wibako

Zagęszczarka Ammann AVH 100-21

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Zagęszczarka Ammann AVH 100-21

Postprzez Geniu » 07 Sie 2010 16:25

Witam,
czy ktoś może mi pomóc, mam taką zagęszczarkę. Problem polega na tym, że po rozgrzaniu oleju przestaje jechać. Element wibrujący jest napędzany pompą hydrauliczną. Sterowanie przód tył odbywa się za pomocą orbitrola (sprawny). Proszę choćby o informację jak działa zmiana kierunku jazdy.
pozdrawiam

Geniu
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 06 Wrz 2009 22:45
  • Miejscowość: Poznań

Reklama

simmet

Postprzez Jarewa » 07 Sie 2010 20:02

Zmiana kierunku jazdy jest przy pomocy przesunięciu jednego wałka względem drugim.

Mało danych. Co to znaczy po rozgrzaniu nie chce jechac? ( ona skacze nie jeździ) A jak stoi w miejscu to też wibruje normalnie?

Jak nie wibruje to do sprawdzenia układ napędowy. Cisnienie oleju układu napędowego. Po nim można stwierdzić. Albo pompa albo silnik hydrauliczny.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2808
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez Geniu » 08 Sie 2010 16:30

Po rozgrzaniu wibruje tak samo czyli dobrze (zagęszcza dobrze), poprostu przestaje sie przesuwać tak do przodu jak i do tyłu, a do pchania to to się nie nadaje niestety.
Wstępnie pompę, hydromotor i orbitrol można wyeliminować. Ale chyba tylko to ma związek z temperaturą oleju hydraulicznego.

Geniu
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 06 Wrz 2009 22:45
  • Miejscowość: Poznań

Postprzez szeryf26 » 08 Wrz 2010 17:13

witam
co do zagęszczarki to musisz wymienic pompe z tymi zaworkami co są przykrecone do pompy i oczywiście hydromotor wtedy nie bedzie grzał sie juz olej hydrauliczny i powinna jeździć wiem to z doświadczenia pozdrawiam :) (juz zjadłem troche nerwów przy tych zagęszczarkach)
Ostatnio edytowany przez szeryf26, 09 Wrz 2010 18:46, edytowano w sumie 1 raz

szeryf26
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 15 Kwi 2010 18:24
  • Miejscowość: brzozów

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej