaltest który posiadasz ma rozszerzenie na maszyny budowlane i mimo to nie zagadał z pozostałymi funkcjami w Volvo?

Interfejs diagnostyczny

21 Gru 2018 02:17

Jaltest w najnowszej wersji ODCZYTA KODY... to samo zrobisz z monitora w CATcie, warto?
Wyślij odpowiedź