wibako

Skoczek Wacker

Nie kopie, a jeździ po budowie? - tutaj jego miejsce.

Skoczek Wacker

Postprzez wojteksm » 23 Lut 2011 18:57

Witam serdecznie piszę ponieważ mam problem z skoczkiem firmy wacker.
Skoczek normalnie zapala fajnie chodzi na wolnych obrotach ale po dodaniu gazu chwile chodzi dławi się spada z obrotów i gaśnie nie potrafi wejść na wysokie obroty. Silnik jest ok sprawdzony, gaźnik również jest ok ( przełożony z innej maszyny i to samo się dzieje.
Czy może byc to cewka.
Dajcie jakieś pomysły bo mi juz brakuje.

wojteksm
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 23 Lut 2011 18:52
  • Miejscowość: Katowice

Reklama

simmet

Re: Skoczek Wacker

Postprzez wojtek11 » 23 Lut 2011 21:35

Jaki model tego wackera,jeżeli po dodaniu gazu wariuje to problem z iskrą,gdzieś gubi
Sprawdź linie od świecy do cewki,może kabel przełamany i na postoju łączy

wojtek11


skoczek

Postprzez wojteksm » 24 Lut 2011 19:00

Jest to sinik o oznaczeniu W80 Zmieniłem cewkę i nadal nic dławi go nie potrafi wejść na wysokie obroty

wojteksm
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 23 Lut 2011 18:52
  • Miejscowość: Katowice

Re: skoczek

Postprzez wojtek11 » 24 Lut 2011 20:47

wojteksm napisał(a):Jest to sinik o oznaczeniu W80 Zmieniłem cewkę i nadal nic dławi go nie potrafi wejść na wysokie obroty


A z mechanizmem stopy wszystko gra ?sprzęgło odśrodkowe

Jaki to model stopy BS ?

wojtek11


skocz

Postprzez wojteksm » 24 Lut 2011 23:45

tak stopa jest ok tu chodzi o silnik coś jest nie tak. Niewiem co jest powodem że on nie potrafi się zebrać na obroty

wojteksm
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 23 Lut 2011 18:52
  • Miejscowość: Katowice

Re: skocz

Postprzez AREKPL11 » 25 Lut 2011 00:52

wojteksm napisał(a):tak stopa jest ok tu chodzi o silnik coś jest nie tak. Niewiem co jest powodem że on nie potrafi się zebrać na obroty


zły skład mieszanki za mało paliwa albo powietrza sprawdz dokładnie gaznik coś musi być przytkane jak iskra jest dobra chyba że ma jeszcze kondensatorek i na wolnych chodzi cacy a po dodaniu gazu się dusi jak stare maluchy :mrgreen:

AREKPL11
Operator

  • Posty: 313
  • Rejestracja: 12 Sty 2010 18:45
  • Miejscowość: KATOWICE,PSARY
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT,CASE,VOLVO,HITACHI

Firma: KOPIE I ZASYPUJE Z TEGO SIĘ UTRZYMUJE


Re: skocz

Postprzez szeryf26 » 27 Lut 2011 15:46

Witam spróbuj tak włącz maszyne i jak dodasz gazu to podnieś ją do góry i wtedy będziesz wiedział czy pójdzie w obroty jak nie pójdzie to będzie być może coś z układem napędzającym ( a tak poza tym to wymieniałeś kiedyś olej w stopie ? )

szeryf26
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 15 Kwi 2010 18:24
  • Miejscowość: brzozów

Postprzez lukasz131823 » 28 Lut 2011 18:43

Sprawdz dokładnie gażnik moze byc przytkany dobrze przedmuchaj wszystkie dysze , dysze obrotów sprawdz 2,5 obrotu powinna byc popuszczona od całkowitego zakręcenia, dobrze jest zmienic filterek paliwa
lukasz131823

lukasz131823
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 22 Wrz 2010 13:51
  • Miejscowość: Świebodzin

Postprzez wojteksm » 06 Mar 2011 14:37

lukasz131823
Włożyłem nowy gaźnik i znowu to samo żadnych zmian wymieniłem uszczelniacze też bez zmian na wysokie obroty nie chodzi dławi się, sprzęgło jest zdjęte.
Ostatnio edytowany przez wojteksm, 06 Mar 2011 15:44, edytowano w sumie 1 raz

wojteksm
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 23 Lut 2011 18:52
  • Miejscowość: Katowice

Postprzez szeryf26 » 06 Mar 2011 15:44

Witam podaj symbol tego skoczka wacker BS..... ( np. bs50-2,bs600,bs700,bs60-2,...itp.) może sie coś doradzi ,a spróbuj mu włożyć świece np.BOSCH albo champion nie znam dokładnie symbolu jaka ma być , bo nic nie wspominałeś jeszcze o niej bo wiesz nie zawsze jak jest iskra na świecy to będzie hulać

szeryf26
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 15 Kwi 2010 18:24
  • Miejscowość: brzozów

Re: Skoczek Wacker

Postprzez wojteksm » 14 Mar 2011 21:49

a co wam to da jak napisze jaki to model. Co są jakies świece do różnych modeli albo coś. Silnik nie chce wejść na obroty. Wymieniona jest cewka gaźnik, uszczelniacze, i nadal nic dławi się.

wojteksm
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 23 Lut 2011 18:52
  • Miejscowość: Katowice

Re: Skoczek Wacker

Postprzez SOK » 19 Mar 2011 09:01

witam.kolego spróbuj bez filtra powietrza.jeżeli nie pomoże to jak odpalisz i będzie się dusił to zakręć paliwo gdy już prawie je wypali i w tedy gdy przy dodaniu gazu się wkręca na obroty to wiadomo że nie przepala mieszanki.mam znajomego z którym współpracujemy i też ma stopę wacker kupił ją okazyjnie na giełdzie.już drugi silnik wymienił kilka gaźników i nadal jak chce to odpala i jakoś działa a jak coś mu nie pasuje to prędzej własnymi nogami grunt zagęścić niż tą stopą.dodam że silnik i pierwszy gaźnik wymieniał podobno serwis(tak twierdził )kasy wybulił tyle że by prawie drugiego skoczka kupił a maszyna od razu nie chodziła jak trzeba.podobno się miało wszystko dotrzeć i wtedy miało być super :mrgreen: i tak się dociera drugi rok :mrgreen:

SOK
Młodszy operator

  • Posty: 158
  • Rejestracja: 10 Sty 2008 23:08
  • Miejscowość: mazowieckie
  • Pochwały: 1

Skoczek Wacker

Postprzez Promag » 11 Maj 2011 11:36

Stawiałbym na przytkany gaźnik bo to właśnie najczęstsza usterka jeżeli silnik nie chce wejść na wysokie obroty, ale to już sprawdzałeś i wymieniałeś.. Może spróbuj jeszcze zrobić tak jak o tym mowa w powyższym poście.
Regały magazynowe, wózki widłowe, wózki paletowe, meble metalowe, urządzenia dźwignicowe, przeładunkowe i do pakowania, to tylko część bogatej oferty handlowej PROMAG S.A.

Promag
Fizol

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 07 Paź 2010 07:34
  • Miejscowość: Polska

Skoczek Wacker

Postprzez sz4kal » 03 Cze 2011 09:42

U mnie w skoczku były podobne objawy, okazał się kondensator ... na jałowych obrotach chodził stabilnie po dodaniu gazu wariował, wymieniłem gaźnik, filtr powietrza, przewód wysokiego napięcia a okazało się że to kondensator ;)

Awatar użytkownika
sz4kal
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 23 Sty 2008 16:37
  • Miejscowość: Jastrzębie Zdrój

Re: Skoczek Wacker

Postprzez Piotrek26 » 29 Gru 2017 15:57

Witam. Mam podobny problem . Po odpaleniu Skoczek chodzi lecz przy dodaniu gazu dusi się nie równo pracuje. Gdy zakręcę paliwo i zaczyna go brakować maszyna wchodzi na równe obroty i zaczyna dobrze pracować .

Piotrek26
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 29 Gru 2017 15:50

Maszyna: Wacker BS 65 Y

Firma: Chpp


Skoczek Wacker

Postprzez Kamal » 30 Gru 2017 13:05

Więc za bogata mieszanka.odpowiedzi przecież masz wyżej.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej